NB II: Gyirmóti döntetlen, soproni győzelem

Az SVSE 7 pontos, a Gyirmótnak 4 pontja van a harmadik forduló után.

Szigetszentmiklós-Balmazújváros 0-3 (0-2)

Kisvárda–Gyirmót FC Győr 0–0
Kisvárda, 800 néző. V.: Lovas.

Kisvárda: Petranics – Lakatos I., Hegedűs T., Oláh D., Tóth Gy. – Miskolczi (Pavlov, 81.), Kornutjak, Nagy B., Fodor A. – Pálvölgyi (Üveges, 74.), Bouard (Farkas Márton, 87.). Edző: Révész Attila.
Gyirmót: Deli – Balog Z., Graszl K., Lengyel D. (Kardos N., 59.), Farkas Márk – Erős G., Lázár P. – Cseri T., Beliczky (Fejes J., 72.), Papp K. – Oross (Tóth N., 79.). Edző: Sisa Tibor.

4. p: Farkas Márk balról adott középre, ahol Oross érkezett jó ütemben, aki el is tudta fejelni a labdát, ám az egyik hazai védő, úgy tűnt, már a gólvonalon túlról, de bravúrral tisztázni tudott.

A vendég gyirmótiak kezdték jobban a találkozót, az elején Oross fejese valószínű túl is jutott a gólvonalon, ám Lovas nem adta meg a találatot. A félidő hátralévő részében is sokkal több lehetőség adódott a vendégek előtt, akik nem tudtak ezekkel élni.

Hazai helyzettel kezdődött a második játékrész, de Deli a helyén volt, s bár a Gyirmót irányította a játékot a szünet után is, a hazaiak már többször eljutottak a gyirmóti kapuig. Gólt azonban egyik csapat sem szerzett, így egy ponttal kellett beérnie az újonc ellen Sisa Tibor csapatának.

Révész Attila: – Az első félidőben a jól kezdő Gyirmót dominált, majd kiegyenlített küzdelmet láthattunk. Mindkét csapat támadni próbált, mi is felvállaltuk a játékot, rengeteget futottak játékosaim, dicséret illeti őket. Ez a döntetlen hazai pályán is értékes.

Sisa Tibor: – Szikrázóan kemény mérkőzésen ismét a helyzetkihasználásunkkal álltunk hadilábon. Többet birtokoltuk a labdát, több helyzetünk is volt, mint az ellenfélnek. Talán rúgtunk gólt is, ennek ellenére nulla-nulla maradt a végeredmény...

Kozármisleny–SVSE-GYSEV 0–1 (0–0)
Kozármisleny, 300 néző. V.: Berke.

Kozármisleny: Sólyom – Kiss M., Fellai, Vattai, Fenyvesi (Tóth A., 80.) – Nagy K. (Vituska, 74.), Nagy E., Kovács T., Cziráki – Varga B., Kovács D. (Szabó B., 68.). Edző: Szabó Zsolt.

SVSE: Heinrich – Fazakas, Bognár Zs., Tóth M., Szabó L. – Gaál B., Deme (Horváth A., 54.), Sifter, Varga G., Czár (Németh L., 58.) – Bali (Erdélyi L., 78.). Szakmai igazgató: Supka Attila.
Gsz.: Bali (73.).

40. p: Egy soproni szöglet után Vattai felszabadító fejese Czár elé került, aki bal lábbal 25 m-ről lőtt, a labda a keresztlécen csattant.
73. p: A jobb oldalról Fazakas kiválóan fejelt középre, ahol érkezett Bali és 1 m-ről a kapuba bólintott. 0–1.

Az első félidőben mindkét gárda előtt adódott gólszerzési lehetőség, a soproniak kapufáig jutottak. Fordulás után már a vendégek kezdeményeztek többet,  a hajrában sikerült  megszerezniük a vezetést, amit magabiztosan meg is tartott Supka Attila együttese, amely így bravúros sikert ért el.

Szabó Zsolt: – Tipikus egygólos mérkőzést buktunk el. Éreztem, amelyik csapat vezetést szerez, meg is nyeri a találkozót. A játék képe alapján a döntetlent igazságosabbnak érezném, az viszont régi igazság, hogy rúgott gól nélkül nem lehet győzni.

Supka Attila: – Megérdemelten nyertünk, ráadásul idegenben, és ez nagy fegyvertény. Az első félidőben akadtak ugyan kisebb gondjaink, de a szünetben felhívtam a figyelmet a hibákra, a második játékrészben javítottunk, és végül még gólt is szereztünk.

SVSE: soproni bravúr Kozármislenyben

A hajrában sikerült megszerezniük a vezetést, amit magabiztosan meg is tartott Supka Attila… Tovább olvasom