2017. 03. 24. péntek - Gábor, Karina 5°C | 16°C Még több cikk.

NB II: őrült meccsen nyert a Gyirmót

Labdarúgás - Százhalombattán aratott 2–1-es győzelmével holtversenyben a tabella élére állt a labdarúgó NB II Nyugati csoportjában a Gyirmót. A DAC kikapott, az ETO B ikszelt.
Százhalombatta - Gyirmót 1-2 (0-0)
Százhalombatta, 100 néző. V.: Vad II I.

Gsz.: Patkó, ill. Kozmér, Nagy L.
Kiállítva: Móra (53.), Lajer (70.), ill. Kiprich D. (39.).

Százhalombatta: Nagy E. – Pásztor, Fejős, Vass Zs., Móra, Lajer, Bozsik (Janovics), Lannert, Gyurkovics, Bakó (Disztl), Patkó.
Edző: Gálvölgyi István.

Gyirmót: Boros – Kiprich D., Kozmér, Böjte, Szabó Cs., Nagy L., Baumgartner (Pirka), Horváth R., Szekér (Polyák), Tóth N., Laki (Kiss Zs.).
Edző: Kiprich József.

39. p: Kiprich megkapta második sárga lapját, a játékvezető kiállította.
53. p: Laki kényszerítőzött Tóth N.-nel, akit Móra a 16-oson belül felvágott, ezért a hazai játékosnak piros lap járt, míg a Gyirmót 11-eshez jutott, amit Kozmér a keresztlécre vágott.
70. p: Szekér tört be a 16-oson belülre, Lajer egy ütemet késve buktatta, amiért megkapta második sárga lapját, így ő is mehetett zuhanyozni. A megítélt büntetőnél Szekér lövése a jobb kapufán csattant.
76. p: Polyák kapott nagyszerű labdát a bal oldalon, a kifutó Nagy mellett elhúzta a labdát, aki buktatta. A játékvezető pedig harmadszor is a büntetőpontra mutatott. A 11-est Kozmér rúgta, a labda ezúttal bár a felső lécről, de a hálóba pattant. 1–0.
81. p: Patkó vehette át a 16-os vonalán mellel a labdát, amit a kapu jobb oldalába lőtt. 1–1.
86. p: Egy bal oldali beadást követően Nagy L. fejjel szerezte meg a vendégek győztes találatát. 1–2.
Az első félidőben jól kezdett a Gyirmót, sorra dolgozta ki a helyzeteket, de gól ekkor még nem született. A második félidőben magasabb fokozatra kapcsolt a Gyirmót, s ezzel egy izgalmas, küzdelmes mérkőzésen be tudta gyűjteni a három bajnoki pontot.

Jók: Bozsik, ill. Nagy L., Szabó Cs., Tóth N.

Gálvölgyi István: – Őrült mérkőzésen jól teljesítettünk, számomra érthetetlen ez a játékvezetés, bár lehet, hogy mégis értem.

Kiprich József: – Nehezen szenvedtük ki a győzelmet, de magunknak tettük nehézzé a mérkőzést.

ZTE B - Integrál-DAC 4-2(2-0)
Zalaegerszeg, 300 néző. V.: Király G.

Gsz.: Burányi, Hegedűs (öngól), Horváth A., Balázs, ill. Petneházi (öngól), Czár (11-esből).

ZTE B: Pogacsics – Zsömlye, Bozsoki, Kovács G., Péter, Burányi (Dóczi), Horváth A., Petneházi (Csutak), Lukács (Sági), Délczeg, Balázs.
Edző: Dobos Sándor.

DAC: Somogyi – Meggyes, Wilson, Hegedűs, Bedenikovic (Vastag), Harris, Csikós (Czár), Ludánszki (O’Connor), Homonyik, Simpson, Peart. Edző: Marko Maschke.

6. p: Somogyi rosszul találta el a labdát, Burányi pedig az üres kapuba lőtt. 1–0.
41. p: A menteni akaró Hegedűs a hosszú sarokba csúsztatta a labdát. Öngól. 2–0.
55. p: Homonyik bal oldali szabadrúgását Petneházi a saját kapujába csúsztatta. 2–1.
68. p: Czár értékesített egy kezezés miatt megítélt büntetőt. 2–2.
71. p: Egy hazai szabadrúgás után Horváth A. megszerezte a vezetést. 3–2.
91. p: Balázs a kifutó Somogyi fölött a DAC kapujába emelt. 4–2.

Jók: Burányi, Horváth A., Bozsoki, Petneházi, ill. senki.

Dobos Sándor: – Hosszú és nehéz út vezetett eddig a győzelemig.

Marko Maschke: – Az első gólt egyéni hibából kaptuk és a csapat az első félidőben nem azt játszotta, amit megbeszéltünk. A második játékrészben egy teljesen más csapat játszott, kiegyenlítettünk, de sajnos nem volt elég lelkierő a bekapott harmadik gól után újra egyenlíteni.

Győri ETO FC B - Kozármisleny 1-1(1-0)
Győr, 200 néző. V.: Janicz.

Gsz.: Klement B., ill. Leitold (öngól).
Kiállítva: Klement B. (63.).

ETO B: Molnár P. – Dömötör, Kelement B., Leitold, Varga L., Kiss M., Cseri, Kiss Sz. (Horváth Á.), Copa (Sánta), Csermelyi, Frick (Planéta).
Edző: Klement István és Galambos Zoltán.

Kozármisleny: Mester – Kutyáncsányin, Dienes, Finta, Éles, Tóth Z. (Lauer), Kresz (Tóth I.), Horváth A., Laki, Barta (Hergenrőder), Medgyesi. Edző: Mihalecz István.

22. p: Cseri remek szöglete után Klement B. parádésan fejelt a vendégkapuba. 1–0.
63. p: Klement B. megkapta a második sárga lapját, a játékvezető kiállította.
75. p: Dömötör egy ellene elkövetett szabálytalanság után súlyos bokasérülést szenvedett, a játékvezető továbbot intett, a hazaiak kilencen maradtak.
85. p: Bal oldali vendégbeadás után Leitold lábáról vágódott a labda a saját kapujába. 1–1.

A hazai csapat, mely ilyen összetételben még nem játszott, támadólag lépett fel a durva, helyenként sportszerűtlen vendégekkel szemben, és egy szép fejes góllal megszerezte a vezetést. Ezután is a győriek irányították a játékot, míg az utolsó félórában az indokolatlan kiállítást, a sérülést és így a kettős emberhátrányt már nem bírták, és egy szerencsétlen öngóllal egyenlítettek a vendégek.

Jók: Kiss M., Leitold, Cseri, ill. Finta, Tóth Z., Laki.

Klement István: Csapatunk egyik fele Diósgyőrben, a másik fele ma állt helyt ragyogóan. Minden elismerésem a srácoké, mert hősiesen állták a sarat az egyenlőtlen feltételek dacára is.

Mihalecz István: – Csak az ellenfél tizenhatosáig futballoztunk jól.

Kosárlabda: döntőben a soproniak

Kosárlabda - Bejutott a női kosárlabda bajnokság fináléjába az MKB-Euroleasing Sopron, miután az… Tovább olvasom