Sopronban meglepetésre elmaradt a győzelem.

Szigetszentmiklós–Gyirmót FC Győr 2–1 (0–0)
Szigetszentmiklós, 250 néző. V.: Iványi.

Szigetszentmiklós: Kozma – Milos, Kornis (Deutsch, 41.), Jakovljevics, Ducic – Kvekveskiri, Besztercei – Cziráki, Kollega (Urbán G., 86.), Khous (Fekete Á., 93.) – Takács T. Edző: Zoran Kuntics.

Gyirmót: Deli – Regedei, Csizmadia, Gévay, Nagy G. – Cseri, Erős (Varga L., 68.), Tölgyesi (Fitos, a 60.), Lázár – Magasföldi, Oross. Edző: Csank János.
Gsz.: Kollega (54.), Takács T. (56.), ill. Csizmadia (74.).

54. p: Kollega elé pattant a labda, aki közelről az üres kapuba lőtt. 1–0.

56. p: Takács középről, fordulásból, 17 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 2–0.

74. p: Cseri ívelt be szögletet, a hosszú oldalról Gévay fejelt vissza és az érkező Csizmadia középről a hálóba fejelt. 2–1.

Két rövidzárlatnak köszönhetően komoly hátrányba került a Gyirmót, amit már nem tudott ledolgozni.

Zoran Kuntics: – Az első félidőben a Gyirmót dominált, szünet után már jobban játszottunk.

Csank János: – Az első félidőben kellett volna megnyerni a meccset, hátrányban hiába hajtottunk, nem tudtuk megfordítani az eredményt.

SVSE-GYSEV-Goldschmidt–Baja 1–1 (0–0)
Sopron, 800 néző. V.: Pintér Cs.

SVSE: Dénes – Bognár Zs., Seper (Fazekas N., 57.), Vadas, Madarász – Varga G., Pintér A., Horváth A. (Laczkovics, a szünetben), Gaál B., Bali, Szabó L. (Fazakas, 76.). Edző: Bücs Zsolt.

Baja: Tulipán – Hajnal G., Szabó Gy., Farkas A., Szénási – Szentgyörgyi, Turcsik, Turi (Szávuj, 80), Csokics – Nagy E. (Illés D., 57.), Szöllősi T. (Faller, 90.). Edző: Goretich Krisztián.

Gsz.: Gaál B. (90.), ill. Szénási (71.).

71. p: Az előrehúzódó bajai hátvéd, Szénási lőtt közelről a tehetetlen Dénes mellett a hálóba. 0–1.

90. p: A meccs legaktívabb soproni szereplője, a fiatal Gaál érkezett remek ütemben, s 5 m-ről a kapuba fejelt. 1–1.

A hazaiak meglehetősen visszafogottan játszottak, támadásaikban sem ötlet, sem átütőerő nem volt. Erejükből ezúttal csupán enyhe mezőnyfölényre telt, a pontosztozkodás ennek ellenére rájuk nézve hízelgő. A vendégek vezetését követően tudatosult csak Bognárékban, hogy akár vereséget is szenvedhetnek a bajnoki nyitányon, hazai pályán. Vesztett helyzetben offenzívát indítottak, hogy legalább döntetlenre mentsék a végeredményt. Ez közvetlenül a lefújás előtt sikerült.

Jók: Gaál B. (a mezőny legjobbja), ill. Szabó Gy., Szénási, Szöllősi.

Bücs Zsolt: – Enerváltan, rossz felfogásban játszottunk, váratlanul ért, a felkészülési mérkőzések alapján jobb teljesítményre számítottam.

Goretich Krisztián: – Fiatal csapatunk megmutatta, képes a maximumot megközelítve játszani. Tisztességgel helytálltunk a jó erőkből álló Sopron ellen.

ZTE–Győri ETO FC II 1–0 (0–0)
Zalaegerszeg, 1500 néző. V.: Botló.

ZTE: Jahic – Simonfalvi, Kovács G., Nagy Z., Hajdu – Sluka, Máté, Grbic (Tiskevich, 69.) – Seye (Babati, 60.), Pavicsevics, Frizoni (Szegleti, 85.). Megbízott edző: Lendvai Miklós.

ETO II: Nagy G. – Kálmán, Lang, Paget (Serfőző, 51.), Kozma – Németh L. (Vankó, 51.), Paku, Kalmár – Farkas II B., Kvilitaia (Matetits, 62.), Dudás. Edző: Sándor István.
Gsz.: Seye (47.).

47. p: A zalaiak új igazolása, Seye talált a kapuba. 1–0.
A vendégek mindkét félidőben kihagytak egy-egy nagy lehetőséget.

Lendvai Miklós: – Egy nagyon szervezett és kellemetlen stílusban játszó, de sportszerű csapatot győztünk le. Sajnos sok helyzetet kihagytunk, de így is sikerült a három pontot itthon tartani.

Sándor István: – A rutinosabb csapat jól alkalmazkodott a mély talajhoz. Ez lett a vesztünk.