A csornai csapat ellenfelénél jobban futballozva megérdemelt győzelmet aratott

Mór, 50 néző. V.: Lakics.

Mór: Varga – Arany D., Handl (Bátkai), Vajay, Mayer, Loi, Molnár T., Tóth R., Farkas L. (Tóth L.), Disztl, Arany Z. Edző: Sebestyén Ferenc.

Csorna: Lőre – Nagy Sz., Fehér K., Jakab, Varga T., Dorogi, Gál B. (Varga L.), Véghelyi, Csonka, Kiss M. (Németh Á.), Lajtos (Fenyő). Edző: Varga Péter.

Gsz.: Dorogi.

A mérkőzés úgy kezdődött a Csorna számára, mint az elmúlt hetekben már sokszor: helyzetek sokaságát alakította ki a vendégcsapat, de a gólszerzés nem sikerült. A 35. percben Csonka ugratta ki nagyszerűen Dorogit a felezővonalnál, aki nagy helyzetben a kapussal szemben a hosszú sarok mellé gurított. A 38. percben Disztl Dávid ugrott ki hasonlóan a csornai védők között, azonban ő is hibázott. A 40. percben Dorogi futott el a jobb oldalon, középre gurítását Kiss M. a kapu fölé pörgette. A 60. percben megszületett a Csorna már régóta várt gólja: Csonka ugratta ki a bal oldalon Dorogit, aki 20 méteres sprint után a hosszú sarokba gurított. 0–1.

A 78. percben a csereként beállt Németh Á. duplázhatta volna meg a csornai gólok számát, azonban lövése néhány centivel célt tévesztett.

A csornai csapat ellenfelénél jobban futballozva megérdemelt győzelmet aratott.

Jók: Handl, Loi, ill. Fehér K., Csonka, Kiss M., Dorogi, Jakab.
Sebestyén Ferenc: – Nagyon várjuk már a szezon végét, de ez nem igaz, mert annál is jobban.

Varga Péter: – Megint egy-nulla, de a különbséget érezzük. Gratulálok fiatal játékosaink hozzáállásához.
Családi János

Andráshida–Futura Mosonmagyaróvár 1–1 (0–0)
Andráshida, 300 néző. V.: Gaál Á.

Andráshida: Osbáth – Török, Kovács Gy., Sági, Vittman (Szi), Gál, Rohonczi, Polareczki (Dobos), Bandics, Varga, Tóth L. (Kovács L.). Edző: Dobos Sándor.

Mosonmagyaróvár: Antal – Horváth Á., Kovács Á., Ladiszlaidesz, Schmatovich G., Horváth R., Hajós (Schmatovich E.), Németh B., Nagy L. (Dombi, Antalkovics), Stelmak. Edző: Tiba Zoltán.

Gsz.: Kovács Gy., ill. Horváth R.

Kiállítva: Sági.

Az első öt percben mindkét csapat visszafogottan játszott. Az első igazán veszélyes helyzet mégis a Futura előtt adódott a 6. percben: Nagy L. végzett el egy szabadrúgást, a belőtt labda Kovács Zs. elé került, akinek lövése a bal kapufa mellé szállt. A 12. percben Vittman lépett ki, tisztán vezethette kapura a labdát, de csúnyán mellélőtt. Ezt követően a Futura vette át az irányítást, többet birtokolta a labdát, de a kapura nem igazán volt veszélyes a vendégcsapat. A 20. percben Schmatovich G. ugratta ki jól Németh Balázst, aki 16 méterről lőtt, de a kapus bravúrral védett. A félidő hátralévő részében továbbra is a Futura irányította a játékot, de gólt nem sikerült elérnie. A második félidőt mindkét csapat nagy elánnal kezdte. Az 54. percben 10 emberre fogyatkozott a hazai csapat, mert Sági megkapta a második sárga lapját. Az 59. percben szabadrúgást végzett el a hazai csapat, a belőtt labdát követően az ötösön kavarodás alakult ki, s Tóth L. elé pattant a labda, aki 4 méterről lőtt, de Ladiszlaidesz a gólvonalról mentett. A 64. percben Kovács Gy. szerzett labdát, majd 18 méterről lőtt, a labda az elcsúszó Antalon megperdülve a kapuba hullott. 1–0. A 70. percben szögletet végzett el a Futura, a belőtt labda a hosszú oldalon álló Dombihoz került, aki két cselt követően lőtt kapura, lövésébe Horváth R. belelépett és a kapu bal oldalába lőtt. 1–1. Ezt követően a Futura nagyobb sebességre kapcsolt. A 90. percben Ladiszlaidesz adott be balról a jobbról érkező Némethnek, aki kapásból lőtt, de Osbáth bravúrral védett. A róla kipattanó labda Stelmak elé pattant, aki egy cselt követően tisztára játszotta magát, de a lövés pillanatában egy védő buktatta, a bíró mégis kifelé intett.
A jó iramú mérkőzésen a Futura játszott jobban és inkább a vendégek játékában volt benne a győzelem.

Jók: mindenki, ill. mindenki.

Dobos Sándor: – Igazságos volt az eredmény, főleg a kiállítást követően.

Tiba Zoltán: – Nem mindenkit tudunk legyőzni.

Mészáros Attila

13 gól Ménfőcsanakon, 11 gól Fertőszentmiklóson

Megyei I. o.: Simán nyert a Lipót az Öttevény ellen. Megyei II.: hazai sikerével bajnok a Nyúl.… Tovább olvasom