2017. 12. 12. kedd - Gabriella 5°C | 14°C Még több cikk.

NB III foci - Győzelmével bajnok az ETO - Irány az NB II - fotók

Kabát és Magasföldi az első félidőben eldöntötték a meccset, a második félidőben egy öngóllal szépített a Csorna.
ETO FC Győr - Csornai SE 2-1 (2-0)
NB III Nyugati csoport, 32. forduló
ETO Park, Győr, 3750 néző
Vez.: Kovács Gábor Péter (Aradi J., Gyürüsi P.)

ETO FC Győr: Kunsági - Vadász, Nagy Á., Gyagya, Varga - Csizmadia, Tajthy (Pongrácz 46'), Magasöldi (Kulcsár 84') - Kabát, Zamostny, Beliczky (Szabó L. 46')

Csornai SE: Sánta, Simon, Császár, Zámbó, Kerékgyártó (Szabó B. 75'), Serfőző (Csikós 46'), Kelemen, Füredi, Litresics (Nagy Sz. 61'), Weitner, Czanik

Gólszerző: Kabát (17'), Magasföldi (28'), ill. Gyagya (öngól, 56')
Sárga lap: Gyagya (38'), ill. Kerékgyártó (28'), Zámbó (54')

Az idény nézőcsúcsa született az ETO Parkban: sokan voltak kíváncsiak a zöld-fehérek várható győzelmére és egyben bajnokavatására.

Az első félidőben könnyedén szerzett kétgólos előnyt az ETO a kissé megilletődött Csorna ellen. A szünet után a biztos előny tudatában kissé kényelmesre vette a tempót a hazai csapat, a Csorna szépített, de további gól nem esett a mérkőzésen.

Az ETO sorrendben tizenhetedik győzelme egyben a Nyugati csoport bajnoki címét és az NB II-be jutást jelentette a zöld-fehéreknek.
A meccs után a szurkolók egy része ellepte a pályát és együtt ünnepelt, énekelt és fotózkodott az ETO labdarúgóival.

Bekő Balázs: – Nem gondoltam volna, hogy zsinórban tizenhét mérkőzést kell nyerni a bajnoki címhez. Ezért is minden tiszteletem és elismerésem a játékosok, a vezetőség, a munkatársaim és a szurkolók felé. Azért is gratulálok a mostani sikerhez, mert Győrnek szüksége van minőségi futballra és ehhez sikerült megtenni az első komoly lépést.

Bognár Zsolt:  – Noha csak megnehezíteni tudtuk az ETO dolgát, elrontani nem sikerült az örömét, de büszke vagyok a játékosaimra a ma mutatott teljesítményük miatt. Gratulálok az ETO bajnoki címéhez és azt kívánom a klubnak, hogy legyenek hasonlóan sikeresek az NB II-ben is.

A Tatabánya kizárva.

1. perc

Kezdődik a találkozó.

4. perc

Zamostny jobb szélről elvégzett szabadrúgását tisztázzák a kapu előteréből a csornaiak.

7. perc

Csornai akció után az ötösről kell tisztáznia a győri védelemnek.

11. perc

Kabát 17 méterről a jobb oldalról lő, centikkel húz el a labda a bal kapufa mellett.

17. perc

Bizonytalan a csornai védelem, a labda némi szerencsével Kabát elé kerül, aki 17 méterről, jobbról a hosszú alsóba lő. 1-0

20. perc

Továbbra is a vendégek kapuja forog veszélyben: Zamostny lövését blokkolják szögletre a csornai védők, aztán a szöglet után Beliczky lövésénél is sikerül egy védőnek hárítani.

21. perc

Az ötösről fejelhet a győri játékos védője szorításában, a középre szálló fejest fogja Sánta.

22. perc

Simon András esik el a tizenhatoson belül egy kényszerítő után, nincs sípszó.

27. perc

Kabát szemben a kapuval 14 méterről lő kapásból, de fölé száll a lövés.

28. perc

Remekül alkalmazza az előnyszabályt a játékvezető, nem akasztja meg a győriek támadását. Beliczky ugratja ki Magasföldit, aki 15 méterről a jobb alsóba lő. 2-0. A félpályán elkövetett szabálytalanságért Kerékgyártó kap utólag sárgát.

38. perc

Gyagya szabálytalansága sárgát ér, szabadrúgást végezhet el a Csorna jó helyről. A 22 méterről a kapu elé beívelt labda okoz is veszélyt, de végül kifelé jár a szabadrúgás.

45. perc

Csornai lehetőséggel ér véget az első félidő, de a 16-ról megeresztett kapáslövés fölé száll.

46. perc

Cserék a félidőben: Serfőző helyett Csikós a csornaiaknál, Tajthy helyére Pongrácz, Beliczky helyére pedig Szabó Lukas állt be az ETO-nál.

54. perc

Zámbó szabálytalan, ráadásul a labdát is elviszi a szabálytalanság helyszínéről. Sárga lapot kap.

56. perc

Szép csornai akció végén Czanik az alapvonalról adja középre a labdát, amit a menteni igyekvő Gyagya a saját kapujába pöccinti. 2-1

60. perc

Magasföldi fejel kapu fölé.

61. perc

Litresics helyére Nagyot küldi be a csornai edző.

62. perc

Sánta üti ki Kabát szabadrúgását.

71. perc

Nagy győri helyzet: Szabó nyolc méterről lőhet, de a próbálkozásban nincs erő és pont középre, Sánta kezébe megy.

75. perc

A harmadik csornai csere: Kerékgyártó helyére érkezik Szabó Bence.

84. perc

Magasföldi helyére Kulcsár érkezik az ETO csapatába.

87. perc

18-ról Weitner lő kapura, Kunsági véd.

90+1. perc

Az egyenlítésért támad a Csorna, de egyelőre nem tudnak a kapura veszélyes helyzetet kialakítani.

90+3. perc

Vége a mérkőzésnek. Az ETO megnyeri a megyei rangadót, és ezzel a bajnoki címet az NB III. Nyugati csoportjában.

Az ETO-nál nagy az öröm a Gyirmót II elleni győzelem után, az őszi vereségre utalva azt mondják: egyszer volt Budán kutyavásár. Jövőre valószínű, az NB II-ben folytatódhat a két szomszédvár presztízsharca.

De ehhez a zöld-fehéreknek előbb még meg kell nyerniük az NB III Nyugati csoportjának bajnokságát, ami a hétvégén be is következhet. Vasárnap este a megyei rivális Csorna látogat az ETO Parkba. A hazaiaknak a zsinórban megszerzett tizenhat győzelem után a szép sorozat folytatása egyben a bajnoki cím megszerzését is jelentené.

A két csapat NB III-as találkozásai során  eddig mindig a győriek nyertek. A szimpatikusan szereplő Csornának még van esélye a negyedik hely elérésére, hiszen egy pont a hátránya az előtte ezen a helyen álló Ajkával szemben (53 pont).
Bücs Zsolt távozott

Bücs Zsolt, az FC Ajka vezetőedzője a Sárvár elleni 4–1-es vereséget követően felajánlotta lemondását. Az NB III Nyugati csoportjában szereplő együttes vezetősége hétfőn rendkívüli ülést tartott, és elfogadta a tréner lemondását. A cél a feljutás volt a csapat számára, ezt viszont nem sikerül elérni.