2017. 10. 19. csütörtök - Nándor 9°C | 18°C Még több cikk.

NB II: megint első a Gyirmót

Labdarúgás - Az NB II Nyugati csoportjának 23. fordulójában az ETO B, és az Integrá-DAC is vereséget szenvedett. A Gyirmót győzelmével újra a tabella élére állt.

Gyirmót - Felcsút 1-0(1-0)
Gyirmót, 400 néző. V.: Erdős.
Gsz.: Laki.

Gyirmót: Boros – Pirka, Kozmér, Böjte, Szabó Cs., Nagy L. (Ribi), Horváth R., Polyák (Pék), Szekér (Németh L.), Laki, Tóth N. Edző: Kiprich József.

Felcsút: Farkas – Trampler, Pető, Domján (Lattenstein), Vasicsku, Móri, Ulviczky (Bakos), Földes (Bokics Sz.).
Edző: Mózner János.

20. p: Tóth Norbert mesteri labdával ugratta ki Lakit, aki nagy lendülettel kapura tört, majd 7 m-ről Farkas mellett a kapu jobb oldalába vágta a labdát. 1–0.

Két nyílt sisakos futballt játszó csapat küzdelmét hozta a 90 perc. Mindkét együttesnél rutinos védők nehezítették a csatárok dolgát. Böjte és a másik oldalon, Trampler által vezényelt hátsó alakzatok kitűnően helytálltak annak ellenére, hogy a támadó szekcióban mindkét csapatban rendkívül mozgékony, gólérzékeny játékosok voltak.

Még az első játékrészben Lakinak sikerült nagyon szép találattal előnyhöz juttatni a hazaiakat, tegyük hozzá, teljesen megérdemelten. A második félidőben visszafogottabbá vált a Gyirmót játéka, a hazai csapat vezetése birtokában stabilizálni akarta az eredményt, ami végül is sikerült, így ezzel a győzelemmel megelőzte a Pécset és jelenleg vezeti a tabellát.

Jók: Böjte, Nagy L., Laki, Polyák, ill. Pető, Bakos, Lattenstein.

Kiprich József: – Magunknak tettük nehézzé a mérkőzést. A második félidőben bután védekeztünk.

Mózner János: Tipikus egygólos mérkőzés volt. A Gyirmót rúgta ezt, s ezért a győzelme megérdemelt.

FC AJKA–INTEGRÁL-DAC 3–2 (1–2)
Ajka, 300 néző. Vezette: Becséri D. (Huszár B., Király Zs.)

AJKA: Jánosa – Pávlicz (Kovács G., 56.), Subicz, Pákai, Gunther – Gyűrűsi, Kaj, Imre J. – Szabó L. (Szöllőskei, 81.), Manganelli A., Mihalecz (Csörnyei, 79.)
Vezetőedző: Artner Tamás

INTEGRÁL-DAC: Somogyi – Meggyes (Bedenikovics, 84.), Wilson, Hegedűs N., Geri – Harris (Heitler, 79.), Ludánszki, Müller, Czár (Gál B., 78.) – Simpson, Lajtos
Vezetőedző: Marko Maschke

Gólszerző: Ludánszki (0–1) az 1., Szabó L. (1–1) a 17., Czár (1–2) a 32., Manganelli A. (2–2) az 54., Manganelli A. (3–2) a 74. percben

Artner Tamás: – Nagyon jó iramú, színvonalas mérkőzésen csapatunk mindent megtett a győzelemért, különösen a második félidő alapján a játékosok dicséretet érdemelnek.

Andre Maschke: – Nagyon nehéz szavakat találni, hiszen az első percben vezettünk. Ez a második mérkőzésünk, amikor kezünkben volt a győzelem, és mégsem tudtunk pontot szerezni. El kell gondolkodnunk, hogy ezek a játékosok alkalmasak-e az NB II-re.

BAJAI LSE KALO-MÉH - GYŐRI ETO FC II 2-0 (1-0)
Baja, 500 néző. Vezette: Fajkusz (Kormányos, Kúti)

BAJA: Baranyai – Suba, Lovrics, Rátkai, Rozsi (Facskó, 17.) – Kohány (Frőhlich, 59.), Lógó, Mitasz, Krajncz, Zsók – Veszelinov (Késmárki, 68.). Vezetőedző: Nagy Tamás.

GYŐRI ETO FC: Molnár – Szemerei, Leitold, Nyári (Németh L., 77.), Vető – Kiss Sz., Planéta (Karácsony, 65.), Berde, Frick (Sharashenidze, 68.) – Cseri, Csermelyi.
Vezetőedző: Klement István.

Gól: Krajncz (1-0, 11-esből) a 32., Veszelinov (2-0) az 57.percben.

Sárga: Krajncz a 28., Frick az 58., Csermelyi a 80., Rátkai a 89. percben.

Nagy Tamás: A héten megint léptünk egyete előre. Ez a csapat és kollégáim érdeme.

Klement István: A mai mérkőzés egyetlen pozitívuma számunkra a három tizenhétéves bemutatkozása.

Jégkorong: Vereség a többszörös világbajnoktól

Jégkorong - Sima, 9–0-ás vereséget szenvedett a magyar válogatott a svájci világbajnokság… Tovább olvasom