NB II - Gyirmóti győzelem, négyet kapott Siófokon az SVSE

Hét gólt rúgott a bronzérmes Gyirmót a Tatabányának. Az SVSE a 10. helyen zárt.

Gyirmót FC Győr–Tatabánya 7–0 (2–0)
Gyirmót, 500 néző. V.: Botló.

Gyirmót: Somogyi – Hajba, Balog Z., Lázár, Farkas Márk – Madarász,
Papp K. – Beliczky (Kovács D., 80.), Magasföldi, Cseri (Laki B., 54.) – Oross (Tóth N., 65.). Edző: Sisa Tibor.

Tatabánya: Dombai – Gyürki, Páles, Ludánszki, Zámbó – Kovács I. (Wágner, szünetben), Soltész – Móri, Kis Sz. (Balázsovics, szünetben), Szabó R. – Weitner (Szepesi, 19.). Edző: Plotár Gyula.

Gsz.: Oross (26.), Balog Z. (39.), Laki (58., 90.), Beliczky (71.), Tóth N. (83.), Magasföldi (86., tizenegyesből).

26. p:  Oross 12 méterről jobbal a kimozduló Dombai alatt a kapu közepébe helyezett. 1–0.
39. p:  Madarász szöglete után a rövid saroknál érkező Balog Z. 8 méterről fejelt a jobb alsó sarokba. 2–0.
58. p: Beliczky jobb oldali beadása után Magasföldi fejelte vissza a labdát középre Laki elé, ő pedig 5 méterről a bal alsó sarokba csúsztatott. 3–0.
71. p: Laki centerezett középre, Beliczky pedig 6 méterről a kapu jobb oldalába lőtt. 4–0.
83. p: Tóth N. 3 méterről a kapu bal oldalába lőtt. 5–0.
86. p: Kovács D. tört kapura a bal oldalon, akit Gyürki hátulról buktatott. A megítélt büntetőből Magasföldi a kapu bal oldalába lőtt. 6–0.
90. p: Tóth N. lövését védte Dombai, de a kipattanó után Laki középről 5 méterről a kapu közepébe lőtt. 7–0.

A megfiatalított Gyirmót közönségszórakoztató találkozón győzte le az enerváltan játszó nagy múltú ellenfelét.

Sisa Tibor: – Tavasszal az NB II-ben a Gyirmót szerezte a legtöbb pontot és lőtte a legtöbb gólt, ami nagyon szép eredmény. Köszönjük mindazoknak, akik segítettek minket ebben az eredményben.

Plotár Gyula: – Kínos vereségbe szaladtunk bele.
Lapincs Attila

FGSZ Siófok–SVSE–GYSEV 4–0 (2–0)
Siófok, 300 néző. V.: Lovas.

Siófok: Tajti – Fülöp N., Fehér Zs., Papp Sz., Gubicza (Horváth P., 54.) – Vass M., Peszmeg – Nagy D. (Papp M., 82.), Ivancsics, Gárdos (Kiss Zs., 75.) – Dajic. Szakmai igazgató: Horváth Károly.

SVSE: Halasi – Fazakas, Baranyai, Horváth A., Katona – Sifter (Németh L., a szünetben), Varga G., Deme – Gaál (Pető, a szünetben), Erdélyi, Heffler N. (Szabó L., 64.). Szakmai igazgató: Supka Attila.

Gsz.: Ivancsics (2.), Dajic (3.), Peszmeg (63., 65.).

2. p: Dajic lövését még védte Halasi, ám a kipattanó labdát Ivancsics a soproni kapuba fejelte. 1–0.
3. p: A balról beadott labdára remek ütemben érkező Dajic jobbal a kapuba továbbított. 2–0.
63. p: A sok kimaradt ziccere után Peszmeg 30 méterről növelte a hazai előnyt. 3–0.
65. p: Peszmeg a visszagurított labdát 15 méterről lőtte a hálóba. 4–0.
„Supka: Ami neked kirúgás, az nekünk berúgás" transzparenssel fogadták a  vendégek szakmai igazgatóját az együttest a Balaton partjára elkísérő soproni szurkolók, akik nem lehettek boldogok a meccs után sem, hiszen a jól játszó hazaiak már a meccs elején kétgólos előnyhöz jutottak és végül magabiztosan fektették két vállra az indiszponáltan játszó vendégcsapatot.

Horváth Károly: – Ebben az idényben először futballoztunk felszabadultan.

Supka Attila: – Egy-két játékos igazolta azt a bizonyítványt, amit kiállítottunk róla az év folyamán. Így mérkőzéshez, még  ha tét nélküli is, nem lehet hozzáállni. Ahhoz, hogy a következő bajnokságban eredményesek legyünk, sokkal karakteresebb játékosokra lesz szükség.

Szombaton játszották
Dunaújváros-Békéscsaba 3-0 (2-0)
Szolnoki MÁV-Stadler Rail - Balmazújváros 1-2 (1-1)
Kisvárda-Cegléd 2-0 (0-0)
Szigetszentmiklós-Zalaegerszeg 2-1 (0-1)
Kozármisleny-Nyíregyháza Spartacus 0-1 (0-0)

Megyei foci: nyert a Kapuvár, a Beled és a Gönyű is

Az összes eredmény itt. A SFAC–Und mérkőzés 4-2-nél félbeszakadt. 13-at rúgott a Csikvánd. Tovább olvasom