Mosonmagyaróvár, 300 néző. V.: Molnár A.

Futura Mosonmagyaróvár: Boros – Kálmán, Domanyik, Nagy Á. (Horváth T.), Szénási (Horváth R.), Horváth Á. (Tóth Gy.), Darázs, Schmatovich, Molnár T., Hajós, Simon A. Edző: Tiba Zoltán.

Veszprém: Kádár – Hanák, Garai, Császár, Kuti D., Ács M. (Ónodi), Hevesi-Tóth, Burcsik (Weibel), Nácsa, Pavlitzky, Czvetkó (Zsély B.). Edző: Simon Attila.

Gsz.: Schmatovich (2), Simon A. (2), ill. Hevesi-Tóth.

Kiállítva: Kuti D. (41.).

A hazaiak sorra alakították ki a helyzeteket, legközelebb a gólszerzéshez a 41. percben jártak. Kutit visszarúgásért kiállította a játékvezető, a megítélt 11-est pedig Horváth Á. vállalta el, lövését azonban Kádár nagy bravúrral védte. Az 50. percben Simon esett el a tizenhatoson belül, jöhetett az újabb hazai büntető, amit Schmatovich kíméletlenül bevágott, megtörve ezzel 1068 perce tartó gólcsendjét. 1–0. Öt perccel később jött az újabb Schmatovich-találat. A csapatkapitány laposan lőtt a bal alsó sarokba. 2–0. A 62. percben egy bal oldali beadás után Simon senkitől sem zavartatva lőtt a hálóba. 3–0. A 67. percben egy veszprémi indítás után Boros buktatta a vendégek játékosát. Jöhetett a mérkőzés harmadik büntetője, amit Hevesi-Tóth higgadtan értékesített. 3–1. A 88. percben Simon maradt üresen a balszélen, 10 méterről leadott lövésénél pedig nem volt esélye a veszprémi kapusnak. 4–1.

A sok helyzetet kialakító hazai csapat végig uralta a mérkőzést, emberelőnyben pedig könnyű győzelmet aratott a veszprémiek felett.

Jók: Schmatovich, Szénási, Simon A., Molnár T., Domanyik, ill. Kádár B.

Tiba Zoltán: – Jól játszottunk és emberelőnyben már csak az volt a kérdés, hány góllal nyerünk.

Simon Attila: – Hiába készültünk fel a Mosonmagyaróvár játékából, a mai mérkőzésen nem volt esélyünk.
Horváth Péter

Tököl-Győri ETO FC II  1-4 (0-1)
Tököl, 300 néző. V.: Sipos.

Tököl: Juhász – Vető, Riedl, Radnics (Nagyszegi), Elek, Aranyos (Terbócs), Nagy Ákos, Győrfi, Lkhagvasuren, Budai (Kovács A.), Queson. Edző: Futó Tamás.

ETO II:   Horváth D. – Nagy B. (Leal), Nagy Ádám, Csató, Kozma, Pongrácz, Illés, Mervó (Matetits),  Farkas Z., Szabó B. (Sipőcz), Vankó I. Edző: Jäkl Antal és Kulcsár Zsolt.

Gsz.: Queson, ill. Farkas Z. (3), Mervó.

Az első félidőben több helyzetet dolgozott ki a fiatal győri csapat, a legnagyobbat Szabó Bence, aki remekül lépett ki, de nemcsak a kapus, hanem a kapu fölött is átemelte a labdát. Az egyetlen gól viszont egy szerencsés pontrúgás után született, a 17. percben a hazaiak kapusa Farkas Z. hátára ütötte a labdát, ahonnan az a kapuba pattant. 0–1. A második félidő tököli helyzettel, majd Farkas Z.-góllal indult. Az 52. percben Kozma adta be a labdát, amit a 18 éves csatár 3 méterről juttatott a hálóba. 0–2. Ezután ismét a házigazdák próbálkoztak, de Horváth Dániel remek védéseivel hamar elvette a kedvüket, míg a túloldalon a 62. percben előbb jött a menetrend szerinti Mervó Bence-gól, majd Farkas Z. a 78. percben megszerezte harmadik találatát is. 0–4. A 82. percben a házigazda még szépített (1–4), de az ETO II győzelme nem forgott veszélyben.

Magabiztos és fölényes győzelmet aratott Tökölön a Győri ETO II, így pontszámban beérte a jelenleg második helyen álló budaörsieket, akiket az utolsó fordulóban fogadnak majd. A találkozó hőse, ahogy múlt héten, ezúttal is Farkas Zoltán volt, aki ismét mesterhármast szerzett.

Jók: Juhász, ill. Horváth D., Pongrácz, Farkas Z.

Jäkl Antal: – A pálya talaja miatt nem tudtuk a saját játékunkat játszani, de jól alkalmazkodtunk a körülményekhez, így megérdemelten győztünk. Az egész csapatot dicséret illeti, de ki kell emelnem Farkas Zoltán gólerős játékát, aki két találkozón összesen hatszor volt eredményes.
Meronka Péter

Bajnokok Felcsúton

A megyei labdarúgó-diákolimpia idei győztesei nézőként részt vettek a Puskás Akadémia felcsúti ETO… Tovább olvasom