NB II: kikapott a Gyirmót és a Sopron is

Kikapott az SVSE Szigetszentmiklóson, és a Gyirmót is Siófokon.
FGSZ Siófok–Gyirmót FC Győr 2–0 (1–0)
Siófok, 150 néző. V.: Pintér Cs.

Siófok: Tajti – Kiss Zs., Timár K., Papp Sz., Novák – Vass M. (Fülöp N., 72.), Futó – Nagy D., Ivancsics (Peszmeg, 87.), Pál A. – Horváth P. (Horváth B., 77.). Szakmai igazgató: Horváth Károly.

Gyirmót: Somogyi – Balog Z., Graszl (Lengyel D., 78.), Lázár, Fejes – Sós M. (Andorka, 56.), Papp K. – Cseri, Magasföldi, Beliczky – Oross (Tóth N., 71.). Vezetőedző: Sisa Tibor.

Gsz.: Horváth P. (7.), Graszl (67., öngól).

7. p:   Ivancsics volt szemfüles, és gyorsan elvégzett egy szabadrúgást, Nagy D. futott el a jobb oldalon, középre ívelését Horváth P. fejelte a gyirmóti kapuba. 1–0.

44. p:  Beliczky ugrott ki a jobb oldalon, kicselezte a kifutó kapust, majd éles szögből lőtt, de a kapuba tartó labdát Tímár a gólvonalról kivágta.
67. p: Ivancsics bal oldali beadásába Graszl ért bele, így megzavarta Somogyit, a labda pedig a hálóban kötött ki. 2–0.

84. p: Kapu előtti kavarodás után Beliczky lőtt centikkel a jobb felső sarok fölé.

Gyors góllal kezdett a hazai együttes, a Balaton-partiak új szerzeménye, Horváth Péter fejelt mintaszerűen a hosszú alsó sarokba. Előnyük birtokában  a hazaiak  kontrajátékot játszhattak. A gyirmótiak a kapott gól után mindent megpróbáltak, de Cseri Tamás, Oross Márton és Beliczky Gergő sem tudott túljárni Tajti Norbert eszén. A játék képe alapján a döntetlen reálisabb lett volna 45 percnyi játék után.
A szünet után a szerencsének is köszönhetően a Siófok újabb gólt szerzett, amivel el is döntötte a három pont sorsát, így Horváth Károly együttese megkezdte a felzárkózást a Dunaújvároshoz, a téli szünetben magabiztos, ám ezúttal visszafogott teljesítmény nyújtó Gyirmót viszont maradt a középmezőnyben.

Jók: Tajti, Horváth P., ill. Beliczky.

Horváth Károly: – Értékes és fontos győzelmet arattunk, főleg azért, mert így a bajnokság tavaszi fordulóját győzelemmel kezdhettük. Megdicsértem a játékosaimat, mert egységesek, szervezettek voltunk, persze akadtak hibáink, és azokról sem szabad megfeledkeznünk.

Sisa Tibor: – Azt gondolom, labdabirtoklásban és helyzetekben nem nyújtottunk rossz teljesítményt, de a labdarúgást gólra játsszák, és azokat az ellenfél rúgta. Sajnos néhány játékosom visszafogott teljesítményt mutatott, ez pedig idegenben, a Siófok ellen nem jelenthetett sikert.

Szigetszentmiklós–SVSE-GYSEV 1–0 (0–0)
Szigetszentmiklós, 250 néző. V.: Nagy R.

SZTK: Horváth L. – Puskás, Balogh M., Kornis, Pollák – Sipos (Vágó, 70.), Barna, Kvekveskiri – Bonifert (Fekete Á., 62.), Guillaume, Majoros (Csikortás, 87.). Megbízott edző: Prisztai Viktor.

SVSE: Halasi – Fazakas, Baranyai, Sifter, Katona – Horváth A., Varga G. (Heffler, 79.) – Faggyas (Gaál B., 64.) Deme, Szabó L. – Erdélyi (Németh L., 64.). Szakmai igazgató: Supka Attila.

Gsz.:  Majoros (74.).

74. p:  Egy előrevágott labdára rosszul futott  ki Halasi, Majoros pedig 16 méterről az üres kapuba gurított. 1–0.

90. p: Szabó L.  rántotta le Feketét, amiért a hazaiak büntetőt kaptak.  Guillaume azonban kihagyta a tizenegyest.

Nagyon sokáig kiegyenlített volt a mérkőzés, aztán a második félidőben a hazaiak egyre inkább átvették a játék irányítását, viszont egy kapushiba kellett ahhoz, hogy megszerezzék a győztes gólt. A 74. percben Halasi egy ártalmatlannak látszó előreívelésre a 16-oson kívülre szaladt, ahol aztán óriási lyukat rúgott, így a labda Majoros  elé került, neki pedig nem volt nehéz dolga az üres kapuba gurítani. A hajrában a hazaiak megduplázhatták volna előnyüket, de a francia Guillaume  az égbe lőtte a Barna lerántásáért megítélt tizenegyest.

Prisztai Viktor: – Kiélezett, küzdelmes mérkőzésen megérdemelt győzelmet arattunk. Sokat támadtunk, és időnként fegyelmezetten, magabiztosan játszottunk. A héten gyakoroltakat láttam visszaköszönni a mérkőzésen, így bízom a jó folytatásban.

Supka Attila: – Jól felkészültünk a Szigetszentmiklós játékából, tudtuk, hogy mire számíthatunk. Küzdelmes mérkőzés volt, és látszott, hogy egy gól eldöntheti a találkozót, ám azt a bizonyos győztes gólt sajnos ellenfelünk szerezte. Elveszítettük a mérkőzést, de egy olyan hiba döntött, amelynek nem lett volna szabad előfordulnia.