Győzelmével vezeti a tabellát az ETO II.
Győri ETO FC II–Tököl 3–1 (1–0)
Győr, 200 néző. V.: Molnár A.

ETO II: Nagy G. – Kollár, Sztanisic, Lenzsér, Kozma, Pongrácz, Medgyes, Matetits, Vankó (Serfőző), Lázok (Illés), Sipőcz (Novák). Edző: Jäkl Antal és Kulcsár Zsolt.

Tököl: Balázs – Joszkin, Győri, Polgár, Váradi, Takács L., Queson, Draxler (Kovács Á.), Balogh Z., Nagy N., Máruska (Javkhalantugs). Edző: Futó Tamás.

Gsz.: Matetits, Kollár, Novák, ill. Nagy N.

Kiállítva: Váradi (31.).

Az első helyzetét gólra váltotta az ETO II: a 2. percben egy bal oldali beadás után Sipőcz lőtt kapura, ezt Balázs még védte, de a kipattanót Matetits értékesítette. 1–0.

A 31. percben Matetits tört be a tizenhatoson belülre, de Váradi buktatta. A játékvezető nemcsak a büntetőpontra mutatott, de a tököli csapatkapitányt ki is állította. A 11-es viszont kimaradt, Lázok hibázott. Az 52. percben Kollár próbálta meg hazaadni a labdát, de az megállt egy tócsában. A győri hátvéd hamarabb eszmélt, mint a csatár, de a lapos hazagurítás ismét megállt a vízben. Ezt már Nagy N. érte el hamarabb és a hálóba lőtt. 1–1.

A 63. percben Kollár javította ki a hibáját: egy bal oldali szöglet után a lecsorgó labdát vágta a hálóba. 2–1.

Két perc múlva a házigazda végleg eldöntötte a mérkőzést: Serfőző készítette le a labdát Nováknak, a házi gólkirály pedig a 7. gólját szerezte a szezonban. 3–1.

Az első időszak jó játékát követően a 11-es után visszaesett a győriek játéka és egy ártalmatlan szituáció után egyenlíteni tudott a Tököl. A folytatásban újra felpörögtek a zöld-fehérek és a két gól mellett vagy féltucatnyi helyzetet hagytak ki.

Jók: Sztanisic, Lenzsér, Pongrácz, Novák, ill. Balázs, Nagy.

Kulcsár Zsolt: – Jól kezdtük a meccset, hamar megszereztük a vezetést, de a folytatásban visszaestünk. Ezen az irreális talajon sok hibát vétettünk, de fontos, hogy még így is meg tudtuk nyerni a mérkőzést.

Futó Tamás: – Az első félóra eseményei nagyban befolyásolták a mérkőzést. Ezután megpróbáltunk mindent megtenni, de a jó erőkből álló hazaiak ellen ez ennyire volt elegendő.

Veszprém–Futura Mosonmagyaróvár 2–1 (2–1)
Veszprém, 50 néző. V.: Jakab.

Veszprém: Kádár – Garai, Hanák (Kuti), Császár, Farkas, Udvardi, Hevesi-Tóth, Molnár Z., Burcsik, Horváth B., Pavlizky (Kálmán). Edző: Jugovits Lajos.

Mosonmagyaróvár: Bálint – Kálmán, Domanyik, Nagy Á., Gubicza, Horváth Á., Horváth R., Darázs (Angyal), Simon (Nyitrai), Schmatovich, Molnár T. (Bedő). Edző: Nagy Csaba.

Gsz.: Burcsik, Hanák, ill. Horváth Á.

Az 5. percben szöglethez jutott a hazai csapat, ezt Burcsik végezte el: a belőtt labda mindenkin átszállt, majd az orkán erejű szél segítségével a jobb felső sarokban kötött ki. 1–0.

A 30. percben Horváth R. adott pontos labdát a jobb oldalon érkező Horváth Á.-nak, aki remek átvételt követően 15 m-ről a hosszú sarokba bombázott. 1–1.

A 37. percben Molnár T. ugrott ki a védők közül, majd a kimozduló kapus mellett kapura lőtt, de a védőknek sikerült a gólvonal előtt tisztázniuk. Eközben azonban a hazaiak kapusa szinte letarolta Molnárt, de a bíró sípja néma maradt. A 41. percben szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak: a pontrúgást Burcsik végezte el, a bal alsó sarokba tartó lövést Bálint bravúrral védte, de a kipattanó labda Császár elé került, aki egyből visszapasszolt az ötösön álló Hanáknak, ő pedig 4 méterről a kapuba gurított. 2–1.

A mérkőzés első részében a hazaiak vezetése ellenére a vendégeknek volt több lehetőségük és ők irányították a játékot, de helyzeteik rendre kimaradtak. A második félidőben a hazaiak jól törték meg a gyengén és erőlködve játszó vendégek támadásait, így megérdemelten tartották otthon a három pontot.

Jók: Burcsik, Udvardi, Hanák, ill. Darázs, Horváth R., Horváth Á.

Jugovits Lajos: – A legfontosabbat, a három pontot megszereztük.

Nagy Csaba: – Amatőr kiscsapat vagyunk, vége lehetne már ennek az egésznek.
Mészáros Attila

Korábban

Mindkét megyei együttes a három pont megszerzése reményében lép pályára hétvégén az NB III Nyugati csoportban, erre az ETO II-nek van nagyobb esélye.

Veszprém–Futura Mosonmagyaróvár

„Két hasonló képességű együttes csap össze, ami nehezítheti a dolgunkat, hogy több sérültünk is akad. Schmatovich, Nyitrai, Pallósi sincs teljesen rendben, Szénási pedig eltiltott sárga lapjai miatt. Ettől függetlenül győzni szeretnénk, szükségünk van a három pontra" – emelte ki Nagy Csaba, a Lajta-partiak megbízott trénere.

A tervezett összeállítás: Bálint – Kálmán, Domanyik, Nagy Á., Gubicza – Horváth Á., Horváth R., Darázs, Simon – Schmatovich, Molnár T.

Győri ETO FC II–Tököl (vasárnap, 13.30 óra)

„A múlt heti győzelmünk akkor lesz igazán értékes, ha hazai pályán is be tudjuk gyűjteni a három pontot. Mindenképp győzelemre játszunk, hogy megőrizzük a dobogós helyünket. A legutóbbi két rangadón elért siker nagy önbizalmat ad a játékosainknak, így még jobb hangulatú edzésekkel készültünk" – nyilatkozta ezúttal a győriek másik edzője, Kulcsár Zsolt.

A zöld-fehérek várható kezdőcsapata: Nagy G. – Kollár, Kelemen, Lenzsér, Kozma – Pongrácz, Medgyes, Matetits – Sipőcz, Novák, Vankó.

Vettel nyerte az Abu-dzabi Nagydíjat

A Red Bull német pilótájának ez volt pályafutása 37. GP-sikere és 60. dobogós helyezése. Tovább olvasom