A Mosonmagyaróvár hazai pályán szenvedett vereséget az ETO FC Győr csapatától.
Credobus-Mosonmagyaróvár–WKW-ETO FC Győr 2–3 (1–1)

Mosonmagyaróvár: Heinrich – Kovács B., Szépe, Szpirulisz, Katona – Bakos (Vágó, 64.), Zsirai – Bartos, Lőrinczy (Kapacina, 64.), Eszlátyi – Kulcsár (Winkler, 81.). Vezetőedző: Várhidi Péter.

ETO: Onódi – Kovács K., Gyagya, Vadász, Rokszin – Bagi – Beliczky (Völgyi, 61.), Magasföldi (Pongrácz, 82.), Szatmári L., Szimcsó – Erdélyi (Tajthy, 72.). Vezetőedző: Szentes Lázár.

Gsz.: Bakos (26.), Eszlátyi (89. – 11-esből), ill. Gyagya (37. – 11-esből), Magasföldi (61.), Völgyi (81. – 11-esből).
Kiállítva: Vadász (84.).

26. p: Kulcsár jobb oldali szabadrúgása után Bakos középről a jobb alsó sarokba fejelt. 1–0.
37. p: Magasföldi mintegy 22 m-es szabadrúgása a sorfalban álló Szpirulisz kezére pattant, a játékvezető büntetőt ítélt. A tizenegyest Gyagya a bal alsó sarokba lőtte. 1–1.
61. p: Szimcsó bal oldali beadását Magasföldi középről a kapu jobb alsó sarkába fejelte. 2–1.
81. p: Rokszin cselezte be magát a hazai 16-oson belülre, ahol buktatták. Ismét tizenegyes, amit Völgyi értékesített. 1–3.
84. p: Vadász megkapta második sárga lapját, ezért a játékvezető kiállította.
89. p: Winklert buktatták a vendégvédők, a megítélt büntetőt Eszlátyi a bal sarokba lőtte. 2–3.

Izgalmas és küzdelmes megyei rangadót játszottak a csapatok. A mérkőzés során az ETO valamivel többet birtokolta a labdát, a hazaiak jól küzdöttek és nem álltak messze a pontszerzéstől. A vendégsikerrel tizenkét mérkőzés óta tartó veretlensége szakadt meg a mosonmagyaróvári csapatnak. A mérkőzés végén mindkét szurkolótábor tapssal jutalmazta saját csapatát.

Várhidi Péter: – Felnőttünk a feladathoz, igazi jó mérkőzést játszottunk. A kényes szituációkból ma rosszul jöttünk ki. Régen éltünk át ilyen érzést, de gratulálnom kell az ETO-nak

Szentes Lázár: – Rendkívül tüzes mérkőzést játszottunk, igazi rangadói hangulatban. Sok helyzetet dolgoztunk ki és megérdemelt győzelmet arattunk.

Gyirmót FC Győr–Budafoki MTE 1–2 (1–1)
Gyirmót, 320 néző. V.: Bogár G.

Gyirmót: Rengel – Achim, Lázár P., Szilvási, Présinger – Villám (Széles, 90.), Kiss M. – Sandal (Szegi, 78.), Nagy P., Varga P. (Szalánszki, 71.) – Horváth R. Vezetőedző: Szepessy László.

Budafok: Szabó B. – Margitics, Gubacsi, Csizmadia, Khiesz, Forgács – Filkor – Kercsó, Kovács D. (Vass M.), Ihrig-Farkas (Vankó I., a szünetben) – Kokenszky (Pölöskei P., 57.). Vezetőedző: Tóth Bálint.

Gsz.: Kiss M. (38. – 11-esből, ill. Kokenszky (26.), Vankó (70.).

