2017. 03. 25. szombat - Irén, Irisz 7°C | 12°C Még több cikk.

NB III.: a 92. percben nyerték meg a lipótiak

Labdarúgás - Az MTE 1904 hazai pályán döntetlent játszott. A többi megyei csapat idegenben lépett pályára, közülük csak a lipótiaknak sikerült nyerni. Az NB III. Bakony-csoport hétvégi mérkőzéseinek eredményei és a bajnokság állása.
Badacsonytomaj - Lipót-Pékség 0-1 (0-0)
Badacsonytomaj, 150 néz. V.: Szvorda.
Gsz.: Krén.
Kiállítva: Kiss Á.
Horváth Á., Illés, Hegedüs, Molnár, Németh, Kiss G., Kóródi, Kiss J., Szőcze, Rózsás (Orbán), Kiss M. Edző: Koller Tamás.
Kiss Sz., Ásványi, Fajkusz, Kiss Á., Jablonkai, Lakatos, Dombi, Kertész (Kun), Krén, Magyar (Gollovitzer), Böcskör (Visi). Edző. Gunyhó Ferenc.
A 92. percben Fajkusz átadása után a labda a kaputól tizenöt méterre Krén elé került, aki egy csel után a hálóba lőtt.
A harmadosztályhoz képest kis játéktéren nagy küzdelem alakult ki, s az erejével jobban gazdálkodó lipóti csapat az utolsó percben megérdemelten szerezte meg a győzelmet.
Jók: Molnár, Kiss J., Kiss G., ill. Dombi, Fajkusz, Kiss Sz.
Koller Tamás: - Igazságtalan játék a futball, sokkal közelebb álltunk a győzelemhez, mint ellenfelünk.
Gunyhó Ferenc: - Nagy küzdelemben szereztük meg az értékes három pontot.

Sárvár – Csorna 2-0 (1-0)
Sárvár, 50 néz. V.: Keszthelyi.
Gsz.: Sinka G. (2).
Sárvár: Tóth J., Balassa, Varga J., Horváth L., Tóth P., Németh G., Németh Z., Varga G., Gosztolya, Velladics, Sinka. Edző: Haraszti Zsolt.
Csorna: Lőre, Jakab G., Jakab Á., Fenyő, Nagy Sz., Nyerges, Baán (Kiss M.), Tóth Z., Bárány (Buti), Bajnok, Fekete A. (Herczeg). Edző: Varga Péter.
A 30. percben egy vitatható sárvári szabadrúgás után a 22 méterről Gosztolya által leadott lövést a csornai kapus kiütötte, a jól érkező Sinka azonban a labdát kapásból a jobb sarokba vágta. 1-0. A 45. percben egy jobb oldali csornai támadás után Fekete adta a labdát Tóth Z. elé, aki húsz méterről a jobb sarokra lőtt, a hazaiak kapusa azonban bravúrral védett. A 82. percben egy sárvári szögletrúgás után Sinka emelkedett a legmagasabbra és fejelt a jobb sarokba. 2-0.
A második félidőben a Csorna hiába támadta végig a mérkőzést, fölénye azonban meddőnek bizonyult.
Jók: Tóth P., Tóth J., ill. Jakab G., Jakab Á., Nagy Sz.
Haraszti Zsolt: - Úgy kellett ez a győzelem, mint egy falat kenyér, s úgy is küzdöttünk érte.
Varga Péter: - Míg az ellenfelünk helyzet nélkül két pontrúgásból gólt szerzett, addig mi a lehetőségeinket nem tudtuk kihasználni, így a hazai csapat győzelme megérdemelt.

