NB III - Mosonmagyaróvári döntetlen, ETO vereség

Sárvár, 300 néző. V.: Lapath.

Sárvár: Osvald – Csákvári, Rózsa, Devecsery, Rajos, Pupp (Szabó P.), Tancsics (Koronczai), Ambrus (Nagy A.), Máthé, Mavolo, Tóth L. Edző: Takács Gábor.

Futura Mosonmagyaróvár: Lévay – Kálmán A., Domanyik, Nagy Á., Karácsony, Németh B. (Kollár B.), Papp T., Schmatovich, Régely, Varga T., Kollár M. (Maidics). Edző: Tiba Zoltán.

Gsz.: Máthé, Szabó P., Tóth L., ill. Régely, Varga T., Domanyik.

Az első említést érdemlő esemény csak a 17. percben történt, ekkor a vendégcsapatból Kollár M. 18 méteres lövése a sárvári kapufán csattant, a kipattanó labdát Régely lőtte mellé. A 21. percben Mavolo lövését védte Lévay. Tíz perc múlva megszerezték a vezetést a hazaiak: a mélységből előrepasszolt labdánál a vendégek védelme középen teljesen kinyílt, így Máthé könnyedén került helyzetbe és a kapu jobb sarkába gurított. 1–0. A 44. percben egyenlítettek a vendégek: Régely futotta le a jobb oldalon védőjét, s lövése ugyan megpattant egy védőn, de a labda így is a sárvári hálóban kötött ki. 1–1. A második félidőben a vendégcsapat magához ragadta a kezdeményezést. Az 56. percben Kollár M. lőtt kapu fölé, egy perc múlva Régely futotta le sokadszor a védőjét, a beadásáról azonban lekéstek az óvári támadók. Ebben az időszakban a hazaiak kontrákkal próbálkoztak, egy ilyen akció végén a hazai Rózsa lőtt a kapu fölé. A 76. percben érett góllá a vendégcsapat fölénye. Schmatovich húzott el a jobbszélen, középre adott, s a jól érkező Varga T. a hálóba lőtt. 1–2. A 82. percben a 16-os vonaláról lőhettek szabadrúgást a hazaiak, s bár Mavolo lövését Lévay védte, a kipattanó labdát Szabó P. a hálóba vágta. 2–2. Két perc múlva fordított a Sárvár: egy szabadrúgást követően Tóth L. fejelt a hálóba. 3–2. A vendégek nem adták fel, s a 88. percben egy szöglet utáni kavarodást követően jogos 11-eshez jutottak. A megítélt büntetőt Domanyik értékesítette. 3–3. A második félidőben végig a vendégcsapat dominált és közelebb állt a győzelemhez. A hazaiak viszont jól használták ki a vendégvédelem megingásait, így megismétlődött az őszi eredmény.

Jók: Máthé, ill. Varga T., Kollár M.

Tiba Zoltán: – Sárváron hagytunk két pontot. A második félidőben eldönthettük volna a mérkőzést.

Takács Gábor: – Úgy vélem, jól szórakozott a közönség, változatos, fordulatos mérkőzést játszottunk, az eredmény reális.
Zalka Péter

Rákosmente Győri ETO FC II 4-1 (1-1)
Budapest, 200 néző. V.: Barna G.

Rákosmente: Markek – Mohácsik, Horváth B. (Törőcsik), Erős R. (Farkas Z.), Bojtor, Szabó R., Szala Á., Ferkó (Honti), Turcsik, Páles, Vég B. Edző: Gálvölgyi István.

ETO II: Horváth D. – Nagy B., Kelemen M., Kozma M., Németh M., Szabó L., Kerékgyártó (Schillinger), Szabó T. (Végh T.), Irmes (Böcskey), Szabó B., Medgyes. Edző: Németh Zoltán és Jäkl Antal.

Gsz.: Horváth B. (2), Szabó R., Bojtor, ill. Szabó B.

A tavasszal jó sorozatot produkáló győriek három meghatározó játékosuk nélkül léptek pályára. Mayer Milán, Mervó Bence és Nagy Ádám is helyet kapott a Nyíregyháza ellen készülő első osztályú csapat keretében.
Bár hamar hátrányba került a Győri ETO FC II a Rákosmente otthonában, a zöld-fehérek ezután átvették a meccs irányítását és mezőnyben jócskán ellenfelük fölé nőttek. A magas labdabirtoklási arány azonban önmagában nem elég a sikerhez, pláne egy olyan fizikálisan erősebb gárda ellen, amely kitűnő koncentrációjának köszönhetően minden helyzetét gólra váltotta. A vereség leginkább azért bosszantó, mert a hétvégén a Budaörs kikapott az eddig nyeretlen Tököl otthonában, így egy pontra megközelíthette volna a listavezetőt a ETO II.

Jók: Horváth B., Szabó R., Szala, ill. Szabó B.

Németh Zoltán: – Azért kaptunk ki, mert nyerni akartunk és nem elégedtünk meg az egy ponttal, így sajnos a meccs eredményének nem tudunk örülni, arra viszont az egész utánpótlás büszke, hogy Mayer Milán milyen jól szállt be az NB I-es mérkőzésbe.