Zalaegerszeg, 1800 néző. V.: Botló.

ZTE: Jahic – Preklet (Szegleti, 87.), Nánási, Bogunovic, Hajdú – Simonfalvi, Sluka (Holdampf, 79.) – Babati, Kulcsár, Grbic – Pavicevic (Frizoni, 57.). Megbízott edző: Lendvai Miklós.

Gyirmót: Holczer – Sós, Kardos, Graszl, Fejes – Egerszegi, Lázár – Cseri (Kovács D., 75.), Papp K. (Laki, 88.), Beliczky – Magasföldi (Oross, 49.). Edző: Sisa Tibor.

Gsz.:  Pavicevic (1., 47.), Frizoni (76.), ill. Beliczky (40.).

1. p: Pavicevic kapott remek indítást a balszélen és 10 m-ről a jobb alsó sarokba lőtt. 1–0.

40. p: Beliczky 18 m-ről szép mozdulattal tekert a bal felső sarokba. 1–1.

47. p: Grbic bal oldali szöglete után Pavicevic érkezett a hosszú oldalon és a labdát a hálóba kotorta. Holczernek esélye sem volt védeni. 2–1.

76. p: Grbic passzolt Frizoninak, aki a kaputól 7 méterre, a bal oldalról lőtt a léc alá. 3–1.

Nagyon gyorsan vezetéshez jutott a ZTE, de ez nem fogta meg a Gyirmótot. Egyre veszélyesebb támadásokat tudott vezetni a vendégcsapat, s a félidő hajrájában Beliczky gyönyörű góljával ki is egyenlített.

A második félidőben is gyorsan kapott gólt Sisa Tibor legénysége, amely ezután ugyan offenzívebben játszott, ám nem sikerült újabb találatot szereznie. Sőt, a ZTE a hajrában ismét a kapuba talált, amivel biztosan tartotta otthon a három pontot.

Lendvai Miklós: – Értékes három pontot szereztünk. Egy jó kerettel rendelkező, remekül felkészített és nagy erőket mozgósító csapatot győztünk le. Folyamatosan építgetjük a játékunkat, amely ezúttal végre eredménnyel is párosult. Pavicevicet egy összefejelés után az orvos javaslatára cseréltem le.

Sisa Tibor: – Jó mérkőzéseket tudunk játszani, de ez csak részsiker, mert már győznünk is kellene. Még mindig elkövetünk olyan hibákat, amelyekkel felkínáljuk a lehetőségeket az ellenfélnek, és ezúttal a Zalaegerszeg ezeket kíméletlenül ki is használta.

Tatabánya–SVSE-GYSEV 1–2 (1–0)
Tatabánya, 300 néző. V.: Pintér Cs.

Tatabánya: Farkasdi – Besztercei, Páles, Ludánszki (Szamosszegi, 39.), Radnai – Bakos, Bozsik (Kovács I., 62.), Kis Sz. – Szabó B.,
Weitner, Móri (Ferkó, 72.). Edző: Bozsik Péter.

SVSE: Dénes – Fazakas, Baranyai, Tóth M., Pados – Sifter, Deme (Horváth A., 73.), Varga G. – Gaál, Erdélyi (Balázs, 53.), Németh L. (Nyilasi, 89.). Szakmai igazgató: Supka Attila.

Gsz.:  Kis Sz. (44.), ill. Baranyai (52.), Varga G. (63.).

Kiállítva: Szamosszegi (89.), ill. Tóth M. (79.).

44. p: Kis Sz. közelről szerzett vezetést a hazaiaknak. 1–0.

52. p: Szöglethez jutott az SVSE, a sarokrúgást követően pedig Baranyai fejelt a hálóba. 1–1.

63. p: Kecsegtető helyzetből végezhetett el szabadrúgást a soproni együttes. A labda mögé Varga G. állt, aki a kapuba lőtt. 1–2.

79. p: Tóth Máté ütötte meg ellenfelét, Pintér ezért kiállította a vendégek védőjét.

89. p: Szamosszegi kapta meg második sárga lapját, így ő is idő előtt mehetett zuhanyozni.

Az első játékrészben a hazaiak előtt adódott több lehetőség, s ebből egyet ki is használt a tatabányai csapat. Sokkal jobban kezdte a második félidőt az SVSE, amely előbb egyenlített, majd megszerezte a győztes találatot. A Supka Attila irányította Vasút hét vereség után tudott ismét nyerni. Remélhetőleg nem kell ennyit várni az újabb sikerre.

Bozsik Péter: – Az első játékrészben több helyzetünk is volt, az történt a pályán, amit mi akartunk. Jól futballoztunk. A második félidő elején azonban a dekoncentráltságunkat az ellenfél kihasználta. Utána hiába vettük át ismét a meccs irányítását, újabb találatot már nem sikerült szereznünk. Ellenfelünk helyzet nélkül rúgott két gólt.

Supka Attila: – Régóta vártunk már erre a pillanatra. Bízom benne, hogy az a kő, amely a játékosok szívét nyomta, leesett, és a soron következő mérkőzéseinken is eredményesek leszünk. Ezzel elérhetjük azt a célt, amelyet a csapat elé korábban kitűztünk.

• 1. Damian72 2013. október 29. 19:07
    „Mi is volt a cél az idény előtt? 7 vereség után egy győzelem?”

Fontos győzelem: ETO-SZESE–Vác 25–23