NB III - Mindkét csapat győzött

Futura Mosonmagyaróvár–Körmend 3–1 (2–1)
Mosonmagyaróvár, 250 néző. V.: Berczki.

Mosonmagyaróvár: Bálint – Kálmán, Domanyik, Nagy Á., Gubicza, Hajós (Angyal), Horváth R., Nyitrai, Szénási (Horváth Á.), Molnár T., Schmatovich G. (Simon). Edző: Nagy Csaba.

Körmend: Sásdi – Szalai, Bezdi, Czafit (Sipos), Takács M., Németh E., Takács Á., Makai (Baranyai), Balikó, Csenterics, Kósik (Varga Z.). Edző: Molnár Károly.

Gsz.:  Molnár T., Domanyik, Horváth Á., ill, Czafit.
Kiállítva: Balikó (38.).

Már a 7. percben vezetést szerzett a hazai csapat: Schmatovich jobb oldali beadását követően Molnár T. egy kavarodás után, 2 méterről gurított a hálóba. 1–0.

A 26. percben tovább növelte előnyét a Mosonmagyaróvár: jobb oldali szöglet után a védők csak röviden tudtak felszabadítani, a labda Domanyik elé került, aki 12 méterről, laposan helyezett a kapu jobb oldalába. 2–0.

Egy perc múlva váratlanul szépítettek a vendégek, Czafit 18 méterről hatalmas gólt lőtt a jobb felső sarokba. 2–1.

A 37. percben Balikó kézzel ért a labdához a tizenhatos vonala körül, a játékvezető először szabadrúgást, majd a partjelzővel való konzultáció után tizenegyest ítélt, közben a vétkes játékost kiállította. A labda mögé Schmatovich állt, de lövését Sásdi gyors vetődéssel szögletre hárította. A 81. percben Csenterics 8 méterről hatalmas helyzetben a kapu fölé lőtt, egyenlítési lehetőség volt. A mérkőzés utolsó percében Horváth R. bal oldali beadását az újonnan beállt Horváth Á. 5 méterről lőtte a hálóba. 3–1.

Az első félidőben végig a hazai csapat irányította a mérkőzést. A szünet után meglepetésre a megfogyatkozott vendégek birtokolták többet a labdát, a hazaiaknak többnyire csak a védekezésre futotta erejükből, akik győzelmüket csak az utolsó percben tudták bebiztosítani. Alacsony színvonalú mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó csapat nyert.

Jók: Horváth R., Molnár, Nyitrai, ill. Sásdi, Németh E., Csenterics.

Nagy Csaba: – Játszottunk már jól és eredménytelenül, most rosszul, de eredményesen. A három pont megszerzése volt a cél, még ha nehezen is, de ezt sikerült elérni.

Molnár Károly: – Jelen helyzetünkben egy dolgot tehetünk, gratulálunk az ellenfélnek.
Sztranyovszky Attila

Győri ETO FC II–Csákvár 1–0 (0–0)
Győr, 200 néző. V.: Papp.

ETO: Nagy G. – Leal, Djordjevic, Kelemen (Kollár), Kozma, Pongrácz, Medgyes, Matetits (Illés), Fekete D. (Sipőcz), Novák, Burgos. Edző: Jäkl Antal.

Csákvár: Szabó B. – Hajdú, Dulló, Racskó, Sötét, Domokos, Domján, Imrik (Csordás), Molnár Cs., Berki (Horváth R.), Varga Z. (Katona) Ezdő: Bognár György.

Gsz.: Medgyes.

Kiállítva: Dullo (71.).

Kiegyenlített játékot hozott az első félidő, ahol az első helyzeteket a vendégek hagyták ki – egy alkalommal Medgyes a gólvonalról mentett. A középpályás aztán a második játékrészben eldöntötte a három pont sorsát. A 63. percben remekül indult meg, egy kényszerítő után lerázta magáról a védőket és a tizenhatoson belülre érve a kapuba lőtte a labdát. 1–0.

A folytatásban a zöld-fehérek még inkább fegyelmezetten játszottak, így a csákváriak helyzetig sem jutottak. A mérkőzés döntő momentuma volt, amikor Dulló a 71. percben durva szabálytalansága miatt piros lapot kapott, így emberhátrányban fejezte be a vendégcsapat a mérkőzést. Az ETO II megérdemelten nyert, ezzel visszafoglalta a harmadik helyet a tabellán, és a Budaörs veresége miatt már csak négy pontra van a listavezetőtől.

Jók: Burgos, Djordjevic, Matetits, Pongrácz, ill. Imrik, Molnár Cs.

Jäkl Antal: – Az egész mérkőzésen fegyelmezetten játszottunk és a második félidőben ellenfelünk fölé nőttünk, így meg tudtuk nyerni a mérkőzést. Örülök, hogy sikerült stabilizálni a védekezést és hogy több, jó egyéni teljesítményt láthattam a csapatban.