A Békéscsaba 2-1-re fordított Sopronban szombaton. A Gyirmót hármat rúgott az Ajkának.

Sopron, 1200 néző. V.: Kiss N.

SVSE: Halasi – Fazakas, Bognár, Tóth M., Fazekas – Németh L., Horváth A., Varga G. – Szabó L. (Deme, 56.; Szabó Zs., 76.), Erdélyi (Balázs, 82.), Gaál. Szakmai igazgató: Supka Attila.

Békéscsaba: Póser – Tolmbaye, Albert, Kiprich D., Király – Soós (Pantovic, 71.), Balog Zs., Tölgyesi – Lucas (Balogh M., 59.), Mosquera, Leucuta (Pozsár, 69.). Edző: Komjáti András.

Gsz.: Erdélyi (27.), ill. Balogh M. (72.), Pantovic (80.).

27. p: Fazakas ívelt előre, a labda a védőkről Erdélyi elé pattant, aki közelről a léc alá lőtt. 1–0.

72. p: Egy békéscsabai támadás végén a csereként beállt Balogh M. használta ki a hazai védelem megingását, s a hálóba lőtt. 1–1.
80. p: Pozsár 25 m-ről végzett el szabadrúgást. A remek kapu elé ívelésre csupán Pantovic mozdult, így zavartalanul fejelhetett 10 m-ről a kapu közepébe. 1–2.

A mérkőzés vendégtámadásokkal kezdődött, majd az SVSE is lábra kapott, melyet az is jelzett, hogy Leucuta lövéseire soproni oldalról most már Gaál Bálint is válaszolgatott.

Az első játékrész legszebb jelenetét a 31. percben láthatták a nézők, amikor Tölgyesi 25 m-es bombáját Halasi remek vetődéssel a léc fölé tolta. Ez az időszak enyhe békéscsabai fölényt hozott, de ekkor még Bognárék könnyedén szűrték meg a támadásokat.

A második félidő első 15 percében még semmi sem utalt a fordulatra. Változatos mezőnyjáték folyt a pályán, melyet egy-egy kisebb helyzet színezett csupán. Az igazi fordulatot Komjáti András cseréi jelentették, amikor a pályára lépő Balogh M., Pozsár, Pantovic trió élt a lehetőséggel és megváltoztatva a játék addigi menetét, főszereplőkké válva el is döntötték góljaikkal a találkozó sorsát. Az utolsó tíz percben Gaálék mindent megtettek ugyan az egyenlítés érdekében, de akkor az adódó nagy helyzetek kihasználása, a kellő összpontosítás hiánya miatt ez nem sikerülhetett. Erre a legmeggyőzőbb bizonyíték a 83. perc jelenetsora volt, amikor egy formás támadás zárásaként Szabó Zsolt 5 m-es lövését a gólvonalon egyedül álló Kiprich Dániel spárgázta ki a mezőnybe.

A bajnokság első három mérkőzésén hét pontot szerzett a vasutas gárda (ebből négyet két meccsen idegenben), ám a következő három találkozó (nem éppen a legerősebb ellenfelekkel szemben, s kétszer hazai pályán) az SVSE-GYSEV vereségével végződött.

Jók: Erdélyi, Halasi, Fazakas, Bognár, ill. Kiprich, Balogh M., Soós, Mosquera, Tolmbaye.

Supka Attila: – Ezen a mérkőzésen is jellemző volt a ziccerek, óriási gólszerzési lehetőségek elpuskázása. Mindenképpen hoznunk kellett volna a mérkőzést, ismét olyan pontokat hullajtottunk el, melyek nagyon hiányozhatnak majd a végelszámolásnál. Néhány játékosunk elgondolkodhat a hozzáállásán, a teljesítményén.

Komjáti András: – Az első félidőben támadásaink még hatástalanok voltak, de fordulás után, főként fiatal cserejátékosaink jóvoltából már a kapura is veszélyesebbek lettünk. Remélem, most már elhiszik a fiúk, hogy érdemes dolgozni.
Erdélyi Géza

Gyirmót FC Győr–Ajka 3–0 (1–0)
Gyirmót, 800 néző. V.: Pintér Cs.

Gyirmót: Deli – Balog Z., Graszl, Kardos, Farkas M. – Erős, Lázár – Magasföldi (Fejes, 77.), Papp K., Beliczky (Egerszegi, 89.) – Oross (Tóth N., 82.). Edző: Sisa Tibor.

Ajka: Jánosa – Fodor M., Pákai, Jagodics, Gunther – Horváth A. – Skriba (Köles, 69.), Hanzl (Lattenstein, 58.), Sipos (Kanta Sz., 66.), Major – Sowunmi. Edző: ifj. Mihalecz István.

Gsz.: Beliczky (13.), Papp K. (53., 88.).

13. p: A kaputól 30 méterre Papp passzolt Beliczkyhez, aki védőjéről lefordulva lőtt az ajkai kapuba. 1–0.

53. p: Papp a kaputól 3 méterre nagy erővel a felső lécre rúgta a labdát, ami onnan a gólvonalon túlra vágódott. 2–0.

58. p: Egy 16-oson belüli kavarodás után Papp elé került a labda, aki közelről a hálóba lőtt. 3–0.

A kék-sárgák néhány nappal korábban már megmérkőztek az Ajka gárdájával a Liga-kupa sorozatában és akkor 4–2-re diadalmaskodtak.
A hazaiak már az első percekben komoly rohamokat indítottak, s ennek az első negyedóra végén meg is lett az eredménye. A vezetés birtokában sem állt vissza a gyirmóti együttes, sorra dolgozta ki helyzeteit és örvendeztette meg szurkolóit szebbnél szebb támadásokkal, majd gólokkal. A mindvégig lendületesebben, célratörőbben és taktikusabban futballozó hazai gárda ennek eredményeként megérdemelt győzelmet aratott a kapura szinte veszélytelen ajkaiak felett.

Jók: Graszl, Erős, Lázár, Papp K., Magasföldi, Beliczky, ill. Horváth A.

Sisa Tibor: – Győzelmünk értékét növeli, hogy a korábbi fordulókban az Ajka jobb teljesítményt nyújtott, veszélyes csapattal játszottunk. A mutatott játék és a három pont is kifejezetten dicséretes teljesítmény.

Ifj. Mihalecz István: – A Gyirmót minden tekintetben együttesem fölé nőtt mentalitásban, játékban és agresszivitásban, így győzelméhez nem férhet kétség.