NB III - Harmadosztályú maradt a Mosonmagyaróvár

Budaörs, 400 néző. V.: Kovács G.

Budaörs: Szentpéteri – Tányéros, Ferkó, Sajbán Máté, Tüske, Hajós (Babos), Rajnay (Ódé), Csobánki, Bogáti, Horváth L. (Pleván), Sajbán Miklós. Edző: Albert Flórián.

ETO II: Dukát – Farkas B., Hajdár, Gányovics, Deák B. (Molnár M.), Szalai Á., Szabó T. (Schillinger D.), Füleki, Irmes, Vörösbaranyi (Demeter), Szücs G. Edző: Németh Zoltán és Jäkl Antal.

Gsz.: Tüske (2), Sajbán Miklós, Sajbán Máté.

Az ETO II már ezüstérmes, ám ezúttal megfiatalított csapatát – a győrieknél eddig szereplők közül sokan az élvonalbeli bajnokságban, Debrecenben szerepeltek – magabiztos játékkal győzte le a csoport bajnoka.

Németh Zoltán: – Fiatal játékosaink teljesítményén meglátszott, hogy három hete véget ért számukra a szezon, de a látottaknál azért többet vártunk.

MosonmagyaróvárDiósd 1-1 (1-0)
Mosonmagyaróvár, 150 néző, V.: Szvorda.

Futura Mosonmagyaróvár: Boros – Nagy Á., Régely, Kálmán, Horváth Á., Németh B., Kollár B. (Farkas M.), Szénási, Varga T. (Maidics), Karácsony, Darázs. Edző: Tiba Zoltán.

Diósd: Kovács B. – Patály (Herczeg), Kozma (Szamosszegi), Májer, Csanálosi, Mojzer, Pintér D., Riba, Solymos, Homonyik, Gubacsi. Edző: Csurka Zoltán.

Gsz.: Varga T., ill. Pintér D.

Kiállítva: Nagy Á. (93.), ill. Mojzer (93.).

Sérülés és eltiltás miatt több alapemberét – Schmatovichot, Domanyikot, Pappot, Kollár Mátét és Vitézt – is kénytelen volt nélkülözni a Mosonmagyaróvár a szezon utolsó hazai mérkőzésén. Ennek ellenére jól kezdtek a hazaiak, hiszen a 25. percben Darázst lökték fel a tizenhatoson belül, amiért a játékvezető büntetőt ítélt. A 11-est Varga Tamás vállalta el és magabiztosan értékesítette is azt: az óvári csatár a kapu jobb oldalába lőtt, megszerezve ezzel szezonbéli 11. gólját. 1–0. Egy perccel a vezetés megszerzése után megint Varga lőhetett volna gólt, de 13 méteres próbálkozását nagy bravúrral ütötte ki a jobb sarok elől Kovács Balázs. A 40. percben kis híján egyenlített a Diósd: Solymos 8 méterről pörgetett a hazai kapura, labdája pedig a keresztlécen csattant.

A második félidőben meddő mezőnyfölényben játszott a Diósd, de igazán nagy helyzet nem alakult ki a hazai kapu előtt, köszönhetően a jól záró mosonmagyaróvári védelemnek. Aztán jött a 79. perc, amikor Pintér Dominik kapott egy jó labdát a tizenhatoson belül, majd egy csel után kilőtte a jobb alsó sarkot. 1–1.

Jó iramú, de kevés helyzetet hozó mérkőzésen egyik csapat sem lehet elégedetlen a döntetlennel. A lefújás után dulakodás alakult ki a csapatok között, ennek eredményeképpen pedig a játékvezető két játékost is kiállított: az óváriak közül Nagy Ádám, a vendégektől pedig Mojzer Györgyöt kapott piros lapot.

Jók: Darázs, Kálmán, ill. Homonyik, Pintér D.

Tiba Zoltán: – A legfontosabb, hogy biztosítottuk a bennmaradásunkat. Egy kis hiányérzetem azért van, mert az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést.

Csurka Zoltán: – Inkább itt hagytunk két pontot, mint elvittünk egyet, de nem vagyok elégedetlen. Jó mérkőzést játszottunk egy jó ellenféllel szemben.