NB III - Győriek nyerték az akadémiák csatáját

Győr, 100 néző. V.: Gaál Gy.

ETO II: Nagy G. – Leal, Sztanisic, Lang, Had, Pongrácz, Farkas (Novák), Vankó (Sipőcz), Kozma, Koltai, Kalmár (Medgyes S.). Edző: Jäkl Antal.

Haladás II: Dombó – Angyal, Zsirai, Milkó, Füredi (Hegedűs), Jancsó, Halmai (Rácz), Grabant, Medgyes Z., Tóth M., Kalász. Edző: Tóth László.
Gsz.: Koltai, Novák, ill. Kalász.

A 34. percben Leal adta el a labdát, amelyre Medgyes csapott le, majd Langgal ütközött a büntetőterületen belül, tizenegyes. A 11-est Kalász a balra vetődő Nagy G. mellett a jobb sarokba vágta. 0–1. A 64. percben büntetőhöz jutott az ETO II-is: Novákkal Füredi szabálytalankodott a 16-oson belül. A 11-est Koltai a jobb sarokba lőtte. 1–1.

Két perc múlva a győzelmet is megszerezte a győri csapat. Novák szép cselekkel tört kapura, majd 7 méterről a jobb sarokba helyezett. 2–1.

A kiegyenlített első félidőben a szombathelyiek jutottak vezetéshez, a folytatásban a győriek két perc alatt fordítottak.

Jók: Sztanisic, Lang, Koltai, Novák, Sipőcz, ill. Angyal, Milkó, Tóth M., Kalász.
Jäkl Antal: – A második félidei teljesítményünk már dicsérhető, összességében a sikerhez szerencse is kellett.

Tóth László: – Mindkét csapat nagy iramban és támadó szellemben futballozott, sok ilyen mérkőzésre lenne szükség a harmadik vonalban.

Újbuda–Futura Mosonmagyaróvár 2–1 (1–1)
Újbuda, 50 néző. V.: Jakab.

Újbuda: Váradi – Huszty, Székely, Lettrich, Ihász, Vörös, Laki, Khiesz, Kovács D., Sebestyén (Pleszkán), Németh A. (Kollár). Edző: Kenyó Zoltán.

Mosonmagyaróvár: Antal – Horváth Á., Domanyik, Nagy Á., Szénási, Molnár T., Horváth R., Nyitrai (Simon), Hajós, Schmatovich, Pallósi. Edző: Nagy Csaba.

Gsz.: Sebestyén, Kovács D., ill. Horváth R.

Kiállítva: Vörös (91.), ill. Horváth Á. (84.).

A mérkőzés első fél órájában szinte egykapuzott a vendégcsapat, a 34. percben mégis hazaiak örülhettek, mert az első kontratámadásukból megszerezték a vezetést: a jobb oldalon vezetett támadás során a belőtt labda ekkor Sebestyén elé pattant, aki az ötös vonaláról, senkitől sem zavartatva, a hosszú sarokba helyezett. 1–0.

Hat perc múlva a balról belőtt labdát a hazai védők röviden fejelték ki, éppen a kaputól 17 méterre, jól helyezkedő Horváth Rudolfhoz, aki kapásból a felső léc alá vágta a labdát. 1–1.

A második félidőben is a vendégek támadtak többet, de a 61. percben, 17 méterre Antal kapujától szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak: a labda mögé Kovács D. állt, aki mesterien csavarta a felső sarokba azt. 2–1.

A hátralévő időben a vendégek mindent megtettek az egyenlítésért, de rendre kimaradtak a helyzetek. A 84. percben ráadásul emberhátrányba került a Mosonmagyaróvár, mivel a játékvezető Horváth Ádámot azonnal kiállította, mert utolsó emberként buktatta a kilépő Kovácsot. A ráadásban Vörös is piros lapot kapott, mivel összeszedte második sárga lapját kezezés miatt.

Összességében a vendégek szinte végig irányították a játékot, de lehetőségeiket rendre kihagyták, viszont a hazaiak a jó védekezésüknek köszönhetően és a kevés helyzetüket jobban kihasználva megérdemelten nyertek.

Jók: mindenki, ill. Antal, Nagy Á., Horváth R., Szénási.

Kenyó Zoltán: – Nagyon szimpatikus csapatot sikerült megvernünk itthon. Visszavágtunk a tavalyi vereségért. További sok sikert kívánok az óváriaknak.

Nagy Csaba: – Amíg hétről hétre ennyire gyenge teljesítmények vannak a csapatban, nem is lehet más az eredmény, csak vereség.