NB III - Győri ETO FC II-Mosonmagyaróvár 3-0

Győri ETO FC II-Mosonmagyaróvár 3-0 (1-0)

ETO II:  Horváth D. – Nagy B., Nagy Ádám, Kozma, Sváb, Pongrácz, Mervó (Medgyes), Illés, Szabó B., Farkas Z. (Szabó T.), Vankó (Schillinger). Edző: Németh Zoltán és Jäkl Antal.

Futura Mosonmagyaróvár: Boros – Kálmán, Nagy Ádám (Horváth R.), Domanyik, Horváth Á., Karácsony, Szénási Schmatovich, Régely, Simon (Horváth G.), Varga T. (Varga Á.). Edző: Tiba Zoltán.

Gsz.: Illés, Szabó B., Medgyes.

Kiállítva: Szénási (32.).

A 12. percben Illés vezette a labdát keresztbe az óváriak kapuja előtt, majd miután senki nem támadta meg, 25 méterről védhetetlenül lőtt a hálóba. 1–0. A 32. percben a szöveg miatt már sárga lapos Szénási rántotta le az ETO kontrázni induló játékosát, így megkapta a játékvezetőtől a második sárga lapját. A 44. percben Illés 17 méterről leadott lövését Boros tolta a kapufára. A 65. percben Szabó Bence 20 méterről csavart kapura egy szabadrúgást, de Boros szép vetődéssel hárította a jobb felső sarok elől a labdát. A 68. percben az óvári Nagy Ádám lépett ki takarásából Schmatovich indítására és az ötös vonalánál a győri Nagy Ádám mellett elesett. A vendégek 11-est reklamálnak, a játékvezető viszont lest ítél. A 84. percben remek győri kiugratásra a két Szabó startolt. Közülük Bence húzta el a labdát a kifutó Boros mellett és könnyedén az üres kapuba lőtt. 2–0. A 87. percben, akárcsak egy hete, most is Medgyes adta meg a kegyelemdöfést: lefordult a tizenhatos vonalánál és ballal gyönyörű gólt lőtt. 3–0. A találkozón a jól védekező óváriak védelmét csak nehezen törték fel a hazaiak, így hiába játszottak egy órán át emberelőnyben és óriási mezőnyfölényben, a mindent eldöntő találatok csak a mérkőzés hajrájában estek. Az utolsó percekre egy fiatal hazai csatárt is a mély vízbe dobott Németh Zoltán. A 18 esztendős Schillinger Dániel élete első felnőtt bajnokiján léphetett pályára.

Magabiztos győzelmet aratott a Győri ETO FC II a megyei rangadón a Futura Mosonmagyaróvár ellen.

Jók: Kozma, Pongrácz, Medgyes, ill. Kálmán, Domanyik, Schmatovich.

Németh Zoltán: – Nem volt olyan könnyű ez a győzelem, mint ahogyan az eredmény azt mutatja. Hősiesen védekezett ellenfelünk.

Tiba Zoltán: – A kiállítás eldöntötte a három pont sorsát.