NB II - Sima gyirmóti győzelem, ikszelt az SVSE

Hiába vezett már 2-0-ra is, és rúgott hármat a soproni csapat, csak egy pontot hozott el Balmazújvárosból.
Gyirmót, 400 néző: V.: Szabó Z.

Gyirmót: Deli – Sós, Graszl, Kardos, Fejes – Egerszegi, Erős (Madarász, 89.), Beliczky –  Papp K., Illés Gy. (Kovács D., 75) – Oross (Magasföldi, 70.). Edző: Sisa Tibor.

Cegléd: Miski – Miklósvári, Makrai, Farkas I., Szala – Markó (Koós, 58.), Kenderes, Koncz, Lipusz (Juhász D., 79.) – Rebrik (Kormos, 61), Medgyesi. Edző: Kiss László.

Gsz.: Beliczky (58.), Illés (60.), Magasföldi (83.).

58. p: Papp K. adott kitűnő labdát a középen előretörő Beliczky elé, aki az átvétel után kapura tört, majd 14 méterről a kimozduló Miski mellett a jobb felső sarokba lőtt. 1–0.

60. p: Látványos Beliczky–Illés összjátékot követően utóbbi Miski óriási hibáját kihasználva 4 méterről ballal a kapu jobb oldalába helyezett. 2–0.

83. p: Kovács D. bal oldali beadása után a középen lendületből érkező Magasföldi 5 méterről jobbal a kapu bal oldalába lőtt. 3–0.

A hevesen fújó szél és az órák óta szakadó eső áztatta csúszós, mély talaj rendkívül megnehezítette a csapatok dolgát, így nem alakulhatott ki folyamatos játék a gyirmóti centerpályán. Az első játékrészben mind a hazaiak, mind a vendég ceglédiek előtt adódott néhány kisebb lehetőség, de ezekből Illés Gyula és Medgyesi László sem tudott kapuba találni. Fordulás után egy órányi játék elteltével két perc alatt kétgólos előnyre tett szert a Gyirmót, amikor előbb Beliczky szép egyéni alakítás végén, majd Illés Gy. egy szemfüles cselekedet eredményeként talált a vendégek kapujába. Ezt követően az utolsó percekig eseménytelen, meddő mezőnyjáték alakult ki, de ekkor ismét hazai gólnak örülhettünk, amikor Kovács D. látványos előretörése után Magasföldi tette fel a pontot az i-re. Második félidei gólra törő, agilis játékával a hazai gárda megérdemelten tartotta otthon a bajnoki pontokat.

Jók: Deli, Egerszegi, Beliczky, Papp K., Illés Gy., ill. Szala, Miklósvári, Koncz.

Sisa Tibor: – Helyenként szép, gólra törő játékkal sikerült hoznunk a mérkőzést. Szünet utáni produkciónkkal kétséget sem adtunk a találkozó végkimenetelére.

Kiss László: – Tettük a dolgunkat, helyenként jól játszottunk, de sajnos a gólokat nem mi lőttük.
Lapincs Attila

Balmazújváros–SVSE-GYSEV 3–3 (1–2)
Balmazújváros, 600 néző. V.: Varga L.

Balmazújváros: Mester – Oláh (Kónya, 63.), Papp F., Forgács, Virágh – Nagy R., Kiss L., Müller, Demjén (Belényesi, 73.) – Tóth D. (Pintér N., a szünetben), Urbin. Edző: Híres Gábor.

SVSE: Dénes – Fazakas, Baranyai, Sifter, Pados – Horváth A. – Gaál (Nyilasi, 89.), Deme, Varga G. – Németh L. (Szabó L., 57.), Erdélyi (Balázs, 64.). Szakmai igazgató: Supka Attila.

Gsz.: Kiss L. (36.), Urbin (72., 81.), ill. Horváth A. (2.), Gaál B. (10.), Szabó L. (78.).

2. p: Horváth A. 28 méterről lőtt a kapufát érintve nagy gólt. 0–1.

10. p: Egy szögletet követően Gaál B. 5 méterről lőtt a kapuba. 0–2.

36. p: Kiss L. 18 méterről a jobb felső sarokba tekert. 1–2.

