Futura Mosonmagyaróvár–Győri ETO FC II 1–2 (0–2)
Mosonmagyaróvár, 350 néző. V.: Pillók.

Mosonmagyaróvár: Boros – Kálmán, Nagy Á., Domanyik, Tóth Gy., Horváth Á., Molnár T., Schmatovich G., Horváth R. (Simon), Hajós, Fekete (Darázs). Edző: Tiba Zoltán.

ETO II: Horváth D. – Nagy B., Nagy Á. (Medgyes), Djordjevic, Kozma, Dinjar, Illés, Matetits, Nicorec (Szabó B.), Farkas (Mervó), Vankó. Edző: Jäkl Antal és Kulcsár Zsolt.

Gsz.: Molnár T., ill. Nicorec, Matetits.

Az első nagy helyzet Farkas előtt adódott a 6. percben, de 5 méterről a jobb kapufa mellé lőtt. A 23. percben Illés szépen futott el a jobb oldalon, az alapvonalról visszagurított és a jókor érkező Nicorec 8 méterről, élesen lőtt a léc alá. 0–1. A 42. percben, egy szép összjáték után a labda Matetits elé került, aki senkitől sem zavartatva, 10 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 0–2. A 64. percben Mervó 3 méterről a bal kapufát találta telibe. A 68. percben Molnár T. már a kifutó kapust is kicselezte, de lövése a kapu mellé szállt. Rá egy percre szépítettek a hazaiak: Schmatovich G. labdája Molnár T. elé került, aki 3 méterről a jobb alsó sarokba helyezte a labdát. 1–2.

Az első negyedórában a vendégek többet birtokolták a labdát, a mezőnyben tetszetősen játszottak, de a kapura nem sok veszélyt jelentettek. A félidő hátralévő részében fokozódott a győriek fölénye, ami már gólokban is megmutatkozott. Ebben a játékrészben a hazaiak bátortalanul játszottak, szinte alig találkoztak a labdával. Szünet után kissé változatosabb lett a játék, a győriek támadásai már nem voltak olyan gördülékenyek és már a hazaiak is eljutottak a vendégek kapujáig.

A hazaiak szépítő gólja után a Mosonmagyaróvár nagy erőfeszítéseket tett az egyenlítésért, de a rutinos és jól játszó vendégek ezeket rendre meghiúsították.

A mérkőzés összképe alapján a jobb játékosokból álló vendégcsapat megérdemelt győzelmet aratott.

Jók: Tóth Gy., Kálmán, Schmatovich G., ill. Nagy Á., Kozma, Illés, Nicorec.

Tiba Zoltán: – Jobb ellenfél ellen csak a második félidőben voltak momentumaink.

Jäkl Antal: – Az első félidő jó játéka eredménnyel is párosult. A szünet után sokkal kiegyenlítettebb lett a játék, de a győzelmünk megérdemelt.
Sztranyovszky Attila

Primera División: növelte előnyét a Real Madrid

A tabella élén 3 pontra növelte előnyét a spanyol labdarúgó-bajnokság 27. fordulója után. Tovább olvasom