2018. 08. 17. péntek - Jácint 17°C | 28°C Még több cikk.

NB II., Nyugati csoport: Gólzáporos meccsen nyert a DAC

4:3-ra nyert a DAC a Barcs ellen, döntetlent játszott a Gyirmót Budaörsön, az MTE pedig kikapott a Haladástól.
Integrál-DAC - Barcs 4:3 (2:1)
Győr, 500 néző. V.: Oláh.
Gsz.: Gál A. (3), Szabadfi, ill. Kollega (2), Fónai.

Integrál-DAC: Deli – Pásztor (Kovács Sz.), Hegedüs, Szabadfi, Fleischhacker, Ludánszki, Czanik, Galántai (Vastag), Kalcsó (Gál B.), Bali, Gál A. Edző: Szentes Lázár.

Barcs: Kuczkó – Horváth Á., Matus, Györe, Kónya (Pókos), Kordé, Horváth A., Fónai, Sliskovics, Kollega (Gyaraki), Szabó, Edző: Dárdai Pál.

20. p: Hazai rohamok közepette a vendégek szereztek labdát a félpályánál, melynek végén Kollega lőtt a hazai kapuba. 0–1.

32. p: Balit rántották le a 16-oson belül, 11-es! A megítélt büntetőt Gál A. lőtte a jobb alsó sarokba. 1–1.

37. p: Czanik táncoltatta meg a védőket, pontos beadását a rendkívül gólerősen futballozó Gál A. vágta a kapuba. 2–1.

56. p: Kovács Sz. lökte meg az ellenfelét a büntetőterületen belül, a büntetőt Fónai lőtte a léc alá. 2–2.

76. p: Gyors jobb oldali vendégakció végén Kollega lőtt a kapuba. 2–3.

78. p: Czanik tört be szép cselekkel a 16-oson belülre, ahol végül szabálytalankodtak vele. A 11-est Gál A. értékesítette. 3–3.

88. p: Czanik keverte meg ismét a védelmet, beadását a berobbanó Szabadfi rúgta a kapuba. 4–3.

Változatos, jó iramú mérkőzésen a nagyon lelkesen és jól játszó Integrál-DAC közönségszórakoztató játékkal aratott megérdemelt győzelmet a jó erőkből álló Barcs ellen.

Jók: Gál A., Czanik, Ludánszki, ill. Kollega, Fónai.

Szentes Lázár: – A kényszerű cserék megtörték a csapat lendületét, de a határtalan lelkesedés meghozta a győzelmet.

Dárdai Pál: – Úgy érzem, ezen a mérkőzésen nem érdemeltünk vereséget.

* * * * * *

Budaörs - Gyirmót 3:3 (2:0)
Budaörs, 100 néző. V.: Szilasi
Gsz.: Pálinkás, Farkas J., Tóth Á., ill. Szabó Zs., Tóth N., Oross.

Budaörs: Totka – Szűcs M., Bálint, Kollár, Mogyoróssy, Lászka, Nagy R., Bence (Papp), Farkas J., Pálinkás (Tóth Á.), Farkas Á. Edző: Lucsánszky Tamás.

Gyirmót: Boros – Földes, Kozmér, Radics, Szabó Cs. (Németh L.), Varga G. (Tóth N.), Horváth R., Polyák (Török), Szabó Zs., Oross, Burányi. Edző: Hannich Péter.

6. p: Pálinkás végzett el szabadrúgást 18 méterről, és remekül tekert Boros kapujába.  1–0.

32. p: Egy előrevágott labdát Farkas J. kezelt le, és a kimozduló  Boros felett a hálóba emelt. 2–0.

55. p:  Oross büntetőjét a jó irányba vetődő Totka megfogta.

65. p: Szabó Zs. kapott jó indítást Polyáktól, és hasonlóan Farkas találatához, a kifutó kapus fölött a hálóba emelt. 2–1.

75. p: A pár perce beálló Tóth Norbert kihasználta, hogy védője elcsúszott, és 8 méterről a hálóba bombázott.  2–2.

77. p: Szabó Zs. beadása után Oross 10 méterről a kapu jobb felső sarkába lőtt. 2–3.

92. p: Óriási lesgóllal egyenlített a hazai gárda Tóth Á. révén. A találat után a játékvezető több sárga lapot is kiosztott. 3–3.

Változatos, de nem túl magas színvonalú mérkőzésen az utolsó pillanatban szerzett vitatható találattal egyenlített a hazai együttes.

Jók: Pálinkás, Tóth Á., ill. Szabó Zs., Oross.

Hannich Péter: – Bár 0–2-ről fordítani tudtunk, a hosszabbítás perceiben érdekes szituáció végén kaptuk a gólt. Nem játszottunk ugyan olyan jól, de nekünk tiszta a lelkiismeretünk. Remélhetőleg másoknak is...

* * * * * *

MTE 1904 - Haladás 0:3 (0:2)
Mosonmagyaróvár, 1200 néző. V.: Pánczél.
Gsz.: Andorka, Hujber, Tóth P.

MTE 1904: Antal – Burián (Szabados), Fülöp, Pálla, Kiss R., Szalai T. (Kovác), Fehér, Cseri (Varga B.), Méry, Horváth, Bene. Edző: Soós Imre.

Haladás: Sipos – Schimmer, Guzmics, Balassa, Tóth P., Kaj, Rajos, Hegyi (Csutak), Hujber (Mihalecz), Nagy G., Andorka (Pölöskei). Edző: Csertői Aurél.

3. p:  Hujbert buktatták a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Andorka biztosan lőtte a hálóba. 0–1.

45. p: Hujber lesgyanús helyzetben lépett ki a védők közül és a kilépő Antal mellett laposan, 8 méterről a hálóba helyezett. 0–2.

61. p: Az üresen álló Tóth P. 8 méterről a kilépő Antal felett a hálóba emelt. 0–3.

Küzdelmes mérkőzésen a rutinosabb Haladás megérdemelten nyert.

Jók: Antal, Pálla, ill. Rajos, Hujber, Andorka, Nagy G.

Soós Imre: – Csapatunknak két dolgot kell megtanulnia, az egyik, hogy az első tíz percet kapott gól nélkül éljük át, illetve végre szabályos gólt tudjunk lőni.

Csertői Aurél: – Tudtuk, hogy az eleje nehéz lesz, utána rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, de ezekből a második félidőben csak egyet tudtunk értékesíteni.