Győri ETO FC II–Szigetszentmiklós 3–3 (1–0)
Győr, 100 néző. V.: Farkas T.

ETO: Molnár P. – Kálmán, Sztanisic, Lang, Had – Medgyes (Kollár, 72.), Köles, Paku  – Yassine, Farkas B., Matetits (Serfőző, 59.). Edző: Sándor István.

Szigetszentmiklós: Horváth L. – Milos (Kollega, 20.), Szamosszegi (Fekete Á., 57.), Ducic, Puskás G. – Barna (Doucoure, 77.)  – Cziráki, Besztercei, Deutsch – Pereira, Urbán G. Vezetőedző: Zorán Kuntics.

Gsz.: Paku (41.), Matetits (55.), Farkas B. (62.), ill. Urbán (79., 81.), Pereira (89.).

A győri csapat sokáig jóval kezdeményezőbbnek tűnt a táblázaton előkelő helyet elfoglaló ellenfelénél és a második játékrész derekára behozhatatlannak tűnő, háromgólos előnyre tett szert. A hajrában azonban a sorozatos védelmi hibák eredményeképpen döntetlenre alakult az összecsapás.

Sándor István: – Nagyon hamar kezdtünk ünnepelni. A labdarúgás pedig keményen képes büntetni, így elúszott két pontunk.

Zorán Kuntics: – A második félidőben már azt játszottuk, amit szerettünk volna és végül is sikerült kiharcolni a megérdemelt döntetlent.

SVSE-GYSEV-Goldschmidt–Tatabánya 3–0 (2–0)
Sopron, 3500 néző. V.: Szabó Zs.

SVSE: Sásdi – Vadas, Baranyai, Fazekas, Pintér A. – Horváth A. – Deme, Varga G. (Seper, 67.), Laczkovich (Balázs R., 46.) – Szabó L. (Pados, 58.), Bali. Edző: Bücs Zsolt.

Tatabánya: Dombai – Almási, Hegedűs, Djuric, Törtei – Bakos (Skriba, 61.), Oláh G., Kovács I., Ferkó (Szekér, 67.) – Weitner, Huszák (Covic, 79.). Edző: P. Nagy László.

Gsz.: Laczkovich (5.), Szabó L. (9.), Horváth A. (85.).
Kiállítva: Almási (88.).

A mérkőzés előtt a soproni klub vezetői a bajnokságot és kupagyőzelmet aratott női kosárlabdacsapatot köszöntötték.

Repülőrajtot vett Bücs Zsolt legénysége. A korán megszerzett két gól között pedig a hazai kapus, Sásdi is bizonyította jó formáját, amikor Kovács és Bakos közeli lövését is hárította. Kétgólos előnye tudatában aztán visszavett a tempóból az SVSE, kiegyenlítettebbé vált a játék. Támadgatott a Tatabánya is, de különösebb veszélyt nem jelentett a kapura.

Szünet után sokáig eseménytelen mezőnyjáték folyt a pályán. Az első igazi helyzet Vadas lövésszerű beadása volt, amely a kapu előtt suhant el az 52. percben. Az 59. percben a frissen beállt Pados az ötösig cselezte magát, közeli lövését azonban hárította Dombai. A 65. percben volt egyetlen szépítési alkalma a vendégeknek, amikor Törtei 20 méteres szabadrúgása a felső kapufán csattant. Hazai góllal fejeződött be a mérkőzés, amelyen magabiztos győzelmet aratott a szezonban kiválóan szereplő Sopron.
Jók: Vadas, Baranyai, Deme, Horváth A., Szabó L., ill. Hegedűs, Djuric.

Bücs Zsolt: – Megnéztük ellenfelünk legutolsó mérkőzését, tudtuk, a széleken sebezhető, ezt sikerült is kihasználnunk. Ha a befejezésekre jobban összpontosítunk, még fölényesebbé is tehettük volna a győzelmünket.

