2017. 07. 23. vasárnap - Lenke 20°C | 33°C Még több cikk.

NB II: Győzött a Gyirmót, ikszelt az SVSE és az ETO B

Az ETO hármat rúgot, de ugyanennyit kapott, az SVSE meccsén nem volt gól. A Gyirmótnak elég volt egy találat a három ponthoz.

Videoton B-SVSE 0-0
Ahogy várható volt, nagyon küzdelmes mérkőzést vívtak a csapatok. Az első játékrészben a vendégek hagytak ki gólszerzési lehetőséget, Szabó L. az ötösön belülről tiszta helyzetből a kapu mellé fejelte Csordás beadását. A második félidőben is folytatódott a küzdelmes játék, de gól nem született.

A kapuk ritkán forogtak veszélyben, így a döntetlen igazságosnak mondható.

Jók: Somodi, Polonkai, Elek, ill. Szmiljanic, Tóth, Lazic, Bozsoki.

Végh Tibor: – Idegenben pontot szerezni mindig jó, örülünk neki és készülünk a következő hazai mérkőzésre.

Győri ETO B-Szigetszentmiklós 3-3 (1-1)
Győr, ETO-Park, 200 néző. Vezette: Kovács G. (Huszár B., Kóbor P.)

GYŐRI ETO FC B: Nacsa – Kálmán, Bieder, Zámbó, Nagy Á. – Nyitrai, Nicorec (Horváth G., 73.), Kis Sz. – Molnár T. (Simon A., 26., Serfőző, 58.), Varga T., Strestik. Edző: Klement István.

SZIGETSZENTMIKLÓS: Kozma – Csák, Csiszár, Szamosszegi, Szamosi – Barna, Kvekveskiri – Nagy T. (Tóth F., 58.), Varga Z. (Csepregi, 48.), Somorjai – Fekete Á. (Fekete L., 73.). Vezetőedző: Várhidi Péter.

Gólszerzők: Fekete Á. (0–1) a 16., Varga T. (1–1) a 35., Somorjai (1–2) az 57., Kiss Sz. (2–2) a 62., Csiszár (2–3) a 68., Kiss Sz. (3–3) a 90. percben

Részletek: eto.hu >>

Gyirmót-Tatabánya 1-0
Gsz.: Tóth Norbert, 71. perc
A mérkőzés részletei >>

71. p:  Lázár kitűnő labdával indította a felezővonaltól a jobbösszekötő helyéről kilépő Tóth Norbertet, aki egy csellel lerázta az őt támadó Böjtét, majd 13 méterről a kimozduló Dombai mellett a bal alsó sarokba helyezett. 1–0.

A csapatok táblázaton elfoglalt helyezése ellenére, ha a kitűzött célokat vesszük figyelembe, igazi rangadóban reménykedhettünk, hiszen a hazaiak immár évek óta a bajnoki címért küzdenek, míg a vendégeknél a bajnoki rajt előtt az első hat hely valamelyikét tűzték ki a vezetők, de az igazolások és az eddigi eredmények ismeretében a merészebb célok sem elképzelhetetlenek.

A találkozó a vártnak megfelelően nagy iramot, rendkívül taktikus, látványos játékot eredményezett, amelyen belül az első játékrészben mindkét csapat bátran felvállalta a támadójátékot és sorra alakították ki helyzeteiket, de amíg a vendégeknél csak kapufáig jutottak a támadók, addig hazai részről ismét az aktuális gólszerző Tóth Norbert volt eredményes.

Mivel a bajnoki rajt nem a vártnak megfelelően alakult a Gyirmót számára, így szinte győzelmi kényszerrel fogadta a dobogó 3. helyezettjét, a Tatabányát, így elmondható, hogy a célok elérése érdekében a kék-sárgák rendkívül fontos három pontot szereztek.
Jók: Deli, Bognár Zs., Domanyik, Lázár, Cseri, Tóth N., ill. Böjte, Móri, Deme.

Soós Imre: – Taktikus, kiegyenlített, színvonalas és jó mérkőzésen több helyzetet dolgoztunk ki ellenfelünknél és a döntő gólt is mi szereztük. Ezzel egy hét alatt harmadik sikeres mérkőzésünket vívtuk. Bár döcögősen indult a bajnokság, de céljaink érdekében nagyon fontos három pontot szereztünk.

