NB II foci - A Gyirmót legyőzte a Kisvárdát, kikapott az ETO - fotók

Kikapott a Sopron, pontot szerzett a Mosonmagyaróvár.
Gyirmót FC Győr–Kisvárda 1–0 (0–0)
Gyirmót, Alcufer-stadion, 650 néző. V.: Pintér Cs.

Gyirmót: Rusák – Villám, Lázár, Szilvási, Présinger – Kiss M. – Nagy P. (Paku, 87.), Stieber (Achim, a szünetben), Varga P. – Sandal, Laki B. (Horváth R., 67.). Vezetőedző: Szepessy László.

Kisvárda: Zöldesi – Izing, Ryashko, Papucsek – Melnyik, Oltean (Illics, 67.), Lukas, Misics, Jánvári (Heffler N. 78.) – Lukács (Horváth Z., 59.), Gosztonyi. Vezetőedző: Kondás Elemér.

Gsz.: Kiss M. (56.).

56. p: Bal oldali szabadrúgásból Kiss M. jobbal, nagy erővel lőtt a jobb felső sarokba. 1–0.
A mindvégig ötletesebben, agilisabban játszó hazaiak megérdemelten nyertek.

Szepessy László: – Minden együttes fegyvertárában kell szerepelni pontrúgás-specialistáknak, szerencsére ez nálunk ma eredményre vezetett. Küzdő, gyors csapat ellen minőségi, rövid passzos játékot tudtunk játszani. Győzelmünkkel önigazolást nyertünk, hiszen eddig több riválisunkat is két vállra tudtuk fektetni.

Kondás Elemér: – Egy jó Gyirmóttal találkoztunk ezen a jó iramú mérkőzésen, amelyen egy pontrúgás döntött. Azt hiszem, a döntetlen reálisabb lett volna.

Labdarúgás, NB II: Gyirmót FC Győr-Kisvárda - fotók: H. Baranyai Edina

Csákvár–WKW-ETO FC Győr 3–1 (1–1)
Csákvár, 400 néző. V.: Gaál Á.

Csákvár: Hermány – Horvat, Tar, Dulló, Baranyai – Bokros – Sejben, Király B. (Molnár Cs,. 80.), Polonkai (Sándor Gy., 77.), Tamás (Rétyi, 34.) – Bobál G. Vezetőedző: Szijjártó István.

ETO: Gyurákovics – Kovács K., Vadász, Debreceni, Rokszin – Bagi – Beliczky (Szabó L., 70.), Szatmári L. (Magasföldi, 80.), Szánthó, Szimcso – Daru (Erdélyi, 77.). Vezetőedző: Szentes Lázár.

Gsz.: Bobál G. (36., 70., 81.), ill. Tar (44., öngól).

36. p: Bobál a szögletzászló közeléből célozta meg a kaput,  Gyurákovics bevédte a lövést. 1–0.
44. p: Tar lábáról a bal alsó sarokba pattant a labda, öngól. 1–1.
70. p: Bobál 8 m-ről a jobb sarokba fejelt. 2–1.
81. p: Horvat jobb oldali beadása után Bobál 3 m-ről bólintott a kapuba. 3–1.

Szijjártó István: – A szív, az akarat, a lélek diadala volt, egy nagyon jó ETO-t győztünk le.

Szentes Lázár: – Az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést, de kihagytuk a helyzeteinket és még az egyenlítő találatunkat is a hazaiak szerezték.

Békéscsaba–Soproni VSE 3–0 (1–0)
Békéscsaba, 500 néző. V.: Nagy N.

Békéscsaba: Ribánszki – Dlusztus (Kiss L., 79.), Szélpál, Mészáros M. – Hursán, Király, Nagy I., Zahorán – Gyurján, Birtalan (Urbin, 72.), Gránicz (Viczián, 72.). Vezetőedző: Boér Gábor.

SVSE: Kunsági – Harangozó, Czingráber (Batizi-Pócsi, 55.), Fehér Z., Varga R. – Tóth M. (Holzmann, 71.), Angyal Zs., Hadházi, Bor – Szabó V. (Garda, 55.), Horváth P. Szakmai igazgató: Bekő Balázs.

Gsz.: Birtalan (38., 54.), Nagy I. (71.).

38. p: Birtalan cselezett ki egy védőt, majd 16 méterről ballal, laposan a vendégek kapujába lőtt. 1–0.
52. p: Birtalan büntetőjét Kunsági lábbal védte.
54. p: Hursán ugratta ki Birtalant, aki a jobbösszekötő helyéről, 13 méterről lőtt a kapuba. 2–0.
71. p: A nagy kedvvel játszó Nagy I. 17 méterről a hosszú felső sarokba lőtt. 3–0.

Boér Gábor: – A szünetben nyugtattam a fiúkat, biztattam őket, hogy maradjon meg az akarat és az elszántság.

Bekő Balázs: – A békéscsabaiak első gólja hatméteres, a második másfél méteres les után született. De az is igaz, nem ez volt a vereség oka, ugyanis a Békéscsaba jobb csapat.

