NB III - Futura hozta a kötelezőt

Körmeden nyert a Futura Mosonmagyaróvár.
Körmend–Futura Mosonmagyaróvár 0–2 (0–0)
Körmend, 100 néző. V.: Kovács G.

Körmend: Hajgató – Osvald (Balogh), Cser, Németh, Kósik, Balikó, Makai, Sipos, Bezdi, Takács M. (László), Takács Á. (Lengyel). Edző: Molnár Károly.

Mosonmagyaróvár: Boros – Horváth Á., Nagy Á., Kálmán, Horváth R. (Tóth Gy.), Darázs (Herczeg O.), Simon A., Hajós, Szénási, Schmatovich, Molnár T. Edző: Tiba Zoltán.

Gsz.: Molnár T., Simon A.

A mérkőzést az óváriak kezdték jobban és nem is adták ki a kezükből az irányítást. Az első félidőben szinte egykapuztak és rendre dolgozták ki a helyzeteiket, de a hazaiak szinte falat húztak fel a kapujuk elé, és így maradt a gól nélküli félidei eredmény. A második játékrészben a vendégek még nagyobb nyomást gyakoroltak a hazaiakra, melynek a 58. percben meg is lett az eredménye: jobb oldali szöglet elvégzését követően a hazai védők röviden fejelték ki a labdát, amely a tizenhatosnál érkező Molnár T. elé került, aki egy cselt követően, okosan a védők és a kapus felett átemelve a labdát, a jobb felső sarokba helyezett. 0–1.

A 75. percben az első körmendi támadásból majdnem sikerült a szépítés, de csak a kapufát találták el a hazaiak. A 80. percben aztán végleg eldöntötte a mérkőzést a vendégcsapat. Ekkor a hazaiak tizenhatosának sarkánál szabadrúgáshoz jutott az Óvár. A labda mögé Simon A. állt, aki a rövid sarokba csavarta a labdát. 0–2.

A Mosonmagyaróvár esélyt sem adott a masszívan védekező hazaiaknak és megérdemelten hozta el a három pontot Körmendről.

Jók: Hajgató, Takács Á., Takács M., ill. mindenki.

Molnár Károly: – Egyre nehezebb a helyzetünk, persze a remény hal meg utoljára.

Tiba Zoltán: – Magabiztosan hoztuk a kötelezőt.
Mészáros Attila

Megyei foci - Simán nyert és már nem sereghajtó a Kapuvár

Nem tudott nyerni Nyúlon a Csorna. 16 gólt rúgott a Szany a Mihályinak. Megyei foci eredmények. Tovább olvasom