72. p: Egy hazai szöglet után Urbin közelről egyenlített. 2–2.

78. p: Remek soproni kontratámadás végén Szabó L. érkezett középen jókor, s a kapuba továbbított. 2–3.

81. p: Pintér N. cselezgetett a soproni védők között, Urbinhoz passzolt, aki lefordulva a védőjéről, 13 méterről a kapu bal alsó sarkába gurított. 3–3.

Villámrajtot vett a legutóbbi fordulóban hét meccs után, Tatabányán nyerő SVSE, és már a második percben megszerezte a vezetést Supka Attila legénysége. Sőt, a 10. percben, Varga Gábor révén már kétgólosra nőtt a vendégek előnye. A játékrész hajrájában a kapuba talált a hazai együttes is, de így is egygólos előnnyel vonulhatott pihenőre az SVSE. A második félidő második felében sikerült a hazaiaknak egyenlíteniük, ám a 78. percben ismét a vendégeknél volt az előny, amit azonban nem sikerült megtartani, s bár szép eredmény Balmazújvárosban a döntetlen, az egy ponttal is nehéz helyzetben a Sopron.

Híres Gábor: – Egy átaludt tíz perc után a csapat erejéről, küzdeni tudásáról tett tanúbizonyságot a három szerzett góllal. Ha jobban koncentrálunk, nyerhettünk volna. Sajnálom, hogy hazai pályán botlottunk.

Supka Attila: – A csapatom jól futballozott, bizonyítottuk, hogy sokkal többre vagyunk hivatottak. Ezt a mai meccset meg kellett volna nyernünk, viszont történtek olyan események a pályán, amelyek nagymértékben befolyásolták a végeredményt.

Korábban - A legutóbb Tatabányán három pontot szerző SVSE nehéz feladat előtt áll, a tabellán második Balmazújváros otthonába látogat, míg a Gyirmót hazai pályán javíthat az NB II hétvégi fordulójában

Balmazújváros–SVSE-GYSEV (vasárnap, 13.30 ó)

Nagy elszántsággal készült az SVSE-GYSEV csapata a vasárnapi Balmazújváros elleni mérkőzésre. Híres Gábor együttese kiváló játékerőt képvisel, ráadásul játékosai nyugodt körülmények között játszanak hétről hétre és ezt mi sem bizonyítja jobban, mint a sorozatos győzelmek.
Supka Attila bízik a csapatában és az elvégzett munkában, reméli, hogy a rossz sorozat egyszer megszakad és meglepetést okoz csapata. A mérkőzés esélyese a hazai csapat, de ehhez azért Sifteréknek is lesz néhány szavuk. Eltiltás miatt nem játszhat Tóth Máté, sérülés miatt pedig Fazekas Norbert, Czár Richárd és Szabó Zsolt.

A soproniak összeállítása: Dénes – Fazakas, Sifter, Baranyai, Pados – Horváth A., Deme, Varga – Erdélyi, Gaál, Németh L.

Gyirmót FC Győr–Cegléd (vasárnap, 16 ó)

A gyirmótiak Zalaegerszegen rangadón maradtak alul a legutóbbi fordulóban, hét közben pedig kikaptak az ETO-tól a Magyar Kupában. Ráférne a társaságra, no meg a szurkolókra végre egy magabiztos győzelem.

„A ceglédi csapat mindig szoros mérkőzéseket játszik ellenfeleivel, sőt, volt már rá példa, hogy nyerni tudott idegenben. Kerete tele rutinos, élvonalat is megjárt játékosokkal, ám itthon, bárkivel játsszunk is, csak a győzelem megszerzése lehet a célunk. Gyirmóton akarjuk tartani mind a három pontot" – szögezte le Sisa Tibor szakvezető.

A Gyirmót kezdőcsapata: Holczer – Sós, Graszl, Kardos, Farkas – Beliczky, Egerszegi, Lázár, Magasföldi – Papp K., Oross.

Kikapott a Csorna és a Győrszemere is

M I.: Gól nélküli döntetlen Rajkán. MII.: Fertőszentmiklósi 13-as Újkéren. M III.: Döntetlen a… Tovább olvasom