A Vasas Soroksáron, a Gyirmót Cegléden, a Békéscsaba Siófokon nyert.
Cegléd, 300 néző. V.: Botló.

Cegléd: Tóth Z. – Urbán, Albert, Makrai, Pesti – Koós (Markó, 73.), Dóczi, Koncz, Farkas I. (Kovács D., 35.) – Majoros, Balog M. (Laczkó, 85.). Edző: Szabó István.

Gyirmót: Somogyi – Nagy S. (Bohner, 64.), Balog Z., Lázár, Fejes – Magasföldi (Csemer, 81.), Kiss M. – Gyurján (Cseri, 93.), Madarász, Beliczky – Bobál G. Edző: Sisa Tibor.

Gsz.: Majoros (70.), Pesti (93.), ill. Beliczky (26.), Madarász (32.), Bobál G. (69.).

26. p:  Kiss M. átadását Magasföldi jó ütemben lépte át, majd Beliczky becsapva Tóth kapust,  laposan a kapuba lőtt. 0–1.
32. p:  Gyurján lódult meg a jobbszélen, majd a középen érkező Madarász elé tálalt, aki remek mozdulattal a bal felső sarokba emelte a labdát. 0–2.
69. p:  Lázár indult meg a balösszekötő helyén, majd Beliczkyhez passzolt, aki ugyan kicsit kisodródott, de a középen érkező Bobál fejére tekerte a labdát, aki a felső léc alá fejelt. 0–3.
70. p:  Majoros egy indítást követően vezethette Somogyira a labdát, majd a kimozduló gyirmóti kapus mellett félmagasan a hálóba lőtt. 1–3.
93. p:  Hazai szabadrúgást követően Pesti lőtte közelről a kapuba a lepattanó labdát. 2–3.

Bár a hazaiaknak is voltak lehetőségeik az első játékrészben jobban kihasználta a helyzeteit és kétgólos előnyt harcolt ki az élvonalra törő Gyirmót.

A szünet után sikerült tovább növelni a vendégelőnyt, de gyorsan szépített a hazai együttes. A hosszabbításban aztán újabb hazai találat született, s ha szorosabb is lett a végeredmény, a Gyirmót megérdemelten nyert.

A kék-sárgák 19(!) mérkőzés óta veretlenek, ceglédi sikerükkel megerősítették második helyüket a táblázaton.

Jók: Tóth Z., Majoros, Pesti, ill. Somogyi, Madarász, Bobál G., Beliczky.

Szabó István: – Az első fél órában három ziccert hagytunk ki, az ellenfélnek egy sem volt, ugyanakkor a Gyirmót az adandó lehetőségeit kihasználta, mi pedig nem. Szoros mérkőzést játszottunk, csapatom nagyon akart ezen a mérkőzésen, de a helyzeteket ki kell használni.

Sisa Tibor: – Nagy csörte volt, ahogy számítottunk is rá. A Cegléd a bennmaradásért mindent próbál megtenni. Nagy küzdelem volt, végül megérdemelten nyertünk. Kár, hogy a végére szorosabbá vált az eredmény.

Korábban - A listavezető Vasas a 20 esztendős Ádám Martin 90. percben szerzett góljával hozta el a három pontot a Soroksár otthonából a labdarúgó NB II 25. fordulójának szombati játéknapján.