MTE 1904 – Bük 1-1 (1-0)
Mosonmagyaróvár, 300 néz. V.: Berke.
Gsz.: Gardó, ill. Lachner.
MTE 1904: Antal, Tóth G., Gardó, Hannich, Tóth N., Balás (Winter), Schmatovich, Kohajda (Kovács E.), Régi, Szabados, Szabó M. Edző: Hannich Péter.
Bük: Pikács. Mester, Salamon, Kvári, Dallos, Tamás, Steiner, Balikó (Németh V.), Lachner (Winkovics), Sümegi (Gutmann), Gyurácz. Edző: Németh József.
Egyperces gyászszünettel kezdődött a mérkőzés a közelmúltban elhunyt, volt MTE játékos, Bece András emlékére. A 25. percben Schmatovich 5 méteres fejesét védte Pikács. A 28. percben Szabó M.-et rántották le a 16-oson belül, de a játékvezető továbbot intett. A 40. percben Hannich szabadrúgásból ívelt középre és a jól helyezkedő Gardó 8 méterről a kapu jobb oldalába fejelt. 1-0. A 46. percben egy jobb oldali beadás után Lachner az elalvó védők között a hálóba fejelt. 1-1. A 88. percben Schmatovichot megütötték a 16-os előtt, a bíró nem látott szabálytalanságot.
A kezd sípszó után kiegyenlített mezőnyjáték alakult ki. Húsz perc elteltével a hazaiak átvették a játék irányítását és szünetig megérdemelt előnyt szereztek. Fordulás után az első vendégtámadás góllal végződött, a még „öltözőben maradt" MTE védők jóvoltából.
Összességében, jó iramú, küzdelmes mérkőzésen a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez egy jól játszó Bük ellen, kritikán aluli játékvezetés mellett.
Jók: Hannich, Gardó, Tóth N., Schmatovich, ill. Salamon, Kvári, Gyurácz.
Hannich Péter: - Ezen a mérkőzésen hazai pályán idegenként játszottunk.
Németh József: - Igazságos döntetlen született egy nagyon jól játszó, szervezett csapat ellen.

Haladás B - SVSE-GYSEV 2-1 (1-1)
Szombathely, 100 néz. V.: Wenczel.
Gsz.: Lengyel, ill. Riedinger (öngól), Németh D.
Halaád B: Szép, Csontos (Bezdi), Balassa, Lengyel, Farkas, Kovács, Burkus, Thiágo, Csutak (Gyurján), Syliba (Szakály). Edző: Németh Zoltán.
SVSE-GySEV: Fentős, Szabó A., Riedinger, Geeb, Horváth T., Pinezits, Deák (Varga Á.), Böcskör, Németh D., Varga Z., Mozsolits. Edző: Mozsolits Jen és Katona Sándor.
A 10. percben Varga A. remek keresztlabdáját Németh D. közelről bombázta a hálóba. 0-1. Ezután hazai szögletet követen a menteni igyekvő Riedinger fejéről a saját kapujába kötött ki a labda. 1-1. A 60. percben ismét egy szombathelyi szöglet, egy kavarodás után Lengyel fordult le a védőkről és a jobb sarokba bombázott. 2-1.
A megerősített szombathelyi csapat csak keservesen tudta a soproni csapatot hazai pályán némi bírói segítséggel legyőzni.
Jók: Balassa, Lengyel, Simon, ill. Fents, Geeb, Pinezits, Németh D.
Németh Zoltán: - Három nap alatt két győzelem.
Mozsolits Jenő: - Az úgynevezett nagy csapatok ellen mindig felszívjuk magunkat, csak ezért sajnos még nem adnak pontokat.

• 4. fc soproni 2008. szeptember 15. 12:14
    „Igazad van petyusz! Én úgy tudon a Wencel aki vezette szombathelyi de lehet, hogy most nem ott él. Akkor is kötődik Szombathelyhez.”
  • 3. petyusz 2008. szeptember 15. 10:51
    „A rohadt bíroknak hogy mindig velünk tolnak mennyenek a a rákba!!! Ez már megint a bíró miatt van miért kell nekik ellenünk fújni a sípot???? Komolyan ez vehetnék úgyis hogy mindig bundával nyernek ellenünk csapatok!”
  • 2. fc soproni 2008. szeptember 15. 09:16
    „Kétszer már figyelmeztetelek, hogy az én nevembe ne irkálj!!!!! Nem bírod abbahagyni. KIt akarsz égetni az állándó ellentétes véleményeddel? Miért nem tudsz válaszolni? nem mersz?”
  • 1. fc soproni 2008. szeptember 14. 20:05
    „Jövőre is csak akkor lehet bajnok az SVSE a megyeiben, ha összeszedi magát, mert ez édes kevés. A sok agyalágyult meg ezektől várta, hogy majd NBII-be jutnak.”

Megyei II. osztály - eredmények, tabellák (09.14.)

Labdarúgás - Eredmények a megyei II. osztályú labdarúgó bajnokságok hétvégi fordulójából. Tovább olvasom