NB III: győzött a Csorna, ötöt vágott az MTE 1904

Az NB III Bakony-csoportjában mindkét csapatunk idegenben lépett pályára.
Badacsonytomaj-MTE 1904 0-5 (0-2)
Gsz: Németh 3,Dombi, Smata

A 2. percben Schmatovich G. szerzett labdát, majd betört a 16-oson belülre. Lövése a kapusról visszapattant, majd Németh B.-hez passzolt, aki higgadtan helyezett a hálóba.  0–1

A 4. percben Schmatovich G. kapott jó labdát a 11-es ponton, a labdaátvétellel becsapta védőjét, majd a jól érkező Dombihoz passzolt, aki nem hibázott. 0–2

Az 58. percben látványos Németh–Kovács Á. kényszerítőzés után utóbbi remek labdával szolgálta ki Schmatovich G.-t, aki okosan gurított el a kimozduló kapus mellett. 0–3

A 73. percben Böcskör jobbról beadott szögletét a berobbanó Németh B. belsőzte a kapuba. 0–4

A 75. percben  Derdák jó ütemű passza után Németh B. 20 m-ről lőtt bombagólt. 0–5

Az MTE 1904 végig nagy iramot diktált, irányította a játékot.

Jók: senki, ill. mindenki.

Németh István: – Gratulálok a vendégeknek.

Siska Attila:  – A pálya alkalmatlan volt a technikás játékra, ehhez képest igen tisztességes eredményt értünk el.

Várpalota–Csornai SE 0-2 (0-0)
Gsz.: Molnár, Kiss

A 22. percben vezetést szerzett a Csornai SE: Horváth A. ívelt fel egy szabadrúgást a várpalotai térfél közepéről, a labdát Dorogi továbbfejelte Molnár G. elé, aki a kapust megelőzve közelről lőtt a hálóba. 0–1

A 76. percben dőlt el a mérkőzés: ekkor Szigeti emelt a védők mögé, Kiss A. pedig lefutotta őrzőjét és 13 méterről kissé balról kilőtte a hosszú sarkot. 0–2

Ezt követően a Csorna előtt még több lehetőség is adódott, ám Molnár G. és Dorogi emelése sem talált kaput, míg Szigeti 20 méteres, jobb alsó sarok felé tartó lövését Radnai kapus bravúrral ütötte oldalra.

Az előző fordulóhoz képest mérsékeltebb teljesítményt nyújtó Csornai SE a mérkőzés összképét nézve megérdemelten hozta el a három pontot Várpalotáról.

Jók: Radnai, Tiber, ill. Kiss M., Fenyő, Molnár G., Dorogi.

Balogh Zoltán: – Megkockáztatom, hogy az első félidőben fölényben játszottunk, de helyzeteinket kihagytuk és a futball törvénye büntetett: az ellenfél gólt szerzett. A második félidőben felvállaltunk egy bátrabb játékot, de egy kontra után eldőlt a mérkőzés.

Varga Péter: – Helyenként durva ellenféllel szemben, a gyúróval kiegészülve hoztuk a mérkőzést. Örülök eddig kevesebbet játszó játékosaim jó teljesítményének is.

Előzmények

Badacsonytomaj–MTE 1904
(szombat, 13.30 ó)

Vírusos megbetegedés miatt Horváth Ádám is kiesett a sorból a vendégcsapatnál.

A tervezett összeállítás: Antal – Cseri, Dombi, Kovács M., Ladiszlaidesz, Schmatovich G., Schmatovich E., Kovács Á., Angyal, Németh B., Böcskör

Várpalota–Csornai SE (szombat, 13.30 ó)

Az újabb győzelem megszerzésével tovább menetelhet a Csorna, sőt, pontok tekintetében már sikerülne is az őszi célkitűzést teljesíteni. Nyerges sérülés miatti kiesését nehéz lesz pótolni.

A tervezett összeállítás: Lőre – Simita, Jakab, Nagy Szabolcs, Csonka B., Dorogi, Szigeti, Horváth A., Molnár, Maidics, Kiss M.

Kézilabda NB I/B: váratlan Széchenyi-vereség