2017. 10. 20. péntek - Vendel 8°C | 20°C Még több cikk.

NB III foci - A Csorna hazai pályán, az ETO idegenben nyert, a Gyirmót II. kikapott

Hévízen fordulatos meccsen végül az ETO örülhetett. Az érdiek pontot veszítettek, így nőtt a győri csapat előnye.

Bozsik-stadion,  50 néző. V.: Urbán.

Honvéd II: Horváth A. – Palmes, Lukács, Kovács D. (Herjeczki, 46.), Kabangu (Soós, 81.), Bíró (Márton, 70.), Csábi, Király, Erdős, Rózsahegyi, Göblyös. Edző: Gálhidi György.

Gyirmót II: Rusák – Szegi, Présinger, Aranyos (Borkai, 77.), Papp R., Madarász, Szabó T., Paku, Dávid L., Kovács Zs. (Szalánszki, 46.), Máté J. (Farkas Z., 41.). Vezetőedző: Nagy László.

Gsz.:  Csábi (38.), Kabangu (57.), ill.Farkas Z. (59.).

A 21. percben Máté révén büntetőt hibázott a Gyirmót II, a hazaiak viszont egyetlen lehetőségüket gólra váltották. A második félidőben újabb gólt tudott szerezni a Honvéd II és szinte azonnal sikerült szépíteni, az egyenlítés nem sikerült.

Nagy László: – Jól kezdtük a mérkőzést, amit az első félidőben el kellett volna döntenünk, ám a kihagyott helyzetek és a kihagyott tizenegyes nagymértékben befolyásolta a  végeredményt. A második félidőben már csak futottunk az eredmény után.

Hévíz-ETO FC Győr 3-4 (1-2)
Hévíz, 300  néző. V.: Pillók.

Hévíz:  Kámán – Szabó B., Keresztes, Hajdár, Rácz I., Horváth P., Szi, Bolla, Fujsz (Pálfi, 67.), Füleki (Giber, 46.), Nedelkó. Vezetőedző: Szabó Imre.

ETO: Kunsági – Vadász, Nagy Á., Nagy J., Medgyes, Pongrácz, Magasföldi (Csizmadia, 79.), Szimcso, Szabó L. (Beliczky, 55.), Zamostny, Kabát. Vezetőedző: Bekő Balázs.

Gsz.: Keresztes (9.), Hajdár (54.) Nedelkó (78.) ill. Szabó L. (23.), Magasföldi (41.), Vadász (67.), Kabát (83.).

Az ETO számára hideg zuhannyal kezdődött a mérkőzés, ugyanis már a 9. percben vezetést szerzett a Hévíz. Nem sokkal később Kabát egyenlíthetett volna, azonban 22 méterről a felső kapufát találta el. Az egyenlítésre egészen a 23. percig kellett várni, amikor is Szabó L. vállalkozott lövésre, a vizes talajon pattogó labda védhetetlenül a rövid sarokba csapódott. 1–1. A 39. percben Kabáttal szabálytalankodtak, s 22 méterről lőhetett szabadrúgást az ETO. A labda mögé Magasföldi állt, aki szépen tekert a bal alsó sarokba. 1–2. Az 54. percben egy szögletet követően Kunsági ejtette ki a labdát, amit Hajdár kotort a kapuba. 2–2. A 67. percben egy kapu előtti keveredés után Vadász szerzett ismét vezetést az ETO-nak (2–3), majd 10 perccel később röviden szabadított fel az ETO védője, a labda Nedelkó elé került, aki védhetetlenül lőtt a jobb felső sarokba. 3–3. A végeredményt a 83. percben Kabát állította be, aki a kapunak háttal kapta meg a labdát, remekül forgatta be védőjét, majd estében kilőtte a hosszú sarkot. 3–4.

Bekő Balázs: – Nagyon értékes győzelmet arattunk, s le tudtuk győzni saját magunkat is. Nagyon nehéz volt az ellenfél védekezését feltörni, hiszen tíz emberrel védekeztek szinte az egész mérkőzésen.

Csornai SE-Tarr Andráshida 1-0 (0-0)
Csorna, 150 néző. V.: Tuczai.

Csorna:  Sánta – Nagy Sz., Zámbó, Császár, Füredi, Kelemen, Kerékgyártó, Czanik (Kantó, 90.), Szabó B. (Csikós, 80.), Weitner, Simon A. (Serfőző,  51.). Vezetőedző: Bognár Zsolt.

Andráshida:  Horváth M. – Tóth L., Simonfalvi, Szegleti, Bíró, Balla (Szabó M., 85.), Marsai, Horváth D., Baráth, Kovács L. (Kalamár, 56.), Vittman (Ferencz,78.). Vezetőedző: Dobos Sándor.

Gsz.: Weitner (68.).
Kiállítva: Marsai (45.).

Az első játékrész utolsó percében az andráshidai kapu előtt Marsai kézzel ért a labdába, a Csorna büntetőhöz jutott, a vendégjátékos pedig piros lapot kapott. A 11-esnél Füredi állt a labda mögé, de lövését Horváth kapus hárította. A második félidőben nagy nyomást helyezett a Csorna a vendégekre és ennek meg is lett az eredménye. A 68. percben

Weitner Kerékgyártó átadása után tökéletes ütemben ugrott ki a védők közül és helyezett a bal alsó sarokba. 1–0.

Bár kihagyott egy büntetőt, végül megérdemelten tartotta otthon a három pontot a Csorna.

Bognár Zsolt: – Büszke vagyok a csapatra, hiszen egy kellemetlen stílusú ellenfelet sikerült legyőznünk és ismét kapott gól nélkül hoztuk a mérkőzést. A kihagyott büntető miatt azért akadt egy kis hiányérzetem.

Dobos Sándor: – Bár az eredménnyel nem vagyok elégedett, de az első félidőben teljesen egyenrangú ellenfelei voltunk a Csornának.