2018. 01. 20. szombat - Fábián, Sebestyén -4°C | 6°C Még több cikk.

NB II: Soproni döntetlen, sűrűsödő élmezőny

A második helyezett Dunaújváros 1-0-ra nyert a vendég Kisvárda ellen a labdarúgó NB II 25. fordulójának szombati játéknapján, ezzel hat pontra megközelítette a listavezető Nyíregyházát.
Cegléd–SVSE-GYSEV 3–3 (1–1)
Cegléd, 300 néző. V.: Karakó.

Cegléd: Miski – Robson, Makrai, Farkas I., Pesti – Kenderes (Tisza K., a szünetben), Koncz – Markó (Medgyesi, 88.),
Koós, Szabó D. (Lipusz, 70.) – Kormos. Edző: Szabó István.

SVSE: Halasi – Fazekas, Baranyai, Horváth A., Katona M. – Varga G. (Szabó Zs., 75.) – Faggyas (Heffler, 59.), Erdélyi, Deme, Szabó L. (Tóth M., a szünetben) – Gaál B. Szakmai igazgató: Supka Attila.
Gsz.:  Szabó D. (37., 64.), Kormos (68.), ill. Deme (3., 11-esből),
Gaál B. (53.), Baranyai (87.).

3. p: Szabó L. iramodott előre Halasi kidobásával, s csak szabálytalanul tudták megállítani a tizenhatoson belül. A megítélt büntetőt Deme a bal alsó sarokba lőtte. 0–1.

37. p:  Egyenlítettek a hazaiak: Szabó D. 5 méterről Halasi lábai között lőtt a kapuba. 1–1.

53. p:  Gaál csavart a hazai kapuba. 1–2.

64. p: Megint Szabó D. következett. A hazai támadó öt soproni játékos között tört kapura, majd helyezett a hálóba. 2–2.

68. p: Hazai szöglet után egy kavarodást követően Kormos lőtt közelről a kapuba.  3–2.

87. p:  Heffler beadását Baranyai csúsztatta gyönyörűen a hosszú sarokba. 3–3.

Supka Attila fiai kétszer is vezettek, mégis csak az utolsó pillanatokban sikerült pontot menteniük. Az SVSE sorozatban második alkalommal játszott 3–3-as döntetlent, a mostani egy ponttal maradt a négypontos különbség a Sopron és a Cegléd között.

Jók: Szabó D., Kormos, ill. Gaál, Halasi.

Szabó István: – Érdekes találkozó volt, szerintem már egy megnyert meccset engedtünk ki a kezünkből. Harcosan, kreatívan, ötletesen játszottunk. Ha végig tudunk koncentrálni, akkor az ilyen és ehhez hasonló mérkőzéseket meg fogjuk nyerni.

Supka Attila: – Mind a két csapatnak létfontosságú volt a pontszerzés, ennek megfelelően alakult a meccs. Idegenben három gólt szereztünk, ennyivel győzni kellene, de elkerülhető hibákból felhoztuk az ellenfelet. Fontos pontot szereztünk, megmaradt a különbség a két csapat között. A következő meccseken kell begyűjteni a bennmaradáshoz szükséges további pontokat.

Ness Hungary NB II, 25. forduló:

Dunaújváros-Kisvárda 1-0 (0-0)
FC Tatabánya-Kozármisleny 0-0
Ajka-Szigetszentmiklós 0-0
Békéscsaba-FGSZ Siófok 2-2 (2-1)
Cegléd-Soproni Vasutas 3-3 (1-1)
Vasas - Szolnoki MÁV-Stadler Rail 3-1 (1-0)
ZTE FC-Balmazújváros 2-2 (2-2)
Nyíregyháza Spartacus-Gyirmót 2-2 (1-2)

Az élcsoport: 1. Nyíregyháza 56 pont, 2. Dunaújváros 50, 3. Siófok 44

Női kosárlabda NB I - A Sopron a bronzérmes - fotók

A címvédő Sopron diadalmaskodott a női kosárlabda NB I harmadik helyéért rendezett párharcban, mivel szombaton hazai környezetben is legyőzte a DVTK-t. Tovább olvasom