P. Nagy László: – Sajnos a védekezésben hibát hibára halmoztunk, de nem felmentve játékosaimat mondhatom, a tíz nap alatt lejátszott négy mérkőzés nagyon fáradttá tette őket.
Erdélyi Géza

Gyirmót FC Győr–Ajka 3–0 (1–0)
Gyirmót, 1000 néző. V.: Vad II. István.

Gyirmót: Holczer – Nagy G., Csizmadia, Balog Z., Gévay, – Regedei (Hajba, 82.), Tölgyesi (Erős, 53.) – Cseri, Magasföldi, Illés (Fitos, 62.) – Oross. Edző: Csank János.

Ajka: Jánosa – Sallér, Subit, Pákai (Kovács Sz., 72.), Gunther, – Horváth A. – Szabó L. (Szabó P., 52.), Czanik, Simos N., Major (Kanta Sz., 80.), – Sowunmi. Edző: Vass László.

Gsz.: Gévay (19.), Csizmadia (62.), Erős (88.).

19. p: Cseri bal oldali szöglete után a hosszú saroknál üresen érkező Gévay 4 méterről a bal alsó sarokba fejelt. 1–0.

65. p: Magasföldi 6 méterről ballal a jobb alsó sarokba lőtt, de a játékvezető szabálytalanság miatt érvénytelenítette a találatot.

69. p: Szabó P. tört kapura a jobbösszekötő helyénél, amikor a kimozduló Holczer buktatta őt. A megítélt büntetőt Subic végezte el, de a jobb alsó sarokba tartó labdát a gyirmóti hálóőr bravúrral hárította.

83. p: Ismét Cseri ívelt a kapu elé a bal oldalról, a védőkön felperdült a labda, a hosszú saroknál érkező Csizmadia pedig 4 méterről a kapu bal oldalába fejelt. 2–0.

88. p: Szép cseleket követően Cseri játszott a balösszekötő helyén felzárkózó Erős elé, aki 14 méterről jobbal mesterien csavart a kapu bal oldalába. 3–0.

A régen várt jó időnek, a gyirmóti halászléfőző versenynek és a két csapat táblázaton elfoglalt előkelő helyezésének is köszönhetően szépszámú nézősereg előtt fogadta a harmadik helyezett hazai gárda a közvetlenül mögötte tanyázó Ajka együttesét. A rangadó első játékrészében a vendégek előtt adódott az első gólszerzési lehetőség, de Holczer parádés védéseinek köszönhetően ekkor még nem született gól. Nem így a másik oldalon.

Ugyanis Cseri mintaszerű szöglete után Gévay szép fejessel juttatta előnyhöz a kék-sárgákat. A megérdemelten szerzett vezetéssel a tarsolyában továbbra is a Gyirmót próbálta irányítani a játékot, de mezőnyben a vendégek is egyenrangúak voltak, sőt, még büntetőből gólt is szerezhettek volna, ám Holczer a mérkőzés fordulópontjaként jóvátette hibáját. Az utolsó percekben nagy erőket mozgósított a vendéggárda az egyenlítés érdekében, de a hajrában Csizmadia, majd Erős góljaival végül a hazaiak bebiztosították a megérdemelt győzelmet.

Jók: Holczer, Nagy G., Balog Z., Csizmadia, Cseri, Magasföldi, ill. Czanik, Sipos N., Sowunmi.

Csank János: – Nehéz mérkőzésre számítottunk és ez be is bizonyosodott. A sorozatmérkőzések miatt néhány játékosunk fáradtabban mozgott, és talán ezért is hibáztak helyenként, de csapatként kiválóan dolgoztunk s így megérdemelten szereztük meg a győzelmet.

Vass László: – Bár mezőnyben egyenlő ellenfelei voltunk a hazaiaknak, védőink figyelmetlenségét követően kaptuk a gólokat, s amíg játékban időnként domináltunk, a helyzeteket követően viszont nem tudtunk eredményesek lenni.
Lapincs Attila

NBIII - Vendéggyőzelem Csornán

Kevés néző, rekkenő hőség, ragyogóan előkészített talajú pálya fogadta a csapatokat. Tovább olvasom