NB III - Kikapott az ETO II, győzött a Mosonmagyaróvár

Mosonmagyaróvár, 250 néző. V.: Papp Á.

Mosonmagyaróvár: Boros – Horváth Á. (Kálmán), Nagy Á., Tóth Gy., Horváth R., Darázs (Herczeg), Simon, Hajós, Szénási, Fekete T. (Molnár T.), Schmatovich. Edző: Tiba Zoltán.

Diósd: Perlmutter – Illés, Katona, Kiprich, Simkó, Tóvizi (Ambrus), Farkas, Kozma (Padutsch), Nagy D., Rosta, Mojzer. Edző: Miskei Attila.

Gsz.: Simon (2), Molnár T., ill. Mojzer.

A 22. percben szép, kombinatív összjáték után Simon elé került a labda, aki 8 méterről laposan lőtt a hálóba. 1–0.

A 33. percben váratlanul egyenlítettek a vendégek: Mojzer kapott jó labdát és a kilépő kapus mellett, 12 méterről laposan lőtt a bal alsó sarokba. 1–1.

A 79. percben megszerezték a vezetést a hazaiak, Hajós szép cselekkel futott el a bal oldalon, lapos beadását Simon 5 méterről lőtte a hálóba. 2–1.

A 89. percben biztosította be győzelmét a Mosonmagyaróvár, egy szép támadás után Molnár T. 15 méterről élesen lőtt a hálóba. 3–1.

Az első félidőben a Mosonmagyaróvár többet birtokolta a labdát, de a vendégcsapat kihasználta az egyetlen lehetőségét és így egy-eggyel fordulhattak a felek. Szünet után nagyobb sebességre kapcsoltak az óváriak és két szép, formás támadást követően magabiztos győzelmet arattak. A hazai csapat, különösen a második félidőben harcos felfogásban játszva, szinte semmi esélyt nem adott a vendégeknek.

Jók: Simon, Molnár, Hajós, Schmatovich, ill. Simkó, Nagy D., Mojzer.

Tiba Zoltán: – Nehéz mérkőzés volt, a végén azért „bedaráltuk" az ellenfelet.

Miskei Attila: – Szerettük volna megnehezíteni a hazaiak dolgát, de a kényszerű cserék miatt ez nem sikerült
Sztranyovszky Attila

Andráshida–Győri ETO FC II 4–1 (2–1)
Andráshida, 200 néző. V.: Mód.

Andráshida: Osbáth – Török, Rohonczi (Gál T.), Szegleti, Mavolo, Sági A., Kovács Gy., Jasarevic (Horváth T.), Jági G., Babos, Polareczki (Tóth L.). Edző: Dobos Sándor.

ETO II: Cellár – Nagy B., Lenzsér, Kozma, Medgyes, Nagy Á, Leal (Vankó), Illés, Farkas Z., (Matetits) Mervó, Mayer (Sipőcz). Edző: Jäkl Antal és Kulcsár Zsolt.

Gsz.: Polareczki (2), Kovács Gy., Babos, ill. Illés.

A 18. percben Cellár ejtette ki a labdát, amire Polareczki lecsapott és 5 méterről a hálóba lőtt. 1–0.

A 24. percben szép egyéni megmozdulás után Illés 12 méterről kilőtte a hosszú sarkot. 1–1.

A 41. percben Mervó hibázott ziccerben, amit az ellenfél azonnal megbüntetett, egy mélységi indítás után Jasarevic szépen fordult le két győri játékosról is, majd jól ugratta ki Polareczkit, aki a bal alsó sarokba lőtt. 2–1.

A 66. percben Medgyes felszabadítása után egymásra vártak a vendégvédők, de Kovács Gy. szerezte meg a labdát, aki ki is használta a helyzetet. 3–1.

A 81. percben Nagy Ádám futott versenyt Babossal, aki kiszorított szögből is kapura tudott lőni. Az erős lövés kipattant a kapusról, de Nagy tisztázásába Babos belelépett és a lábáról a hálóba pattant a labda. 4–1.

A végig szakadó esőben rendezett találkozó kiegyenlített első félidejének végén az ETO II kihagyta a ziccerét és az ellentámadásból az NB III-ban ritkán látható akcióból újra a hazaiak szereztek vezetést. Ezután már végig futott az eredmény után a vendégcsapat, de igazán nagy helyzetig már nem jutott. A meddő mezőnyfölény mellett két hiba miatt behozhatatlan előnyt szerzett az Andráshida, amely győzelmével megelőzte ellenfelét, így a rendkívül szoros élmezőnyben az ETO II visszacsúszott az ötödik helyre.

Jók: Polareczki, Jasarevich, Kovács Gy., Babos, ill. Illés.

Jäkl Antal: – Megérdemelt győzelmet aratott az Andráshida, sajnos ekkora egyéni hibákkal nem lehet rangadót nyerni.
Meronka Péter

Két góllal nyert a Veszprém a PSG otthonában

Az MKB-MVM Veszprém 28-26-ra nyert a francia PSG otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája… Tovább olvasom