2017. 07. 25. kedd - Kristóf, Jakab 18°C | 25°C Még több cikk.

NB III: Kikapott az MTE 1904, simán nyert a Csorna

Szoros volt az eredmény a Mór-MTE 1904 meccsen. A Csorna verte a Répcelakot.
Mór–MTE 1904 3-2
A 9. percben Leskó szerzett labdát 35  méterre a kaputól, majd erősen meglőtte a pattanó labdát, ami Hoffer mellett a jobb felső sarokba vágódott. 0–1.

A 26. percben Leskó végzett el jobb oldalról szabadrúgást, a belőtt labda Hoffer kezéről a kapuba pattant. 0–2.

A 38. percben egy jobb oldali támadást követően Disztl adta be a labdát jól Tóthnak, aki kapásból a hosszú sarokba lőtt. 1–2.

Az 51. percben egy védelmi hibát kihasználva Disztl szerzett labdát, majd 8 méterről Antal mellett megszerezte az egyenlítő gólt. 2–2.

Három perc múlva Ladiszlaidesz kakaskodott Tar Bálinttal egy bedobásnál, a bíró Ladiszlaideszt kiállította, de Tar csak sárga lapot kapott. A 72. percben szabadrúgást végzett el a Mór, a belőtt labdára mozduló Horváth Ádámot meglökték, ennek következtében a hazai játékos kézzel beütötte a gólvonalon túlra a labdát. 3–2.

Az MTE többet támadott még tíz emberrel is, de a sok bírói hiba és a két meg nem adott szabályos gól eldöntötte a mérkőzés kimenetelét.
Jók: mindenki, ill. Antal, Kovács Á., Leskó.

Sebestyén Ferenc: – Gratulálok a csapatomnak, két ilyen demoralizáló gól után felállni az elmúlt hetek négygólos vereségeit követően  már valamit mutat.

Siska Attila: – Tíz emberrel is nyertünk négy-háromra, ennyit tudok mondani.

Csorna–Répcelak
3-0

Kilenc percig kellett várni a Csorna vezető találatára. Ekkor Nyerges–Dorogi–Maidics összjáték végén utóbbit Koncz buktatta a 16-oson belül. Tizenegyes. A labda mögé Szigeti állt és szinte lekopírozta egy héttel korábban az MTE ellen értékesített büntetőjét. 1–0.

Nem sokkal később kimaradt a mérkőzés egyetlen komoly vendéghelyzete: Csordás ugratta ki Földvárszkit, akinek lövésébe óriási bravúrral nyúlt bele Lőre. Ezt követően csendesen csordogált a mérkőzés egészen a 39. percig, amikor Csonka passzolt Nyergeshez a bal oldalon, a csornai támadó egy csel után befelé húzott és jobbal 15 méterről laposan kilőtte a hosszú sarkot. 2–0.

A második félidőben hamar újabb gólt szerzett a Csorna. A védőkről lecsorgó labdát Nyerges 22 méterről dropból zúdította kapura, ami a felső lécről vágódott a gólvonal mögé. 3–0.

A mérkőzés hátralévő részében az eredmény már nem változott, holott a Csornának több ígéretes lehetősége is akadt arra, hogy győzelmét fölényesebbé tegye.
Összességében a hazai együttes nem játszott igazán jól, de ennek ellenére is magabiztos győzelmet aratott a mumusának számító répcelaki csapat ellen.

Jók: Nyerges, Molnár G., Nagy Szabolcs, ill. Tóth J.

Varga Péter: – Nem túl nagy iramú mérkőzésen jól sáfárkodtunk a helyzeteinkkel és megtörtük a répcelaki átkot. Győzelmünket születésnapos technikai vezetőnknek ajánljuk.

Varga József: – Amíg elöl impotensek vagyunk, hátul pedig mindig van egy ügyeletes hibázónk, addig nem lehet más az eredmény.

Előzmények - A megyei csapatok közül a Csorna hazai környezetben, míg az MTE 1904 idegenben szerepel a hétvégi fordulóban az NB III, Bakony-csoportban.

A jól rajtoló 4. Csorna a 14. helyen álló Répcelakot fogadja. „A múlt heti és az eddigi teljesítményünk alapján mi vagyunk a találkozó esélyesei, ám a Répcelak stílusa nem nagyon fekszik nekünk. Ellenfelünk többször is megtréfált bennünket, ideje törleszteni és javítani ellenük a mérlegen. Győzni szeretnénk" – mondta Varga Péter edző, aki együtteséből mindenkire számíthat.

A tervezett kezdőcsapat: Lőre – Simita, Jakab, Nagy Szabolcs, Csonka, Dorogi, Nagy Szilárd (Maidics), Szigeti, Horváth A., Molnár G., Nyerges.

Móron javítana az MTE 1904

Mór–MTE 1904
(vasárnap, 15 óra)

Legutóbb hazai pályán veszített mérkőzést a mosonmagyaróvári csapat, amely idegenben javítana.

„Érthetően nem volt jó a hangulat a héten, keressük a gyengébb teljesítmény okait. Változtattunk az edzésmunkán, meglátjuk, ez mire lesz elég. Ha kell, további változások is lesznek" – említette Siska Attila edző, aki egyedül a sérült Burkus játékával nem számolhat.

A tervezett kezdő tizenegy: Antal – Cseri, Horváth Á., Kovács M., Ladiszlaidesz, Kovács Á., Schmatovich, Hajós, Németh B., Laskó, Böcskör.

Murray: ˝Nevetséges a tenisz versenynaptár!˝

A britek első számú teniszezője, Andy Murray nevetségesnek tartja a versenynaptárt, mivel az… Tovább olvasom