NB II - SVSE győzelem, gyirmóti döntetlen

második győzelmét is megszerezte az SVSE-GYSEV.
Szigetszentmiklós, 300 néző. V.: Barna G.

SZTK: Horváth L. – Osváth, Kornis, Tóth F., Pollák – Jasarevic (Fekete Á., 80.), Hevesi-Tóth, Barna Zs., Kvekveskiri (Kollega, 71.) – Szepessy, Szabó B. (Bonifert, 86.). Edző: Vágó Attila.
Gyirmót: Somogyi – Nagy S., Graszl, Lengyel (Balog Z., 93.),  Illés – Kiss M., Papp K. – Beliczky, Magasföldi (Madarász, 89.), Cseri – Andorka (Oross, 61.). Edző: Sisa Tibor.

17. p: Jasarevic lépett ki a kaputól 13 méterre a leshatáron és csak Somogyival állt már szemben, aki azonban nagyon nagy bravúrral hárított.

34. p: Magasföldi ugratta ki Andorkát, akinek lövését védte Horváth, a kipattanó labda Papp K. elé került, aki a jobb kapufát találta el.

Jó iramban kezdett a tabellán második Gyirmót, ám a hazaiak voltak aktívabbak a mérkőzés elején. Az első negyedóra végén Jasarevic szerezhette volna meg a vezetést a Szigetszentmiklósnak, ám Somogyi nagy bravúrral védett. Fél óra elteltével előbb Andorka Péter ziccerét hárította Horváth kapus, majd Beliczky lövésébe Pollák dobta bele magát, így a szünetben gól nélküli döntetlennel vonulhattak pihenőre a felek. Az eredmény a fordulás után sem változott, bár ekkor már a vendégek irányítottak, akik két lesgólig jutottak, s végül egy pontot szereztek.

Vágó Attila: – Több helyzetet dolgoztunk ki, csak és kizárólag magunkat okolhatjuk, hogy nem győztünk. A gyirmótiak Somogyi bravúrjainak köszönhetik az egy pontot.

Sisa Tibor: – Hatalmas küzdelmet vívtunk a számunkra rendkívül kedvezőtlen műfüves játéktéren, pár gól benne is maradt a csapatban, kétszer is betaláltunk ellenfelünk kapujába, a gólok azonban érvénytelenek lettek.

Soroksár–SVSE-GYSEV 2–3 (1–2)
Soroksár, 600 néző. V.: Nazsa.

Soroksár: Holczer – Vass Zs., Pandur, Urbán, Pintér D. (Péter A., 72.) – Balaskó (Erdei, 64.), Lannert – Simita (Kincses, a szünetben), Lisztes, Nyilas – Lovrencsics B. Edző: Varga Attila.

SVSE: Halasi – Csábi M., Baranyai N., Bobál, Maráczi – Horváth A., Pintér A. – Eszlátyi (Erdélyi, 56.), Deme, Kovács Á. (Fazekas N., 84.) – Horváth P. (Szabó L., 62.). Szakmai igazgató: Supka Attila.

Gsz.: Lovrencsics B. (36), Péter A. (83.), ill. Pintér A. (4.), Eszlátyi (50.), Deme (62.).

4. p: Eszlátyi beadása után Pintér A. lőtt a hosszú felső sarokba. 0–1.
36. p: Lovrencsics B. éles szögből lőtt a vendégek kapujába. 1–1.
50. p: Kovács Á. futott el a jobb oldalon és lapos beadását Eszlátyi lőtte a kapuba. 1–2.

62. p: Szabó L. beadására Deme érkezett jókor, majd gólra váltotta a helyzetet. 1–3.

83. p: Hazai szabadrúgást követően a lepattanó labdából Péter A. lőtt a kapuba. 2–3.

A Sopron nagyon gyorsan, már a negyedik percben ezzel előnybe került, fél óra elteltével tudott csak egyenlíteni a Soroksár. A fordulást követően ismét gyors gólt szerzett a vendégcsapat, majd Deme is betalált. A hajrában még szépített a Soroksár, de az egyenlítésre már nem maradt idő, így az SVSE megérdemelten megszerzett három ponttal távozott.

Varga Attila: – Jól játszottunk, de hiába a látványos futball, sajnos rosszul jöttünk ki a mérkőzésből.

Supka Attila: – Meg tudtuk valósítani azt, amit a mérkőzés előtt elhatároztunk, valamint a tegnapi videózáson megbeszéltünk. Rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, de sokat ki is hagytunk, amivel saját magunknak tettük nehézzé a mérkőzést. Örömmel tölt el, hogy lehet látni a csapaton a fejlődést és hétről hétre jobban játszunk.