NB III - Hibátlan csapatok

Futura Mosonmagyaróvár–Tököl 4–1 (3–0)
Mosonmagyaróvár, 300 néző. V.: Horváth T.

Mosonmagyaróvár: Boros – Nagy Ádám, Domanyik, Tóth Gy., Horváth Á., Darázs (Fekete T.), Horváth R., Simon A. (Herczeg), Schmatovich, Molnár T. (Szénási), Hajós. Edző: Tiba Zoltán.

Tököl: Botlik – Vető (Rottenbiller), Elek, Joszkin, Kovács A., Radnics (Paluska), Dzsoni, Budai, Aranyos, Terbócs (Lunzitisa), Nagy Ákos. Edző: Futó Tamás.

Gsz.: Simon A. (2), Molnár T., Hajós, ill. Lunzitisa.

Az 5. percben Schmatovich szép cselekkel futott el a bal oldalon, lapos beadását Molnár T. két méterről a kapufába lőtte. A 20. percben, bal oldali beadást követően a jól helyezkedő Molnár T. 5 méterről fejelt a hálóba. 1–0.

Három percre rá előbb Schmatovich közeli lövését még hárította Botlik, de a kipattanót Simon A. 5 méterről laposan lőtte a hálóba. 2–0.

A 31. percben tovább növelték előnyüket a hazaiak: Molnár T. futott el a jobb oldalon, félmagas beadását Simon A. 12 méterről, kapásból lőtte a kapu bal oldalába. 3–0.

Az 52. percben Hajós szép egyéni akciót követően a kifutó kapus mellett, laposan lőtt a bal sarokba. 4–0.

Középkezdés után egyből szépítettek a vendégek, Lunzitisa 6 méterről, a kilépő Boros kapus felett, a hálóba emelte a labdát. 4–1.

Az első félidőben végig a Mosonmagyaróvár irányította a mérkőzést, rengeteg gólhelyzetet dolgozott ki, s háromgólos előnyt szerzett, amivel lényegében el is dőlt a mérkőzés. Szünet után a hazaiak biztos vezetésük tudatában inkább az eredmény tartására törekedtek. A vendégek ebben a játékrészben többet birtokolták a labdát, de a hazai kapura különösebb veszélyt nem jelentettek. Két ellentétes félidő után a Mosonmagyaróvár megérdemelt győzelmet aratott a második félidőben jól játszó tököliek ellen.

Jók: Simon A., Schmatovich, Molnár T., Hajós, ill. Elek, Lunzitisa, Nagy Ákos.

Tiba Zoltán: – Az első félidőben eldöntöttük a mérkőzést, a másodikban pedig tartottuk az eredményt.

Futó Tamás: – Gratulálok az ellenfélnek, kíváncsi lennék arra, hogy ha úgy kezdünk, a második félidei csapatunkkal mit értünk volna el.
Sztranyovszky Attila

Csepel–Győri ETO FC II 1–2 (1–1)
Csepel, 100 néz. V.: Zierkelbach.

Csepel: Nagy Z. – Guba, Haraszkó, Rakic, Balogh Z., Krupár, Szabó Á., Teplán (Kemény), Juhász L., Szecsei (Somodi), Zimermann (Gaye). Edző: Szabó Zoltán.

ETO II: Cellár – Nagy B., Lenzsér, Kozma, Medgyes, Nagy Á., Mervó (Szabó L.), Illés, Matetits, Farkas Z. (Szabó B.), Vankó (Sipőcz). Edző: Jäkl Antal és Kulcsár Zsolt.

Gsz.: Juhász, ill. Illés (2.).

Az NB III Nyugati csoportjának rangadóját Csepelen rendezték, ahol a listavezető és legutóbbi négy mérkőzését magabiztosan nyerő Győri ETO FC II az őszi szezon egyik legstabilabb csapatának otthonában lépett pályára. A zöld-fehér fiatalok hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést és az első percektől uralták a középpályát. Az első negyedóra a vezetőgólt is meghozta: Medgyes indításával a 14. percben Illés indult meg, és 20 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 0–1.

A gól utáni időszakban a Csepel magára talált, a győriekre erőltette az akaratát, és a 31. percben Juhász góljával sikerült egyenlítenie. 1–1.

A folytatásban is a hazaiak kezdeményeztek többet, így jól jött a félidő az ETO-nak, Jäkl Antal és Kulcsár Zsolt pedig átszervezte a védekezést. Medgyes lett a védelem előtti szűrő játékos, Nagy Ádám visszahúzódott a védelem tengelyébe, Kozma pedig balhátvéd lett. A húzás bejött és az amúgy rossz talajú pályán masszívabb lett az ETO és ziccereket is ki tudott alakítani a hazai kapu előtt. Előbb Farkas, majd Matetits puskázott el egy lehetőséget. A mezőny legjobbja, Illés azonban a 67. percben nem hibázott, s egy mélységi szóló után jól tört be két ember között a tizenhatoson belülre, majd a Vankótól visszakapott labdát a hálóba lőtte. 1–2.

A hajrában mindent megpróbált a Csepel, így egy szikrázóan kemény összecsapás alakult ki újra, de az ETO jól állta a rohamokat, és győzelmével továbbra is vezeti az NB III nyugati csoportjának tabelláját.

Jók: Haraszkó, Krupár, Juhász, ill. Cellár, Nagy Á, Nagy B., Illés.

Jäkl Antal: – Ez volt az első komoly tétmeccsünk az idei szezonban, ahol nagyon megizzadtunk a győzelemért. Sok ilyen meccsre volna szükség, nagyon hasznos volt, és ezt nem csak a három pont miatt mondom.
Meronka Péter

Megyei foci - 60 méterről lőtt gólt az öttevényi Peczár

Koroncón bukott a Győrszemere. Négy gólt lőtt a Beled, a Csorna, az Öttevény, a Lébény és a… Tovább olvasom