NB III - Gólok hiányoztak Mosonmagyaróváron

Balatonfüred: Filipánics – Bognár P., Bieder, Kovács Sz., Somogyi (Tóth B.), Szabó L., Papp T., Babos, Kocsis G., Nyári Á., Keszei (Benedek). Edző: Pető Tamás.

ETO II: Nagy G. – Leal, Sztanisic, Had, Medgyes, Pongrácz, Nicorec, Matetits (Kollár), Sipőcz (Serfőző), Novák, Vankó (Fekete). Edző: Jäkl Antal.
Gsz.: Novák Cs.

Kiállítva: Kovács Sz. (84.).

A hazaiak védelmét csak nehezen sikerült feltörni az ETO-nak, amelynek győztes gólját Novák Csanád szerezte. A találat az 58. percben Mihai Nicorec szólója után esett, a győri középpályás sokáig vezette a labdát, majd 20 méterről lőtt, de labdája a felső lécről visszapattant. Jókor érkezett Novák, aki egy védő szorongatásából kiszabadulva 5 méterről passzolt az üres kapuba. 0–1. A folytatásban már több gól nem esett, így értékes három pontot szerzett az ETO II a Balaton partján. A győzelemhez sokat tett hozzá Pongrácz Viktor, aki a mezőny legjobbja volt ezen a délutánon, és a Had–Sztanisic belső védő páros is remek teljesítményt nyújtva, hiba nélkül hozta le a meccset. A mérkőzést az ETO emberelőnyben fejezte be, a játékvezető ugyanis a balatonfüredi Kovácsot a 84. percben kiállította.

Jäkl Antal: – Szoros mérkőzésen megérdemelt győzelmet arattunk. Azt gondolom, sokat ér majd ez a három pont a bajnokságban.

Futura Mosonmagyaróvár–Budaörs 0–2 (0–2)
Mosonmagyaróvár, 300 néző. V.: Szvorda.

Mosonmagyaróvár: Antal – Kálmán, Domanyik, Nagy Á., Szénási, Molnár T., Horváth R., Kovács Á. (Nyitrai), Hajós (Bedő), Schmatovich G., Pallósi (Gubicza). Edző: Nagy Csaba.

Budaörs: Hrabina – Pleván, Laczkovich, Tüske (Lászka), Jovánczai, Bárányos, Feil (Házi), Rajnay, Hegedüs, Ferkó, Brkic (Herczeg). Edző: Zsivóczky-Pandel Gyula.

Gsz.: Feil, Jovánczai.

Kiállítva: Nagy Á. (72.).

A 16. percben Feil három hazai védő díszkíséretében 6 méterről a bal kapufa mellé lőtt. A 43. percben Jovánczai 20 méteres lövése a felső kapufán csattant. A következő percben, egy ellentámadás után Horváth R. 15 méterről a bal oldali kapufát találta telibe. A vendégek az 58. percben szerezték meg a vezetést: Tüske futott el a jobb oldalon, lapos beadását Feil 5 méterről, laposan lőtte a hálóba. 0–1. A 72. percben Nagy Á. szabálytalankodott Rajnaival, amiért megkapta második sárga lapját és így mehetett zuhanyozni. A 86. percben jobb oldali beadást követően Antal csak beleérni tudott a labdába és a jó helyen álló Jovánczai 5 méterről a hálóba lőtt. 0–2. Az első 30 percben a vendégek valamivel többet birtokolták a labdát, de kimondott helyzet egyik oldalon sem alakult ki. A félidő hátralévő részében élénkebb lett a játék, amit két kapufa is jelzett. Fordulás után a más felfogásban játszó vendégek hamar vezetést szereztek, majd a hajrában tovább növelték előnyüket. Ebben a játékrészben a hazaiak fáradt csapat benyomását keltették, játékukban nem volt meg a kellő átütőerő. A mérkőzés egészét tekintve a jobb játékosokból álló vendégcsapat megérdemelt győzelmet aratott a szürkén játszó hazaiak ellen.

Jók: Horváth R., ill. Feil, Jovánczai, Ferkó, Herczeg.

Nagy Csaba: – Nem futballoztunk rosszul, de ezt a játékot gólra játsszák. Egyéni hibák miatt veszítettünk, gratulálok a jó erőkből álló ellenfélnek.

Zsivóczky-Pandel Gyula: – Az első játékrészben voltak védekezésbeli hiányosságaink, a második félidőre rendet raktunk a fejekben és megérdemelten nyertük a mérkőzést, a jól játszó Mosonmagyaróvár ellen.
Sztranyovszky Attila

NB II - Gyirmót: újabb hazai vereség

Ezúttal is kikapott a Soproni VSE, a nézők kórusban követelték a szakmai igazgató távozását. Tovább olvasom