Sem s Sopron sem a Gyimtót nem rúgott gólt.
Budapest, Illovszky-stadion, 1000 néző. V.: Veizer.

Vasas: Németh G. – Horváth L., Recklet, Schulz, Boda (Görgényi, 54.) – Hohmann (Horija, 91.), Cseke, Gál M., Remili – Zamostny, Boka (Berecz, 75.). Edző: Dirk Berger.

SVSE: Halasi – Fazakas, Baranyai, Tóth M., Maráczi – Sifter – Gaál B., Nyilasi (Szabó Zs., 75.), Fazekas (Németh L., 70.), Szabó L. – Erdélyi (Balázs, 58.). Szakmai igazgató: Supka Attila.

Gsz.: Boka (33.).

33. p: Hohmann beadására középen érkezett Schulz, aki Baranyaival ütközött az ötösön. Veizer kisebb meglepetésre tizenegyest ítélt. Zamostny bal sarokra tartó büntetőjét Halasi ütötte ki, de Boka eszmélt először és kíméletlen erővel a léc alá vágta a kipattanó labdát. 1–0.

37. p: Majdnem egyenlített a Sopron: Szabó L. jobb oldali szöglete után Sifter három lépésről fejelt a hosszú sarok mellé.

Az első játékrészben felváltva forogtak veszélyben a kapuk, de vezetése után a hazai együttes ráült az eredményre. A szünet után nagy erőket mozgósított az egyenlítésért a vendégcsapat, de sok volt a pontatlanság, így nem sikerült egyenlíteni. A soproniak egymás után negyedszer kaptak ki.

Dirk Berger: – Úgy érzem, két azonos képességű csapat mérkőzött, sajnos mi nagyon tompák voltunk ma, és a szünet után sem tudtunk felpörögni. Ki kell elemeznünk, hogy miért játszottunk ilyen lassan, a három ponton kívül másnak nem tudok örülni.

Supka Attila: – Sokkal több volt ebben a mérkőzésben, mindent megtettek a fiúk, de sajnos a helyzeteinket már hetek óta nem tudjuk kihasználni. Nehéz bármit is mondani egy ilyen meccs után. Amíg azonban ezeket nem értékesítjük, addig nehéz helyzetben leszünk. Ugyanakkor nem vagyok biztos abban, hogy a Vasasnak megítélt büntető jogos volt.

Dunaújváros–Gyirmót FC Győr 2–0 (0–0)
Dunaújváros, 1000 néző. V.: Berger.

Dunaújváros: Milinte – Villám, Beleuc, Burucz, Csehi – Papp M., Szalai T., Lázár Zs. – Thiago (Sóron, 88.), Böőr (Urbán, 67.), Godslove (Perovic, 84.). Edző: Dobos Barna.

Gyirmót: Deli – Balog Z., Graszl, Kardos, Farkas M. – Erős, Lázár P. – Magasföldi, Fejes J. (Illés Gy., 58.), Papp K. (Laki, 63.) – Oross. Edző: Sisa Tibor.
Gsz.: Böőr (4
9.), Csehi (53.).

47. p: Kardos balról tette gyönyörűen középre a labdát Orossnak, aki kapásból lőtt, ám a labda a jobb kapufa és a felső léc találkozásáról pattant vissza a mezőnybe.

49. p: Thiago jobb oldali beadását Böőr lőtte kapásból kapura, Deli ugyan még bele tudott érni a lövésbe, de a labda így is túljutott a gólvonalon. 1–0.
53. p: Csehi 18 méterről lőtt kapura, Kardos blokkolt, de a labda visszakerült Csehihez, amit aztán 15 méterről, balról a hosszú alsó sarokba lőtt. 2–0.

Kiegyenlített játékot hozott az első félidő, mindkét csapat a támadásokra helyezte a hangsúlyt, ám egyik sem tudott élni a lehetőségeivel. A második játékrészben két jól eltalált lövés révén a hazaiak jutottak kétgólos előnyhöz, amely után a gyirmótiak már nem tudtak újítani. A vendégeknél érezhető volt a gólerős Beliczky hiánya, aki csapata kupamérkőzésén sérült meg. A Dunaújváros sorozatban harmadik győzelmét aratta, és sikerrel fellépett a dobogóra, éppen a Gyirmótot megelőzve.

Dobos Barna: – Úgy gondolom, megérdemeltük a három pontot, ugyanis jó és szervezett csapatot sikerült legyőznünk. Jó felfogásban, harcos szellemben futballoztunk. Igyekeztünk kiszolgálni a közönségünket, s szurkolóink hálásak voltak a sikerért.

Sisa Tibor: – Nagyon motivált Dunaújváros ellen játszottunk, a mi csapatunkban viszont többen is gyenge teljesítményt nyújtottak. Talán ha a labdatartást pontoznák, mi is kaphattunk volna párat.