A Mosonmagyaróvár újabb vereségével utolsó helyen áll.
Budapest, 200 néző. V.: Urbán.

Rákosmente: Komora – Turcsik, Páles, Honti, Bojtor, Erős R., Hollauer, Horváth B. (Dara), Ferkó, Szkunc (Kokenszky), Csepregi. Edző: Halgas Tibor.

Futura Mosonmagyaróvár: Boros – Kálmán, Domanyik, Szénási, Nagy Á., Németh B. (Horváth G.), Horváth Á., Horváth R. (Darázs), Schmatovich, Régely, Vitéz (Sárközy). Edző: Tiba Zoltán.

Gsz.: Hollauer, Kokenszky, ill. Domanyik.

A 20. percben röviden mentettek a vendégvédők és a labdára Hollauer csapott le, majd 8 méterről a hosszú felső sarokba helyezett. 1–0.

A 43. percben Schmatovich cselezte be magát a kapuig, majd fordulatból a rövid sarkot célozta meg, de a kapus bravúrral védett, így maradt a hazai előny az első félidőben. A 73. percben Vitéz és Darázs csúnyán összefejelt, egy ideig mozdulatlanul feküdtek a talajon. Mindkét játékost kórházba kellett szállítani, utóbbit várhatóan ma engedik haza. A 79. percben a frissen beállt Sárközy ugratta ki Schmatovichot, akit a védők a tizenhatoson belül buktattak. A megítélt büntetőt Domanyik magabiztosan értékesítette. 1–1.

A tíz emberrel küzdő Óvár ezt követően letámadta ellenfelét, de a 86. percben Kokenszky lépett ki a védők között és 10 méterről a kimozduló Boros felett a felső sarokba vágta a labdát. 2–1.

Halgas Tibor: – Magunknak tettük nehézzé a mérkőzést.

Tiba Zoltán: – Az utolsó húsz percben nyolc, illetve kilenc mezőnyjátékossal játszottunk és ez döntően befolyásolta a végeredményt.
Mészáros Attila

Tatabánya-Győri ETO FC II 1-7 (1-3)
Tatabánya, 600 néző. V.: Lapath.

Tatabánya: Frank – Krupánszki, Kiprich D., Máj, Sebők (Lajer), Szabó R., Móri, Polyák (Farkas V.), Tóth Z., Márkus, Folmer (Árvai). Edző: P. Nagy László.

ETO II: Cellar – Nagy B., Kozma, Kelemen, Medgyes, Kerékgyártó, Pongrácz, Borkai (Szabó L.), Vankó (Szabó B.), Farkas Z., Mayer (Vörösbaranyi). Edző: Németh Zoltán.

Gsz.: Folmer, ill. Mayer (2), Farkas Z., Vankó, Pongrácz, Szabó B., Kerékgyártó.

Kiállítva: Máj (72.), Kiprich D. (84.).

A 25. percben Pongrácz labdaszerzése után Mayer szerzett a győrieknek vezetést. 0–1.

A  36. percben ismét Mayer volt a főszereplő,  egy Vankótól kapott átadást értékesített. 0–2.

A 41. percben Farkas Z. tekert 16 méterről a tatabányai kapuba (0–3), egy perc múlva aztán egy kapushibát kihasználva Folmer szépített. 1–3.

A 70. percben Vankó szabadrúgásból növelte a győriek előnyét (1–4), majd két perc múlva Máj kapott piros lapot utánrúgásért. A 82. percben  Pongrácz lőtt magabiztosan a hálóba, s már négy góllal vezetett az ETO. 1–5. A 84. percben Kiprich D. kapta meg második sárga lapját, így ő is mehetett zuhanyozni. Öt perccel a rendes játékidő letelte előtt  Szabó B. szabadrúgásból 25 méterről lőtt szemfüles gólt (1–6), majd a 89. percben Kerékgyártó közelről állította be az 1–7-es végeredményt.

A pontosabban játszó győri csapat az  első félidőben kíméletlenül kihasználta a hazaiak védelmi hibáit. A második játékrészben a hazaiak megpróbálták ugyan ledolgozni hátrányukat, de a kapu előtt ismét csak a győriek voltak pontosak, akik a kiállításokat követően könnyedén szereztek további gólokat, mellyel nagy különbségű győzelmet arattak a bányásznapon Tatabányán.

Jók: senki, ill. mindenki.

Németh Zoltán: – Úgy játszottunk, ahogy az a nagykönyvben meg van írva.