2017. 01. 22. vasárnap - Vince, Artúr -9°C | 2°C Még több cikk.

NB III - Emberhátrányban is magabiztosan

Végeredményben taktikus, jól megszervezett játékával és ezúttal jó helyzetkihasználásával a Mosonmagyaróvár megérdemelt, fölényes győzelmet aratott.

Futura Mosonmagyaróvár–Újbuda 4–0 (1–0)
Mosonmagyaróvár, 350 néző. V.: Kovács G.

Mosonmagyaróvár: Antal – Horváth Á., Horváth Zs., Ladiszlaidesz, Horváth R., Szabados G., Kovács A., Nagy L. (Antalkovics), Stelmak, Schmatovich (Dombi), Hajós (Németh B.). Edző: Tiba Zoltán.

Újbuda: Váradi – Varga D., Huszty (Kun), Khiesz, Kovács D., Laki, Vörös, Turi, Csopaki, Székely (Marton), Lókai (Német A.). Edző: Kenyó Zoltán.

Gsz.: Stelmak (2), Schmatovich (2).

Kiállítva: Szabados  (38.).

Az első helyzet a vendégek előtt adódott a 4. percben, de Kovács D. 14 méterről a kapu mellé lőtt. A 17. percben megszerezte a vezetést a Mosonmagyaróvár: Nagy L. bal oldalról szépen ívelt középre és a jól helyezkedő Stelmak 6 méterről a kapu jobb oldalába fejelt. 1–0.

A 21. percben Csopaki egyedül vezette Antalra a labdát, de a hazai kapus bravúrral hárított. A 38. percben Szabados – túl szigorúan – megkapta második sárga lapját, amiért kiállították. A 43. percben Ladiszlaidesz futott el a bal oldalon, 10 méteres lövését szépen védte a vendégkapus. Az 53. percben Schmatovich kényszerítőzött Hajóssal és a visszakapott labdát előbbi 8 méterről a kifutó kapus fölött a hálóba emelte. 2–0.

A 69. percben Stelmak három védőt is kicselezett és 8 méterről a kilépő kapus mellett a bal alsó sarokba lőtt. 3–0.

A 79. percben Schmatovich állította be a végeredményt: 22 méterről lövésre szánta el magát és a kiválóan eltalált labda kapu jobb oldalában kötött ki. 4–0.

Az első félidő változatos, jó iramú 45 percet hozott. Többnyire a hazaiak irányították a játékot és egygólos vezetésük teljesen megérdemelt volt a jó játékosokból álló és jól játszó vendégekkel szemben. A szünet után a tíz emberrel játszó Futura ellen enyhe mezőnyfölénybe kerültek az újbudaiak, de a kontratámadásokból a hazaiak tovább növelték előnyüket.

Jók: Schmatovich, Stelmak, Horváth R., Horváth Zs., Horváth A., ill. Csopaki.

Tiba Zoltán: – Gratulálok a csapatomnak.

Kenyó Zoltán: – Gratulálok az ellenfélnek, nagyon jól játszott, mi fegyelmezetlenek voltunk. Megérdemeltén nyerték a mérkőzést a hazaiak.
Sztranyovszky Attila

Európa Liga: a Benfica edzője büszke, de a távozáson gondolkodik

Az 58 éves szakember letörten nyilatkozott a 93. percben kapott góllal elveszített amszterdami döntő… Tovább olvasom