NB III: Kiütéssel nyert idegenben a Csorna

Labdarúgás - Eredmények és tabella az NB III augusztus 31-i játéknapja után.
Badacsonytomaj - Csorna 0-4 (0-1)
Badacsonytomaj, 150 néző. V.: Németh T.
Gsz.: Baán, Bárány, Tóth Z., Fekete A.
Badacsonytomaj: Csepregi – Illés, Hegedüs, Molnár Zs., Rózsás, Kóródi, Orbán, Szőcze, Németh R., Kiss M., Korpos. Edző: Koller Tamás.
Csorna: Lőre – Nagy Sz. (Szabados), Jakab Á., Fenyő, Jakab G., Tóth Z., Baán (Horváth A.), Nyerges, Bárány, Bajnok, Herczeg (Fekete A.). Edző: Varga Péter.
A 3. percben Bárány bal oldali szabadrúgása Nagy Szabolcsot találta üresen az ötösön belül, ő azonban ballal a kapu mellé lőtt. Ezt követően a Csorna még többször veszélyeztetett, először Tóth Z., majd Baán lövésével, melynek a 30. percben meg is lett az eredménye. Nyerges kitűnő cselei után Baán elé tálalt, aki tizenhat méterről kilőtte a hosszú sarkot. 0–1. A 73. percben Bárány indításával indult Bajnok, aki a védők között kiugratta Fekete A.-t, ő a kapust elfektetve lőtt a hálóba. 0–2. A 86. percben csornai felszabadítás után Bajnok szerezte meg a labdát, majd mesterien tálalt Bárány elé, aki a jobb sarokba bombázott. 0–3. A 88. percben Bajnok–Bárány–Tóth Z. háromszögelés után utóbbi lőtt a felső léc alá. 0–4.
A Csorna ha minden helyzetét kihasználja, nagyobb különbséggel is győzhetett volna.
Jók: Molnár Zs., Szőke, Rózsás, ill.
Baán, Bárány, Bajnok, Tóth Z.
Koller Tamás: – A mai napon partnerek voltunk a Csorna győzelméhez.
Varga Péter: – Újra egy újonc játékos mutatkozott be csapatunkban. Nagyon örülök, hogy végre győztes meccs után tudom megköszönni támogatóinknak az új mezünket.

Tapolca - SVSE-GySEV 3-2 (1-1)
Tapolca, 100 néző. V.: Bordás.
Gsz.: Németh (2), Sinkó, ill. Varga Z., Mozsolits.
Tapolca: Radnai – Berta, Hegyesi, Markó, Kulman, Sinkó, Halász, Tóth, Németh (Bárány), Marton (Virág), Tancza. Edző: Lázár Szilveszter.
SVSE-GySEV: Fentős – Szabó A., Geeb, Riedinger, Horváth T. (Homor), Pinezits, Deák (Párkányi), Böcskör, Németh D. (Vörös), Varga Z., Mozsolits. Edző: Mozsolits Jenő és Katona Sándor.
1. p: Egy kipattanó labdát Varga Z. bal lábbal lőtte 16 méterről a felső sarokba. 0–1. Egy vendégszöglet után Németh közelről a hálóba passzolt. 1–1. 60. p: Egy remek keresztlabdát Sinkó 14 méterről a jobb alsó sarokba helyezett. 2–1. 75. p: Böcskör szabadrúgását Mozsolits öt méterről csúsztatta a hálóba. 2–2. 78. p: Németh az elalvó vendégvédők között 14 méterről a kapu közepébe bombázott. 3–2.
A nagy mellénnyel fellépő vendégcsapat korai vezetés után fölényeskedni kezdett és a végére nem tudott újítani.
Jók: Németh, Hegyesi, Markó, Sinkó, ill. Varga Z., Mozsolits.
Lázár Szilveszter: – Kicsit többet tettünk a győzelemért, mint a jó erőkből álló soproniak, ezért megérdemelten tartottuk itthon a három pontot.
Mozsolits Jenő: – Jobb, ha a földön járunk, csak az szövögethet merészebb álmokat, aki mindent meg is tesz ennek érdekében.