Ceglédi VSE–Credobus-Mosonmagyaróvár 1–1 (0–1)
Albertirsa, 100 néző. V.: Nazsa.

Cegléd: Mursits – Wild (Farkas, 69.), Nánási, Albert, Preklet – G. Bíró – Damásdi, Hujber, Sándor (Nyilas, 46.),
Peres (Szilágyi, 46.) – Asztalos. Edző: Klausz László.

Mosonmagyaróvár: Heinrich – Kovács B., Szpirulisz, Szépe, Katona (Darázs, 73.) – Zsirai, Bakos, Maly – Kapacina, Lőrinczy, Bartos (Winkler, 68.). Edző: Kostorják Zsolt.

Gsz.: Nyilas (90.), ill. Bartos (34.).

34. p: Bartos csapott le a rosszul hazaadott labdára és higgadtan a kapuba helyezett. 0–1.
90. p: Szabadrúgásból Nyilas tekert a sorfal felett a jobb alsó sarokba. 1–1.

Klausz László: – Ez a mérkőzés nem úgy alakult, ahogy vártuk. A végén nekünk kellett futni az eredmény után, de a csapat bebizonyította, hogy nemcsak védekezni, hanem támadni is tud egy félidőn keresztül.

Kostorják Zsolt: – Küzdelmes meccs volt, fájó, hogy az utolsó percekben elbuktunk számunkra fontos két bajnoki pontot.

Előzetesek

Gyirmót FC Győr– Kisvárda

Gyirmót, 15.30 ó. V.: Pintér Cs.

A tabellán második és élvonalba készülő Kisvárdát fogadja a forduló előtt harmadik, a szezonban még veretlen Gyirmót.

"Úgy gondolom, lezártuk a tavaszi szezon első fázisát, az az öt-hat mérkőzés következik, amelyek után szétrázódhat a mezőny. Jó rajtot vettünk, sokat számít a sikerélmény. A célunk ugyanaz, mint eddig, dobogón akarunk végezni. Az NB I-be igyekvő Kisvárda ellen kiderül, mire vagyunk képesek, hol tartunk valójában" – jelentette ki Szepessy László, a kék-sárgák vezetőedzője.

Ceglédi VSE–Credobus-Mosonmagyaróvár
Albertirsa, 16.30 ó. V.: Nazsa.

Az nso vezető hírként számolt be arról, hogy a nyíregyházi edző, Lucsánszky Tamás szerint példátlan sportszerűtlenség előzte meg a mosonmagyaróváriak múlt heti találatát, amellyel a kék-fehérek 1–0-ra legyőzték a Nyíregyházát. A mérkőzésen az ápolása után a félpályánál visszatérő Lőrinczy iramodhatott meg, majd Kulcsárhoz passzolt, akinek átadása után Zsirai talált a kapuba.

"Nem értem, miért beszélnek sportszerűtlenségről a nyíregyháziak – kezdte Várhidi Péter, a Lajta-parti együttes szakvezetője.

– Nem egy kirúgott labdát nem adtunk vissza, Lőrinczy az ápolás után egy hazai támadás végén a játékvezető engedélyével tért vissza a pályára. Nincs az a játékos, aki ha ilyenkor helyzetbe kerül, ne használná ezt ki. Mit kellett volna csinálnia, megállnia? Ezután egyébként még több labdaérintés is volt a gólig. Ezzel együtt sokkal összeszedettebb játékot nyújtottunk a hazaiaknál, jogos volt a győzelmünk" – tette hozzá a vezetőedző, aki kitért a mai találkozóra is: "Eddig sem voltunk játékban rosszak, csupán kevés gólt lövünk. Remélem, ebben is sikerül javulnunk, bár nem vagyunk könnyű helyzetben, három játékosunkra, a sérült Eszlátyira, az eltiltott Kulcsárra és Vágóra a Cegléd ellen nem számíthatunk."

Békéscsaba–SVSE
Békéscsaba, 16.30 ó. V.: Nagy N.

"Azt gondolom, hogy a hétvégi meccsből szeretnénk továbblépni. Nyilván nem lesz egyszerű, mert a Békéscsaba egy erős ellenfél, de ha hasonló felfogásban tudunk játszani és egy kicsit a támadójátékban feljavulunk, akár meglepetést is okozhatunk" – mondta Bekő Balázs szakvezető.

Csákvár–WKW-ETO FC
Csákvár, 19 ó. V.: Gaál.

Szentes Lázár vezetőedző: "Vissza akarunk térni a korábbi idegenbeli mérkőzéseinken tapasztalt eredményes játékunkhoz, ezért ezt a találkozót mindenképpen meg akarjuk nyerni. Mivel a hazai csapat is nyilvánvalóan ezt tervezi, küzdelmes és változatos meccset várok."

Eltört Ivan Rakitic egyik ujja, még szerdán megműtik

Az FC Barcelona labdarúgója az AS Roma elleni meccsen sérült meg. Tovább olvasom