2017. 02. 28. kedd - Elemér 7°C | 15°C Még több cikk.

NB II foci - Fájó soproni vereség tanulságokkal

Sopron az elmúlt hétvégén a magyar labdarúgás egyik fellegvára volt. Szombaton a Swietelsky-Haladás–FTC rangadón (2–1) hosszú idő után ismét megtelt a városi stadion. Vasárnap is szép számmal látogatták a „kistestvér" Swietelsky-SVSE ZTE elleni találkozóját (1–4).

Valójában ez összecsapás volt a javából, mivel a játékidő első percében egy ipponnal Kovács Gergő földre rántotta a legveszélyesebb zalai játékost, Babatit és már villant is számára a piros lap. A megítélt büntetőt maga a sértett értékesítette. Ez sokk volt a javából!

Még csak 23 perc telt el, de már 0–3-at mutatott a stadion eredményjelzője. A hazaiak a nagy lelki teher ellenére küzdöttek, hajtottak és a 38. percben Erdélyi László jóvoltából szépítettek. Ekkor újabb csapás érte a soproni piros-fehéreket. Fazakas Géza tíz perc játék után (mivel csereként állt be) a hazai kispad közelében meggondolatlanul „beleszállt" ellenfelébe, mozdulatát a játékvezető piros lappal jutalmazta. A félidő végére 9 emberre fogyatkozó SVSE-nek esélye sem volt a javításra.

A szünetben Supka Attila szakmai igazgatónak lelkileg kellett felráznia fiait. A szakember húzása jónak bizonyult, a Sopron a második félidőben játékban a ZTE fölé kerekedett, és ez a csapat mentális erősségét mutatta. Mégsem lehetett sok öröme a hazai fiúknak, mivel Radványi játékvezető indiszponáltsága miatt következetlen ítéleteivel állandóan borzolta az „ezer sebből vérző" hazaiakat és a publikumot. Ezenkívül a negyedik játékvezető nagyképű, hergelő megjegyzéseivel hívta fel magára a figyelmet.

A soproni mérkőzés sok tanulsággal szolgálhat – minden résztvevő számára.

Hatalmas csetepaté a soproni gyepen, Bödét sem kell félteni - videó

A Haladás vendégeként játszott a Fradi Sopronban. A zöld-fehérek mindössze nyolcan maradtak a végén. Tovább olvasom