2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -3°C | 4°C

NB II: a gól után új meccs kezdődött

A Gyirmót FC-nek létfontosságú volt a három pont begyűjtése.
Gyirmót-SVSE-GYSEV-Goldschmidt 2-0 (0-0)

57. p: Kozmér 24 méterről jobbal, középről elvégzett nagy erejű szabadrúgását követően a bal alsó sarokra tartó labdát Sipos nagy bravúrral hárította, a kipattanó Tóth N. elé került, aki első labdaérintéséből, 5 méterről a kapu bal oldalába lőtt. 1–0.

További eredmények

Nyugati csoport: Dunaújváros–Paks B 1–3, Kozármisleny–Tatabánya 2–1, Ajka–Baja 0–0, Videoton B–Szigetszentmiklós 0–1, MTK–Veszprém 5–1, BKV Előre–Ferencváros B 2–3.

Keleti csoport: Nyíregyháza–Szeged 4–3, Békéscsaba–Balmazújváros 1–0, DVSC B–Szolnok 2–1, Vecsés–Kazincbarcika 0–2, Cegléd–Budapest Honvéd B 3–2, Mezőkövesd-REAC 2–1, Eger–Újpest B – elhalasztva, Orosháza–Dunakanyar-Vác – elhalasztva. Az élcsoport állása: 1. Békéscsaba 18 pont, 2. Szolnok 17, 3. Cegléd 16.
84. p: Egy látványos hazai kényszerítőzést követően Laki B. szép cselekkel játszotta tisztára magát középen, majd 17 méterről ballal nagy erővel kilőtte a jobb alsó sarkot. 2–0.

Igazi megyei presztízscsatára készültek a csapatok Gyirmóton, ahol a hazaiak a soproni VSE csapatát látták vendégül. A találkozó pikantériájaként az szolgálhatott, hogy a kék-sárgáknak az elmúlt fordulóban idegenben elszenvedett 4–1-es bajai fiaskó után az élmezőnyhöz való felzárkózás érdekében azt a vasutasgárdát kellett volna legyőzniük, amely az előző több mint három fordulóban összesen 343 percig nem kapott gólt.

A vártnak megfelelően a hazaiak uralták az első játékrészt, sorozatosan vezették támadásaikat, de a jól megszervezett soproni védelmet ekkor még nem sikerült feltörniük. Szünet után nagyobb sebességre kapcsolt a hazai gárda és ekkor már a kapu előtti helyzeteknél is jobban koncentráltak a kék-sárgák, melynek eredményeként a korábbi mérkőzéseken is már bizonyított Tóth N. révén sikerült megszerezniük a vezetést. A hátrányban lévő vasutasgárda ekkor mindent megpróbált az egyenlítés érdekében, de adódó helyzeteiket követően a remek napot kifogó hazai hálóőr, Tarczy kitűnő védéseinek köszönhetően tartotta az eredményt, sőt, a találkozó végén egy látványos hazai támadás végén Laki B. biztosította be a hazaiak győzelmét.

Soós Imre: – Szervezetten védekező vendégekkel szemben jó mérkőzést játszottunk. Az első játékrészben mutatott gyengébb támadójátékunk után átszerveztük a csapatot, és a cserék is sokat hozzá tudtak tenni a mérkőzéshez, mentálisan nagyon jól vizsgáztak a fiúk.

Végh Tibor: – Az elején sikerült megoldanunk azt a feladatot, melyet elterveztünk. Egy jól eltalált szabadrúgás utáni gólt követően más mérkőzés kezdődött, de a jó erőkből álló hazaiakkal szemben szimpatikus vesztesek lettünk.

Budaörs-Győri ETO FC B 1-0 (0-0)

12. p: Kis Szabolcsot buktatták a hazai tizenhatoson belül, de a játékvezető sípja néma maradt.
20. p: Kálmán 20 méteres lövését ütötte kapufára Esterházy.
61. p: A vendégvédők hibáját kihasználva Papp G. kilőtte a bal sarkot. 1–0.
71. p: Horváth Gergő beadása a becsúszó Hegedűs kezén irányt változtatott a tizenhatoson belül, de a játékvezető ismét továbbot intett.
A fiatal vendégcsapat lépett fel támadólag a rutinos Budaörs ellen, az ETO B helyzeteket dolgozott ki, de azok kimaradtak. A hazaiak a második félidőben egy vendéghiba után lőtt góljukkal végül otthon tartották a három pontot.

A vendégek két tizenegyest is számon kérhetnek a játékvezetőtől, önmagukon pedig azt, hogy a helyzeteket nagyobb felelősségtudattal kell kihasználni.

Jók: Pleván, Papp G., Mihályi, ill. Bieder, Nagy Á.

Lucsánszky Tamás: - Egyenlő erők küzdelméből ezúttal mi kerültünk ki győztesen.

Klement István: – Az első félidő helyzetei alapján gólokkal nyerhettük volna meg a mérkőzést. Egy hibánkat azonban kihasználta az ellenfél.
Jók: Tarczy, Bognár Zs., Kozmér, Laki, Tóth N., ill. Smiljanich, Csontos, Tóth D.

• 1. Tudós-1 2011. október 11. 14:29
    „..."Céljai elérése érdekében a Gyirmót FC-nek létfontosságú volt a mostani három pont begyűjtése, amellyel így továbbra is harcban lehet az élvonalba jutást eredményező bajnoki címért."...
    ??????
    Valami nem tiszta. Gyirmóton azt gondoljákNézzenek Gyirmóton a tabellára!
    Messze vannak, lesznek - mint Makó Jeruzsálemtől - a bajnoki első helytől, de a végén még a dobogótól is!
    Infók szerint tán a tulajok sem izgulnak. Nekik nem kell az NB.I. ! Legalább nem kell pénzt beleölni abba, hogy miként maradjanak az NB.II.-ben.”

Kézilabda NB I/B - SZESE, Audi-ETO II: hozták a kötelezőt