2018. 07. 19. csütörtök - Emília 18°C | 27°C Még több cikk.

NB II: Teljes siker a hétvégi fordulóban

A DAC és az MTE hazai pályán, a Gyirmót a Kozármisleny vendégeként nyert, ráadásul úgy, hogy egyik megyei csapatunk se kapott gólt.
Integrál-DAC - Pécsi MFC 3-0 (0-0)
Győr, 800 néző. V.: Németh Á.
Gsz.: Laki, Bali, Nagy T.
Kiállítva: Pásztor (79.).

Integrál-DAC: Deli – Pásztor, Szabadfi, Hegedüs, Présinger, Czanik, Ludánszki, Fleischhacker, Gál B. (Nagy T.), Gál A. (Laki), Bali (Varga Sz.). Edző: Szentes Lázár.
Pécsi MFC: Sólyom – Gulyás (Vittrédy), Szabados, Sipos, Mile, Bozori, Lengyel (Horváth Zs.), Tóth (Rompos), Lantos, Racskó, Rozsi. Edző: Kiss Károly.

54. p: Jó labdaszerzés után Laki a kifutó kapus felett emelt a kapuba. 1–0.
66. p: Fleischhacker–Laki összjáték végén a jókor érkező Laki lőtt a léc alá. 2–0.
69. p: Laki húzott kapura, lövését a kapus bravúrral hárította, de a kipattanót Nagy T. gurította a hálóba. 3–0.
79. p: Pásztor kapott második sárga után piros lapot.

Az első félidőben mezőnyfölényben játszottak a hazaiak, többet birtokolták a labdát, a volt NB I-es Pécs teljesen visszaállt, csak kontrákkal próbálkozott. Szünet után már csak egy csapat volt a pályán, a játékot felgyorsító DAC helyenként látványos, támadófutballal győzte le volt élvonalbeli ellenfelét.

Jók: Présinger, Ludánszki, Laki, ill. Sólyom, Szabados.

Szentes Lázár: – Az első félidei gyengébb játék után szép gólokat lőve fontos győzelmet arattunk.
Kiss Károly: – Megérdemelt hazai siker született.

**********

Kozármisleny - Gyirmót 0-2 (0-1)
Kozármisleny, 300 néző. V.: Kiss N.
Gsz.: Szabó Zs., Kozmér.

Kozármisleny: Antal – Suba, Finta, Tóth, Tasselmayer, Farkas, Tóth Z., Hergenröder, Kutyáncsányin, Somogyi, Flauer. Edző: ifj. Bene Ferenc.
Gyirmót: Boros – Radics, Kozmér, Pék, Varga G., Horváth R., Nagy L. (Török), Németh L. (Szabó Cs.), Burányi (Baumgartner), Oross, Szabó Zs. Edző: Hannich Péter.

8. p: Németh L. bal oldali beadását Nagy L. középre fejelte és a szemfüles Szabó Zs. öt méterről elemi erővel rúgta a labdát a hálóba. 0–1.

72. p: Kozmér 23 méterről bődületes gólt lőtt szabadrúgásból a jobb felső sarokba. 0–2.

A taktikusan játszó Gyirmót végig kezében tartotta a mérkőzést, s megérdemelten jutott a három ponthoz.

Jók: Tóth Z., ill. az egész csapat.

Ifj. Bene Ferenc
: – A taktikailag jól felkészült Gyirmót megérdemelten nyert.
Hannich Péter: – Idegenben a győzelmek mindig duplán számítanak.

**********

MTE 1904 - ESMTK 3-0 (1-0)
Mosonmagyaróvár, 800 néző. V.: Mészáros I.
Gsz.: Szalai (2), Kovács L.

MTE 1904: Antal – Burián, Fülöp N., Taglialegne, Pálla, Fehér B. (Kovács L.), Szalai, Cseri (Régi), Méry, Horváth D., Bene (Varga B.). Edző: Soós Imre.
ESMTK: Bonica – Varuska, Péter, Füzi, Farkas A., Kővári, Schmatovits (Lázár), Szőke (Olatics), Újhegyi, Vörös, Szabó G. Edző: Menczeles Iván.

Egyperces gyászszünettel kezdődött a mérkőzés a héten elhunyt volt MTE-futballista, Mészáros Béla emlékére.

1. p: Horváth D. ment el a jobb oldalon, beadását Szalai három méterről fejelte a hálóba. 1–0.
52. p: Szalai a védőkről kipattanó labdát 10 méterről laposan lőtte a jobb alsó sarokba. 2–0
86. p: Kovács L. 20 méteres lövése a kapus jóvoltából a jobb alsó sarokban kötött ki. 3–0.

A gyorsan szerzett hazai gól után a félidőben az MTE végig uralta a játékot, de a rengeteg gólhelyzetéből nem tudott további gólokat szerezni. Szünet után a hazaiak növelték előnyüket, majd feljöttek a vendégek, kiegyenlített lett a mérkőzés, de gólhelyzetet nem tudtak kialakítani.

Jók: Fülöp, Szalai, Horváth D., Burián ,ill. Bonica, Péter, Schmatovics.

Soós Imre: – A mutatott játékkal nem lehetünk elégedettek, csak a rúgott három góllal és a megszerzett három ponttal.
Menczeles Iván: – Sportszerű mérkőzésen a fiatal MTE átgázolt rajtunk. Bár voltak lehetőségeink, de kimaradtak.

Krasznai-kupa: Kijött az osztálykülönbség

Kosárlabda - A csúfos kudarccal zárult Európa-bajnoki pótselejtező után felajánlotta lemondását… Tovább olvasom