Kiprich József: – Az első játékrészben bátran felvállalta a játékot mindkét csapat, de szünet után mi nem azt nyújtottuk, amit szerettünk volna, hiszen még helyzetig sem jutottunk. A döntetlent igazságosabb eredménynek tartottam volna. El kell gondolkodnunk, hiszen harmadik mérkőzésünket játszottuk rúgott gól nélkül.

Előzmények - Az ETO B hazai pályán, míg a Sopron idegenben lép pályára a másodosztályban vasárnap. A Tatabányát fogadja vasárnap a Gyirmót.

Megyei érdekeltségű rangadó lesz az NB II Nyugati csoportjában, a tabellán harmadik Tatabányát fogadja a Gyirmót. A kilencven perc pikantériája, hogy Kiprich József az ellenfél edzőjeként tér vissza Gyirmótra. Az ETO B hazai pályán, míg a Sopron idegenben lép pályára a másodosztályban.

Gyirmót–Tatabánya (vasárnap, 16 ó)
A csoport egyik rangadóját Gyirmóton rendezik, a kupában izgalmas mérkőzésen a továbbjutást büntetőkkel kiharcoló kék-sárgák a tabellán harmadik Tatabányát fogadják. Az ellenfél edzője az a Kiprich József, aki nemrég még a gyirmóti kispadon ült.

„Úgy gondolom, a két csapat helyzetét, eredményeit figyelembe véve vérbeli rangadót játszunk a Tatabányával. Remélem, az elmúlt napok sikerei, a bajnoki és a kupamérkőzés helyre tették a csapatomat. Mentálisan erőt meríthetnek ezekből a játékosaink és bízom abban, hogy ez győzelmet ér" – fogalmazott Soós Imre, a Gyirmót edzője, aki a sérült Nagy L. és Márton mellett az eltiltott Weitner játékára sem számíthat.

A hazaiak kezdő tizenegye: Deli – Bognár, Kozmér, Lázár, Szabó Cs., Horváth R., Polyák, Laki, Czanik, Csopaki, Homonyik.

Győri ETO FC B–Szigetszentmiklós (vasárnap, 16 ó)
„A Honvéd legyőzésével szép sikert ért el a Szigetszentmiklós a Magyar Kupában, de számunkra nem meglepetés ez, hiszen tudjuk, hogy több van ellenfelünkben, mint amit a bajnokságban eddig mutatott. Persze mi sem vallottunk szégyent, jó mérkőzést játszottunk a a Tatabányával hét közben. Ezért is izgalmas, színvonalas mérkőzésre számítok és elveinket nem feladva ezúttal is győzelemre játszunk" – mondta a találkozóval kapcsolatban Klement István, a Rába-partiak egyik szakvezetője, aki a sérült Markovic játékára nem számíthat.

A győriek várható összeállítása: Nacsa – Kálmán, Paget, Bieder, Nagy Á., Molnár T., Nyitrai, Németh L., Horváth G., Kis Sz., Varga T.

Videoton Puskás Akadémia–SVSE-GYSEV-Goldschmidt (vasárnap, 16 ó)
Hét közben a Győri ETO FC megmutatta, hogyan lehet legyőzni a Videoton második számú együttesét, bár az SVSE nem képvisel akkora játékerőt, mint a győriek, a sikere elképzelhető.

Végh Tibor vezetőedző: „Úgy gondolom, tisztesen helytálltunk a Magyar Kupában a Haladás ellen. A bajnokságban, a soron következő mérkőzés előtt jól sikerült a felkészülésünk. Felcsúton, a Videoton B otthonában gyors játékra, gyors gondolkozásra lesz szükség. Azt hiszem, fel tudunk női a feladathoz és ponttal vagy pontokkal térünk haza."

A tervezett kezdőcsapat: Sipos – Csontos, Szmiljanic, Tóth D., Nagy Z., Bozsoki, Tatai, Csordás, Lazic, Szabó, Bausz.

• 1. Tudós-1 2011. szeptember 26. 13:06
    „A Gyirmót-Tatbánya mérkőzéssel kapcsolatban most márcsak az a kérdés, hogy ki és ki(ke)t vett meg!?
    Tanulságos mérkőzés volt!!!!!!!!!!!!!!!”

Győri ETO: közönségtalálkozó, hétfő 18.00 óra

Szasa Sztevanoviccsal és Koltai Tamással lehet beszélgetni, közös fotót készíteni, vagy autogramot… Tovább olvasom