Veszprém, 100 néző. V.: Szommer.

Veszprém: Gyimesi – Hanák (Zsély), Garai, Császár, Kuti (Burcsik), Németh E., Nagy B., Tóth L., Skriba, Pavlitzky, Simon A. Edző: Simon Attila.

ETO II: Horváth D. – Nagy B., Nagy Á., Kozma, Sváb, Pongrácz, Mervó (Medgyes), Illés (Kerékgyártó), Farkas Z. (Mayer), Szabó B., Vankó. Edző: Németh Zoltán és Jäkl Antal.

Gsz.: Szabó B., Mayer.

A 12. percben Skriba lövését védi bravúrral Horváth D. A 33. percben Szabó B. lövése alig a kapu fölött hagyta el a játékteret. Három perc múlva Illés mélységi passzával Szabó B. lépett ki és higgadtan a hálóba helyezett. 0–1. Az 55. percben Vankó szabadrúgása centikkel ment el a kapu mellett. Egy perc múlva, Pongrácz átadása után Szabó B. lőtt kapura, de a kapufát találta el. Az 57. percben újabb kapufa, de ezúttal az ETO II kapuja előtt, Simon szerzett majdnem gólt. A 83. percben Horváth D. kétszer is nagyszerűen védett, két perc múlva a másik oldalon Gyimesi mutatott be bravúrt, Szabó B. bombáját hárította. A 88. percben Szabó B. lépett ki a védők között és a visszapasszolt labdát Mayer lőtte a hálóba. 0–2.

Remek napot fogott ki a Nyugati csoport sereghajtója, amely ha ilyen teljesítményt nyújt a továbbiakban, nem lesznek kiesési gondjai. Ahogy arra Németh Zoltán edző is számított, nehéz mérkőzésen nyert a szomszéd megyeszékhelyen a győri csapat, amely csak a hajrában szerzett góllal biztosította be a győzelmét. Az ETO-siker egyben azt is jelenti, hogy újra dobogósak a zöld-fehérek, hiszen az Újbuda kikapott, míg a Tatabánya döntetlent játszott a dorogiakkal.

Jók: Gyimesi, Simon A., ill. Kozma, Pongrácz, Szabó B.

Németh Zoltán: – Tudtuk, hogy nehéz lesz, de azt nem gondoltuk, hogy ennyire. Nem csak az ellenféllel, a pálya talajával is meg kellett küzdeni.
Meronka Péter

Mosonmagyaróvár-Tököl 0-5 (0-4)
Mosonmagyaróvár, 200 néző. V.: Tuczai.

Futura Mosonmagyaróvár: Boros – Kálmán, Nagy Á., Domanyik, Horváth Á., Karácsony, Schamtovich, Régely (Darázs), Simon A., Varga T. (Bedő), Horváth G. (Horváth R.). Edző: Tiba Zoltán.

Tököl: Juhász G. (Muhari) – Riedl, Schleinig (Csajági), Gyurcsik, Joszkin, Győri, Vejmola, Kuti (Nagy P.), Frank, Szécsi, Haciglu. Edző: Futó Tamás.

Gsz.: Simon A. (3), Schmatovich, Domanyik.

Fél perc telt el a mérkőzésből és máris vezetéshez jutott a hazai csapat: egy óvári lövést védett bravúrral Juhász, de a labda pont Simon elé került, aki 2 méterről a hálóba bombázott. 1–0. A 15. percben Horváth G. lőtt be egy szabadrúgást a jobb oldalról, a kapus rosszul jött ki, ezt pedig Schmatovich használta ki, aki 6 méterről a hálóba fejelt. 2–0. A 27. percben Simon kapta a labdát a 16-os bal sarkánál, majd egy csel után fennakadt az egyik védőn. A játékvezető 11-est ítélt, amit Domanyik vállalt el. A büntetőt a tököli kapus kiütötte, de a labda visszapattant Domanyik elé, aki másodszor már nem hibázott. 3–0.

A 40. percben az egyik tököli játékos akart felszabadítani, de a labdát a 16-os vonalán ácsorgó Simonhoz passzolta, az óvári játékos köszönte a lehetőséget, lövése megpattant az egyik hazai védő lábán és a labda a kapust becsapva hullott a hálóba. 4–0. A második félidőre visszaálltak a hazaiak, de a mérkőzés hajrájában így is sikerült növelniük az előnyüket: a 92. percben Simon kapott labdát nem messze az ötös sarkától, s 6 méterről a kapus lábai között lőtt a hálóba. Mesterhármas. 5–0.

A hazai csapat erődemonstrációt tartott a Tököl ellen, s bebizonyította, hogy jobb csapat annál, mint amit a tabellán elfoglalt helyezése mutat.

Jók: Schmatovich, Simon A., Horváth G., Karácsony, ill. senki.

Tiba Zoltán: – Játékban ismét csak ugyanazt nyújtottuk, mint az elmúlt hetekben, de most végre már eredményesek is voltunk.

Futó Tamás: – Mióta a Tököl edzője vagyok, nem láttam ilyen gyengén játszani a csapatot. Sajnos korán eldőlt a mérkőzés.
Horváth Péter

23 helyet javított Babos Tímea

A legjobb magyar teniszező a Poitiers-ben rendezett, 100 ezer dollár összdíjazású ITF-tornán… Tovább olvasom