Futura Mosonmagyaróvár: Boros – Kálmán, Nagy Á., Domanyik, Horváth Á., Szénási, Schmatovich, Régely, Simon A. (Horváth R.), Varga T. (Vitéz), Darázs (Horváth G.). Edző: Tiba Zoltán.

Tatabánya: Frank – Tóth Z. (Polyák), Máj, Kiprich D., Lajer, Krupánszki, Móri, Szabó R. (Wágner), Farkas V. (Sebők), Márkus, Árvai. Edző: Miskei Attila.

Gsz.: Schmatovich, Simon A., Varga T., ill. Móri, Kiprich D.

Kiállítva: Szénási (46.).

A 9. percben Régely húzott el a jobb oldalon, majd középre passzolt, a labda Schmatovich elé került, aki 13 méterről a kapuba lőtt. 1–0. Három perccel később egy hazaadás után Frank kezdett el cselezgetni a saját ötösén belül, Régely megzavarta a vendégkapust, Simon András pedig lelopta a labdát a lábáról, majd közelről a hálóba passzolt. 2–0. A 22. percben Simon bal oldali beadását Darázs tette kapura, ezt Frank még védte, de a labda megállt a gólvonal előtt. Varga Tamás gyorsan kapcsolt és a hálóba pofozta a labdát. 3–0. A 38. percben Móri kapott remek kiugratást a jobb oldalon. Egyedül törhetett kapura és 16 méterről a kimozduló Boros felett a hálóba emelt. 3–1. Egy perc telt el a második félidőből és 11-eshez jutott a Tatabánya: Szénási rántotta le Márkust, amiért a játékvezető ki is állította az óváriak játékosát. A büntetőt Kiprich a kapu jobb oldalába lőtte. 3–2. Emberhátrányban rengeteg helyzetet alakított ki a vendégcsapat, de a Mosonmagyaróvár kapusa, Boros elképesztő napot fogott ki: ziccereket védett, volt olyan helyzet is, hogy egymás után három közeli próbálkozást hatástalanított. Ez és az emberfeletti védőmunka három pontot ért az Óvárnak.

A Tatabányának ezzel a vereséggel megszakadt a nyolcmérkőzéses veretlenségi sorozata és az ETO II után a másik Győr-Moson-Sopron megyei csapat is legyőzte.

Jók: Boros, Schmatovich, Vitéz, Régely, Kálmán, ill. Móri, Árvai.

Tiba Zoltán: – Meccsről meccsre jobb teljesítményt nyújtunk. A rengeteg futás és a jól záró védelem volt a mai győzelem kulcsa.

Miskei Attila: – Sok egyéni hibát követtünk el a mérkőzésen. A Mosonmagyaróvár megérdemelten győzött.
Horváth Péter

Balatonfüred-Győri ETO FC II 1-2 (0-0)
Balatonfüred, 100 néző. V.: Szvorda.

Balatonfüred: Filipánics – Domján, Szöllőskei (Csik), Bognár P., Szántó, Simon B., Kovács Á. (Keszei), Kocsis G., Balogh B. (Füredi), Czafit, Kovács Sz. Edző: Pető Tamás.

ETO II: Cellár – Nagy B., Sztanisic, Kozma, Sváb, Pongrácz, Medgyes (Szabó T.), Mervó, Szabó B. (Nácsa), Farkas Z. (Vörösbaranyi), Vankó. Edző: Németh Zoltán és Jäkl Antal.

Gsz.: Balogh B., ill. Szabó B., Vankó.

Nem számíthatott könnyű mérkőzésre Németh Zoltán és Jäkl Antal legénysége Balatonfüreden, hiszen a házigazdák eredményesen szerepelnek ebben a szezonban, a győriektől pedig négy U19-es válogatott labdarúgó is hiányzott. Az 54. percben szép egyéni megmozdulás után Balogh fordult le az emberéről és kissé váratlanul kapura lőtt, a labda pedig a győri hálóban kötött ki. 1–0. A 68. percben Vankó tört be a tizenhatoson belülre, de a védők megakasztották. A jogos büntetőt Szabó Bence értékesítette. 1–1. A 80. percben ismét Vankó cselezgetett és újra csak buktatni tudták, ám ezúttal 18 méterre a kaputól. A sértett állt a labda mögé és gyönyörű szabadrúgásból csavart a hálóba. 1–2.

Az első félidő alig hozott helyzetet, a folytatásban viszont 1–1-nél Mervó kétszer is eldönthette volna a mérkőzést, ám 5 méterről ajtó-ablak helyzetben mindkét lehetőségét kihagyta.

Sorozatban ötödször nyert a Rába-parti alakulat, s mindez azt is jelenti, hogy jövő héten úgy érkezik Győrbe a listavezető Budaörs, hogy csak négy pont az előnye az ETO II-vel szemben.

Jók: Balogh B., ill. Sztanisic, Medgyes, Vankó.

Németh Zoltán: – Az első félidőt átaludtuk és így a játék kissé döcögősre sikerült, de a fürediek váratlan gólja felébresztette a társaságot. Ezután elkaptuk a fonalat és már úgy játszottunk, ahogyan kell.
Meronka Péter

Megyei foci - ˝Megalázó vereség˝ - így látták az edzők

"Sajnos a játékvezetői hármas nem tudott felnőni a találkozó színvonalához" - vajon ez a nyilatkozat… Tovább olvasom