26. p: Margitics játszotta tisztára magát, majd pontosan centerezett a bal saroknál érkező Kokenszky elé, aki 4 méterről a kapu jobb oldalába helyezett. 0–1.
38. p: Nagy Patrikot buktatta a szerelni szándékozó Csizmadia, amiért a játékvezető büntetőt ítélt. A labda mögé Kiss Máté állt, aki jobbal a jobbra mozduló Szabó B. mellett a kapu közepébe lőtt. 1–1.
70. p: Filkor adott mesteri labdát a balösszekötő helyén érkező Vankó elé, aki 16 méterről ballal nagy erővel lőtt a kapu jobb felső sarkába. 1–2.

A kiesés elől menekülő vendégek félórai játék elteltével vezetést szereztek, amit még szünet előtt sikerült a hazaiaknak egalizálni. A találkozó záró periódusában aztán ismét a vendégek örülhettek.
A gyirmóti támadók rendre elpuskázták lehetőségeiket és helyenként néhány méterről sem találtak a kapuba, így a lelkesen küzdő vendégek megérdemelten vitték el a bajnoki pontokat.

Szepessy László: – Sajnos ismét beigazolódott, hogy csapatunk támadószekciójában nincs meg a megfelelő potenciál. Gól nélküli állásnál és később is több lehetőségünk volt a gólszerzésre, de amíg mi ordító helyzetekben hibázunk, addig az ellenfél büntethet.

Tóth Bálint: – Fantasztikus csapat, csodás győzelem. Bent maradtunk, a cél teljesítve.

Soproni VSE–Zalaegerszegi TE 1–3 (1–0)
Sopron, 650 néző. V.: Pillok.

SVSE: Molnár M. – Tóth D. (Erdősi D., 38.), Koronczai, Sifter, Czingráber – Kővári, Holzmann (Gere, 73.), Hadházi, Harangozó – Kitl (Kovács A., 60.), Gyürki. Szakmai igazgató: Bekő Balázs.

ZTE: Kovács Z. – Polényi, Forgács, Devecseri, Lencsés (Fodor, 45.) – Patvaros (Fujsz, 22.), Nagy T., Hudák, Babati (Ekker, 55.) – Horváth K., Vernes. Vezetőedző: Artner Tamás.

Gsz.: Kővári (41.), ill. Fujsz (58.), Horváth K. (70.), Vernes (91.).

Az utolsó meccsére készülő hazai csapatot vastapssal köszöntötte a szép számban megjelent hazai szurkolósereg.
41. p: Kővári kapott jó labdát, majd kilőtte a kapu bal alsó sarkát. 1–0.
58. p: Fujsz 18 méteres lövése a bal felső sarokban kötött ki. 1–1.
70. p: A kipattanó labdát Horváth K. közelről lőtte a hálóba. 1–2.
91. p: Vernes 7 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 1–3.

A sok sérültet nélkülöző és az utánpótlásklub játékosaival kiegészített hazai csapat a vártnál sokkal jobban szerepelt. Az SC Sopron fiataljai ha tudásban nem is vették fel a versenyt a rutinosabb zalaegerszegi játékosokkal, küzdelemben igen. Szívvel-lélekkel küzdöttek a csapat sikeréért.

Bekő Balázs: – Megható volt a szurkolók szeretete, értük játszottunk. Remélem, Sopronban nem szűnik meg a labdarúgás, mert a szurkolók többet érdemelnek. Csodálatos emberekkel dolgozhattam, dolgozhatok, nagyon büszke vagyok rájuk.

Artner Tamás: – Nagyon-nagyon nehéz mérkőzést játszottunk, messze elmaradtunk tudásunktól, a helyzeteinket elpuskáztuk, ami majdnem megbosszulta magát. Le a kalappal a soproni csapat előtt, becsülettel, nagyot küzdött.

Harmadik helye mellé egy negyediket is begyűjtött a kétszeres Európa-bajnok kamionversenyző

Szombati időmérő eredményén javítva a vasárnapi kvalifikáción a második leggyorsabb időt futotta… Tovább olvasom