Csorna: Lőre – Nagy Szabolcs, Jakab Á., Fehér K., Csonka, Geri, Dorogi, Horváth A. (Kiss A.), Véghelyi (Nagy Szilárd), Molnár G., Sarus (Maidics). Edző: Varga Péter.

Újbuda: Várady – Lettrich, Székely, Rajnay, Kovács D., Varga D., Suth (Csillag), Kheisz, Huszty (Kovács N.), Németh A., Bruckner. Edző: Kenyó Zoltán.

Gsz.: Kovács D.

Kiállítva: Csonka (88.).

Többet birtokolta a labdát az első félidőben az Újbuda, a hétközi kupamérkőzéssel a lábukban a csornai játékosok fásultan, tompán futballoztak. A második játékrész újbudai helyzettel indult: Suth hozta ziccerbe Husztyt, aki már csak Lőrével állt szemben, de 10 méterről a kapu mellé gurított. Ezt követően átvette az irányítást a Csorna, becsülettel ment előre a hazai csapat, komoly helyzetet azonban nem tudott kidolgozni. A 62. percben Véghelyi szerelte szabálytalanul Rajnayt a felezővonalnál, aki felpattant és megtaposta a földön fekvő csornai futballistát. A játékvezető észlelte az esetet, ám általános megdöbbenésre csupán sárga lappal „jutalmazta" a magáról megfeledkező játékost. Nem így a 88. percben: ekkor Lettrich csúnyán felvágta a középpályán Csonkát, aki ezután fellökte az Újbuda védőjét. Ebben az esetben – jogosan – villant a piros kártya. A 92. percben egy jobbszélről középre lőtt labdát Kovács D. 3 méterről passzolt a jobb alsó sarokba. 0–1.
Összességében egy alacsony színvonalú mérkőzésen egyik csapat sem érdemelt győzelmet, azonban a vendégeknek sikerült a hajrában kihasználniuk emberelőnyüket és elvitték mind a 3 pontot.

Jók: Geri, ill. Kovács D., Székely, Lettrich, Varga D.

Varga Péter: – A végig durván és alattomosan játszó ellenfelünkkel szemben nem érdemeltünk vereséget, de győzelmet sem. Hogy mégis elvesztettük a mérkőzést, azt a mentális erő hiányának köszönhetjük, aminek természetesen lesznek következményei.

Kenyó Zoltán: – Gratulálok ellenfelünknek, ritkán látható sportszerű csapatot sikerült legyőznünk. Nagyon értékesnek tartom a három pontot, s nagyon szépen köszönöm a korrekt bíráskodást.
Tüske Adrián

Futura Mosonmagyaróvár–Körmend 1–0 (0–0)
Mosonmagyaróvár, 200 néző. V.: Vizi.

MTE 1904: Antal – Horváth Á., Dombi (Wang Yida), Domanyik, Kovács Zs., Kovács Á., Ladiszlaidesz, Németh B. (László B.), Scott, Schmatovich G., Hajós (Angyal). Edző: Tiba Zoltán.

Körmend: Hajgató – Csenterics, Varga Z., Nagy K., Takács, Balikó (Horváth Á.), Németh E., Makai, Sipos (Jakab), Szalai, Niksz. Edző: Molnár Károly.

Gsz.: Schmatovich G.

Kiállítva: Varga Z. (84.).

A 16. percben Schmatovich egyedül vezette a kapusra a labdát, de hosszan szöktette magát és a kifutó kapus menteni tudott. A 32. percben, Németh B. jobb oldali beadását követően Schmatovich 5 méterről centiméterekkel fejelt a kapufa mellé. A félidő utolsó perceiben Antalnak kétszer is bravúrral kellett hárítania. Az 51. percben Nagy K. buktatta  Schmatovichot a tizenhatoson belül. A megítélt büntetőt a sértett nagy erővel, félmagasan lőtte a kapu közepébe. 1–0. A mérkőzés hátralévő részében a körmendiek teljesen beszorították a hazaiakat, ám ebben az időszakban a mosonmagyaróvári védelem Antallal az élen hárította a vendégek minden próbálkozását. A 84. percben Varga Z. lerántásért megkapta második sárga lapját, amiért a játékvezető kiállította.
Az első félidő nagy részét a Mosonmagyaróvár irányította. Szünet után, miután a hazaiak megszerezték a vezetést, a körmendiek nagy fölénybe kerültek, mindent megtettek az egyenlítésért, de a befejezések nem sikerültek. Két ellentétes félidő után a hazaiak győzelme szerencsés, de megérdemeltnek mondható.

Jók: Schmatovich G., Antal, Domanyik, ill. Németh E., Makai, Niksz.
Tiba Zoltán: – Gratulálok a csapatomnak, hősies küzdelemben, nagyszerű győzelmet arattunk.

Molnár Károly: – A múlt hetivel ellentétben ma kitűnően játszottunk, de sajnos a végeredmény mindkét esetben ugyanaz.
Sztranyovszky Attila

Bajnokok Ligája: Kassai vezeti Juhászék meccsét

Kassai Viktor lesz a vezetőbíró a szerdai Anderlecht-Málaga találkozón a labdarúgó Bajnokok… Tovább olvasom