2016. 09. 26. hétfő - Jusztina 13°C | 20°C

NB III, Bakony-csoport

Labdarúgás - A Kapuvár nyerte a Csorna elleni házi rangadót. A Győri ETO B kétgólos hátrányból győzött.
Kapuvár - Csorna 1-0 (0-0)
Kapuvár, 500 néző. Vezette: ifj. Pados.
Gsz.: Szűcs.
Kiállítva: Szűcs (58.).
Kapuvár: Kleizer – Áder, Riedinger, Varga D., Axnix, Szűcs, Markó, Nyerges Á. (Horváth A.), Böcskör, Licskai (Végh), Kránitz (Papp). Edző: Szeg Kálmán.
Csorna: Lőre – Nagy Sz., Jakab, Fenyő, Buti, Baán (Herczeg), Véghelyi (Fekete A.), Kiss M., Bárány (Csonka), Nyerges L., Hollósi. Edző: Varga Péter.

Agilisabban kezdett a rábaközi rangadón a Kapuvár. Böcskör két jó lövéssel veszélyeztette a vendégkaput. A 17. percben egy jobb oldali beadás után Böcskör fejelte vissza a labdát Szűcs elé, aki egy pattanás után 21 méterről, középről kapásból a jobb felső sarokba bombázott. 1–0. A gól után a mezőnyjáték dominált, a kapuk ritkán forogtak veszélyben. A félidő végén Nyerges L. éles szögben leadott lövését védte Kleizer. A második játékrészben rákapcsolt a Csorna, különösen a kiállítás után kerültek fölénybe a vendégek. A hazai védelem Varga D. és Riedinger vezényletével azonban jól állt a lábán, a kaput találó lövéseket pedig Kleizer hatástalanította. Csornai részről csak a szögletek gyűltek, míg a túloldalon a kilépő Nyerges Á.-t szerelte tizenegyesgyanúsan Lőre. Végül maradt az egygólos hazai győzelem.

A lelkes kapuvári csapat 35 percet emberhátrányban játszva, megérdemelten szerzett három pontot.
Jók: mindenki, ill. Nagy Sz., Jakab, Bárány.

Szeg Kálmán: – Köszönjük a nagyszámú közönségnek a buzdítást. Bebizonyítottuk, hogy küzdeni tudásból jelesre végeztünk.

Varga Péter: – Igazságtalan játék a futball, a hazaiak helyzet nélkül meg tudták nyerni a mérkőzést.

Győri ETO FC B - Sárvár 3-2 (0-2)
Győr, 200 néző. Vezette: Gácser.
Gsz.: Dudás, Sánta, László, ill. Németh G., Sinka.
Győri ETO FC B: Molnár P. – Bank (Dorogi), Kovács Z., Kiss Zs., Varga R. (Sánta), Berde, Lappints (László), Cseri, Dudás, Gál A., Varga L. Edző: Klement István és Galambos Zoltán.
Sárvár: Tóth J. – Szabó I., Varga J., Tóth P. (Vörös), Balassa, Vadász, Németh G. (Osvald), Fehér, Nagy A., Sinka, Velladics. Edző: Haraszti Zsolt.

A 15. percben szöglet után Németh G. fejelt a kapuba. 0–1. A 42. percben Bank hibáját Sinka használta ki. 0–2. A 67. percben Gál A. tizenegyesét Tóth J. bravúrral védte. Tíz perccel a vége előtt Dudás 30 méteres szabadrúgásból bombagólt lőtt. 1–2. A 83. percben Sánta kapásból nagy gólt lőtt a bal alsó sarokba. 2–2. A 88. percben László emelt át a kifutó kapuson. 3–2.
A lelkes vendégcsapat az első félidőben kihasználta a hazaiak hibáit. A második félidőt a hazaiak végigtámadták, büntetőt hibáztak, de az utolsó tíz percben szépségdíjas gólokkal nyerték a mérkőzést.
Jók: Dorogi, Sánta, László, Gál, ill. mindenki.

Klement István: – A második félidőben jelentősen feljavult a játékunk és akadt annyi jó teljesítmény, hogy bravúrosan megfordítsuk az eredményt.

• 1. Kapuvári 2008. április 10. 18:02
    „A rangadóra miért egy remegő lábú 18 éves kezdő bírót küldenek,akit majdnem elfújt a szél?”

Halászi Takarék megyei I. o. 04.06.

Labdarúgás - Öttevényen a cserék döntöttek. A kiesési rangadót a Jánossomorja nyerte. Eredmények és… Tovább olvasom