2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

NB III: egy félidőt ellazsált az SVSE

Labdarúgás - A labdarúgó NB III Bakony-csoportjának 23. fordulójában gólgazdag meccsen kapott ki az SVSE. A Lipót simán nyert a Csorna ellen, az MTE 1904 pedig egy gólos vereséget szenvedett a Tapolcától.
SVSE-GYSEV - Celldömölk 3-4(0-2)
Sopron, 200 néző. V.: Wenczel.

Gsz.: Böcskör Zs. (2), Németh D., ill. Németh J. (2), Szalay, Szalai.

SVSE: Kiss Sz. – Deák, Geeb, Varga D. (Szabó A.), Horváth T., Böcskör Gy., Németh N., Párkányi (Kelemen), Böcskör Zs., Legoza, Németh D.
Edző: Végh Tibor.

Celldömölk: Tóth A. – Kovács K., Lakatos, Szabó A., Györkös, Szalai K. (Présing), Babics, Győrvári, Horváth Á., Szalay T. (Kalcsó), Németh J. (Kazári).
Edző: Bognár Zoltán.

A 14. percben Horváth Á. szögletére egyedül Szalay T. mozdult, s védhetetlenül fejelt a bal sarokba. 0–1. Középkezdés után bosszantó védekezési hibákat követően Szalai K. szinte a gólvonalról pöckölte a hálóba a labdát. 0–2. A 49. percben egy formás akció végén Szabó A. beadását Böcskör Zs. lőtte a hálóba. 1–2. Öt perccel később derült égből villámcsapásként hatott a vendégek újabb találata, majd azt követően 4 perccel később ismét gólt szerzett a Celldömölk. Mindkétszer Németh J. volt eredményes. A 63. percben Németh N. remekül ugratta ki Németh D.-t, aki lefutotta védőjét és biztosan lőtt 6 méterről a hálóba. 2–4. Nem telt el egy perc, s Legoza indította Böcskör Zs.-t, aki 12 méterről elemi erővel vágta a kapuba a labdát. 3–4. Az utolsó 20–25 perc is soproni támadásokkal telt, de a kapu előtt pontatlanokká váltak a befejezések.

Jók: Böcskör Gy., Böcskör Zs., Németh D., Legoza, ill. Győrvári, Németh J., Szalay T., Szalai K.

Végh Tibor:Az első félidőben is úgy kellett volna játszanunk és küzdenünk, ahogy a másodikban tettük.

Bognár Zoltán: A csapat minden dicséretet megérdemel.

Tapolca - MTE 1904 3-3 (2-1)
Tapolca, 100 néző. V.: Tóth T.

Gsz.: Kutasi, Viski, Marton, ill. Kertész, Török.
Kiállítva: Tóth G. (61.).

Taploca: Radnai – Tell (Horváth J.), Bárány, Hegyesi (Marton), Kulman, Berta, Tüske, Markó, Tóth Sz., Viski, Kutasi.
Edző: Kutasi Gábor.

MTE 1904: Antal – Szabados G., Tóth G., Kovács M. (Winter), Tóth N. (Balás), Hannich, Régi (Szabados M.), Török, Schmatovich, Szabó M., Kertész.
Edző: Hannich Péter.

A 18. percben Kutasi senkitől sem zavarva 8 méterről a hálóba továbbított. 1–0. A 37. percben Kertész 2 méterről pofozta a hálóba a labdát. 1–1. A 43. percben Viski 18 méteres szabadrúgásából a hosszú sarokba lőtt. 2–1. A 60. percben Régit Bárány visszahúzta, a játékvezető sípja néma maradt. Egy perc múlva Tóth G. a félpályán ütközött Viskivel, a játékvezető második sárga lappal kiállította. A 79. percben Viski jobb oldali beadását az elalvó védők mellett Marton G. a kapuba perdítette. 3–1. A 82. percben Török Z. lépett ki, elhúzta a kifutó kapus mellett a labdát, majd az üres kapuba lőtt. 3–2.

Az első 15 percben az MTE 1904 gólhelyzetek sokaságát hagyta ki. Fordulás után mindent egy lapra téve támadott a vendégcsapat, ám sok hiba csúszott az utolsó átadásokba.

Kutasi Gábor: Szerencsére megúsztuk az első tizenöt percet.

Hannich Péter: Fordulatos mérkőzés volt, sok kihagyott gólhelyzettel mindkét oldalon.

Lipót - Csorna 5-0 (3-0)
Lipót, 300 néző. V.: Borbás.

Gsz.: Fajkusz (2), Krén, Dombi, László.

Lipót: Nagy K. – Jablonkai, Török, Kun, Visy, Dombi (Burkus), Lappints, Magyar, Gollovitzer (Kiss Á.), Fajkusz (László), Krén.
Edző: Gunyhó Ferenc.

Csorna: Lőre – Jakab (Kiss M.), Nagy Sz., Tóth D., Buti, Molnár, Horváth A., Fenyő, Véghelyi, Nyerges, Tóth Z.
Edző: Varga Péter.

A 15. percben Jablonkai beadását Fajkusz csúsztatta meg, Krén pedig ollózva a hálóba lőtte a labdát. 1–0. A 32. percben Dombi elé került a labda, aki 16 méterről a bal felső sarokba bombázott. 2–0. Négy perc múlva Jablonkai Krént indította a jobb oldalon, beadását Fajkusz közelről lőtte a hálóba. 3–0. A 62. percben Fajkusz elé került a labda, ő néhány lépés után a kapu bal oldalába lőtt. 4–0. A 83. percben Krén indította Lászlót, aki a tizenhatoson belül egy csel után a bal alsó sarokba gurította a labdát. 5–0.

A lipóti csapat sziporkázó játékkal ütötte ki a fiatalokból álló Csornát.

Jók: Lappints, Gollovitzer, Visy, Fajkusz, ill. Nagy Sz., Tóth Z.

Gunyhó Ferenc: – Közönségcsalogató játékkal rukkoltak ki a fiúk, mert végig nyomás alatt tartották az ellenfél kapuját.

Varga Péter: A jobb csapat győzött.

NB II: megint első a Gyirmót

Labdarúgás - Az NB II Nyugati csoportjának 23. fordulójában az ETO B, és az Integrá-DAC is vereséget… Tovább olvasom