NB III: 10 perc alatt fordított és nyert az SVSE

Labdarúgás - Eredmények és tabella az NB III. hétvégi fordulójából.

Gsz.: Krén, Gollovitzer, Kun, Fajkusz.
Kiállítva: Iszlai (56.).
Lipót-Pékség : Nagy K. - Jablonkai (Ásványi), Török, Kun, Visy, Fajkusz, Dombi, Magyar, Gollovitzer (Lappints), Krén (Burkus), László B. Edző: Gunyhó Ferenc.
Haladás B: Gőcze - Bezdi, Lengyel, Farkas, Szakály (Nagy G.), Kalász, Iszlai, Bonifert, Skriba (Czafik), Rácz (Burcsik), Ugrai. Edző: Simon Attila.
A 14. percben Jablonkai hosszú beadását Fajkusz megcsúsztatta, az érkező Krén a kapust megelőzve kapuba fejelte a labdát. 1-0. A 30. percben formás lipóti támadás után Krén visszagurította a labdát lövésre Gollovitzernek, aki 18 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 2-0. A 60. percben Gollovitzer cselezgetett a jobb oldalon, beadását Kun 8 méterről a hálóba bombázta. 3-0. A 63. percben szögletrúgáshoz jutott a Lipót, Magyar beadását Fajkusz a kapu jobb oldalába fejelte. 4-0.
Minden poszton jobb játékosokból álló lipóti csapat a helyzetei alapján nagyobb arányban is nyerhetett volna.
Jók: Gollovitzer, Visy, László, Dombi, ill. Bonifert, Gőcze.
Gunyhó Ferenc: - Erőszakos támadó futballal sikerült nyernünk.
Simon Attila: - Egy érettebb, tudatosabb, ezen a talajon egyszerűbb futballt játszó csapat megérdemelt győzelmet aratott.

SVSE-GYSEV - Bük 4-2 (0-1)
Sopron, 150 néző. V.: Schnellbach.
Gsz.: Böcskör Gy. (2), Németh D., Legoza, ill. Gyurácz, Máté.
SVSE-GYSEV: Fentős - Deák, Geeb, Horváth T., Németh N. (Vörös A.), Böcskör Gy., Párkányi (Jókuti), Böcskör Zs., Németh D., Legoza, Varga Z. Edző: Végh Tibor.
Bük: Pikács - Máté, Németh V. (Varga G.), Kővári, Balikó (Tímár), Salamon, Vadász, Sümeghy, Mester, Gyurácz, Lakner (Szabó B.). Edző: Németh József.
Meglepetésre a vendégcsapat előtt adódott az első helyzet, a második percben a felső léc mentett. Ezután az SVSE vette át a kezdeményezést, Legoza és Varga Z. előtt adódtak lehetőségek, ám a sorozatos vasút-támadások közepette időnként fellazult a lila-fehérek védelme, s így a Bük is vezetést szerezhetett volna. Közvetlenül a félidő lefújása előtt Gyurácz kapott mesteri labdát, mellyel kilépett, s a kifutó Fentős mellett a kapu közepébe helyezett. 0-1. Fordulás után váltakozó játékot követően a 66. percben a Vas megyei együttes növelte előnyét. Szögletet követően Balikó ívelt az ötösre, ahol Máté érkezett jó ütemben, s a kapuba fejelt. 0-2. Az utolsó negyedórában óriási elszántsággal vetette küzdelembe magát Végh Tibor csapata, melynek meg is lett az eredménye. A 73. percben a kaputól 25 méterre Németh D. jutott szabadrúgáshoz, s ravaszul középre nyesett labdája érintés nélkül a jobb sarokba hullott. 1-2. A 81. percben újabb szabadrúgás s újabb gól. Ezúttal is Németh D. volt a végrehajtó, lövése kivágódott a kapusról, s a jókor érkező Böcskör Gy. 22 méterről a bal sarokba talált. 2-2. A 90. percben Varga Z. viharzott el, bombája a kapusról Böcskör Gy. elé került, aki ezúttal a jobb sarokba lőtt. 3-2. Felforrósodott a hangulat a játékvezető 5 percet hosszabbított a sorozatos szabálytalanságok miatt. A 92. percben a rendkívül aktív Németh D. futott el jobb szélen, beívelt, Legoza pedig közvetlen közelről a kapuba fejelt. 4-2.
A rendkívül jól hajrázó SVSE teljesen megérdemelten fordította meg a mérkőzés állását.

Jók: Böcskör Gy., Böcskör Zs., Németh D., Németh N., ill. Máté, Sümeghy, Gyurácz.
Végh Tibor: - A srácok bebizonyították, hogy szeretik ezt a játékot, s bízom benne hogy ez a szerelem kitart legalább az idény végéig.
Németh József: - Egy megnyert mérkőzést sikerült elvesztenünk.

Veszprém – Csorna 3-2 (2-0)
Veszprém, 100 néző. V.: Szvorda.
Gsz.: Marosvölgyi (2), Tatai, ill. Tóth Z. (2).
Kiállítva: Grósz (58.)
Veszprém: Varga T. - Grósz, Pálfi, Fehér K., Bognár, Garai, Weibel (Tálos), Soós, Finta (Czvetko), Tatai, Marosvölgyi (Foki). Edző: Orbán Tamás.
Csorna: Lőre - Buti, Jakab Á., Tóth D., Nagy Sz., Fenyő (Horváth I., Baán), Horváth A. (Herczeg), Véghelyi, Kiss M., Molnár G., Tóth Z. Edző: Varga Péter.
Az 5. percben egy hazai támadás után Marosvölgyi került helyzetbe, fejese azonban a kapu fölé szállt. Öt perc múlva a Csorna két fiatalja, Horváth A. és Véghelyi vezetett nagyszerű támadást, utóbbi lövése csak néhány centiméterre kerülte el a kaput. A 43. percben Jakab ugrott fel fejelni, azonban a labda átszállt felette, Marosvölgyi elé került, aki a kifutó Lőre mellett gurított a kapu bal oldalába. 1-0. A középkezdést követően Horváth A. veszítette el a labdát, ami Marosvölgyi elé került ismét, aki az elmélázó védők és kapus mellett lőtt a hálóba. 2-0. Az 58. percben Grósz brutális módon próbálta meg a szünetben beálló Horváth I.-t szerelni, aminek sajnos utóbbi játékos sérülése lett az eredménye. Pedig a csornai játékos nyolc hónap kihagyás után most játszotta első bajnokiját. A szerelés miatt Grósz megkapta második sárga lapját, így a játékvezető kiállította. A 60. percben Tatai a védők közül kilépve 16 méterről emelt a kapuba. 3-0. A 80. percben Véghelyi indította Tóth Z.-t a bal oldalon, aki egy csel után tört a kapura, azonban Fehér K. a 16-oson belül buktatta. A megítélt büntetőt a sértett értékesítette. 3-1. Három perc múlva Herczeg harcosságának köszönhetően Tóth Z.-t indította, aki nagyszerűen kilőtte a bal hosszú sarkot. 3-2.
A mérkőzés végén a Csorna közel állt a döntetlen eléréséhez.
Jók: Marosvölgyi, Tatai, ill. Véghelyi, Tóth D., Tóth Z., Nagy Sz.
Orbán Tamás: - Nyertünk, s a mai mérkőzésen ez volt a legfontosabb.
Varga Péter: - Jó mérkőzést játszottunk, kétperces rövidzárlatunkat az ellenfél gólokkal büntette. A második félidőben visszajöttünk a meccsbe, de az egyenlítéshez az idő már kevés volt.