MTE 1904 - Vép 2-0 (1-0)
Mosonmagyaróvár, 300 néző. V.: Schnellbach.
Gsz.: Tóth G., Szabó M.
MTE 1904: Kormos – Tóth G., Winter (Szabados), Gardó, Hannich, Tóth N., Balázs K. (Makk), Schmatovits, Kohajda (Kovács E.), Régi, Szabó M. Edző: Hannich Péter.
Vép: Derdák – Varga K. Habda, Kövér (Kányási), Balázs, Takács M. (Tóth K.), Joó, Takács Cs., Illés (Balikó), Török, Kiricsi. Edző: dr. Zsemberi György.
A 9. percben Kohajda lépett ki a védők közül és nagy helyzetben a kapu fölé emelt. A 45. percben Tóth G. 25 méteres szabadrúgása a bal alsó sarokban kötött ki. 1–0. A 48. percben egy hazaadott labda után Derdák könnyelműsködött, Szabó M. elvette tőle a labdát és az üres kapuba gurított. 2–0. Az 57. percben Szabó K. 8 méterről a jobb kapufát találta el.
Az első félidő alacsony színvonalú mérkőzést hozott, a hazaiak több gólszerzési lehetőségeikből a félidő végén egyet kihasználtak. Szünet után az MTE jóvoltából javult a mérkőzés színvonala, szép támadásokat vezettek a hazaiak. A mérkőzés összképe alapján nagyobb gólarányú győzelmet szalasztottak el a gyenge képességű vépiek ellen a végig sportszerű mérkőzésen.
Jók: Tóth G., Hannich, Szabó M., Kohajda, ill. Varga K., Joó, Habda.
Hannich Péter: – A gólkülönbség nem tükrözi hűen a két csapat közötti különbséget.
Dr. Zsemberi György: – A meccs két kapusgól után eldőlt, nem tudtunk talpra állni a sportszerű mérkőzésen.

Celldömölk - Lipóti Pékség 2-2 (0-1)
Celldömölk, 300 néző. V.: Wenczel.
Gsz.: Németh J., Babics, ill. Dombi, Krén.
Kiállítva: Török.
Celldömölk: Tóth A. – Sallér, Győrvári, Fehér K., Horváth Á., Szalai (Szilágyi), Babics, Németh J., Szabó A., Györkös, Kocsis. Edző: Balhási István.
Lipóti Pékség: Kiss Sz. – Ásványi, Fajkusz, Török, Kiss Á., Jabronkai, Gollovitzer (Szmodics), Visi (Böcskör), Dombi, Krén, Kertész (László). Edző: Gunyhó Ferenc.
A 36. percben Kertész a bal oldalon Fajkusz elé ívelte a labdát, akinek lövését a kapus Dombi elé ütötte, ő pedig közelről a hálóba lőtt. 0–1. A 44. percben Németh ellen Török szabálytalankodott, a játékvezető meglepetésre Törököt kiállította. Az 50. percben Fehér K. Németh J. elé adta a labdát, aki kapura vezette, majd 5 méterről a hálóba lőtt. 1–1. A 75. percben egy szögletrúgás utáni kavarodást követően Babics közelről a hálóba emelt. 2–1. A 77. percben Jablonkai beadását Fajkusz Krén elé csúsztatta, aki 6 méterről a hálóba lőtt. 2–2.
Az egy félidőn keresztül tíz emberrel játszó lipóti csapat az utolsó percben győzelmi esélyt szalasztott el egy nagyon erős Celldömölk ellen.
Jók: Győrvári, Szabó A., Németh J., ill. Kiss Sz., Dombi, Kiss Á.
Balhási István: – Kiváló ellenféllel szemben a játék képe alapján győzelmi esélyt szalasztottunk el.
Gunyhó Ferenc: – Nagy szívvel és okosan játszottunk és a kilencvenedik percben még a győzelem lehetősége is felcsillant.

16 Badacsonytomaj 4 0 1 3 4 - 11 1

Megyei I. o. eredmények, tabella (08.31.)

Labdarúgás - Eredmények a Duna Takarék labdarúgó megyei I. o. harmadik fordulójából. Tovább olvasom