NB II - Gyirmót, SVSE: győzelem, ETO B: döntetlen

A Gyirmót Paksról hozta el a három pontot. Az SVSE a Budaörsöt győzte le.

PAKSI FC II-GYIRMÓT FC 0-1 (0-1)
A mérkőzés részletei itt >>

Jól kezdte a Gyirmót a találkozót, gyakorlatilag a hazai térfélen folyt a játék, majd a mezőnyfölényt kihasználva meg is szerezte a vezetést Weitner révén, akit a játékvezető ezután két perccel kiállított. A második félidőben többet támadott a hazai csapat, de igazi gólhelyzetet nem tudott kialakítani a Paks, így a Gyirmót megőrizte egygólos vezetését és megérdemelten nyerte a mérkőzést.

Soós Imre: – Rendkívül összerakott, szervezett csapat otthonában magunknak nehézzé tett mérkőzésen győzelmet arattunk.

SVSE-GYSEV-Goldschmidt–Budaörs 1-0 (0-0)
2011. szeptember 17. 16 óra Sopron, Káposztás utcai stadion

89. p:  A csereként beállt Tamási egy indítással elviharzott a jobbszélen, remek cselekkel tisztára játszotta magát, majd középre gurított Bausznak, aki 10 m-ről pazar gólt lőtt a bal felső sarokba. 1–0.

A hazaiak önmaguk számára tették nehézzé a mérkőzést azzal, hogy az első játékrészben rengeteg százszázalékos helyzetet hagytak kihasználatlanul. Fordulás után kissé alábbhagyott Bauszék lendülete, a vendégek ezt megérezve átvették a kezdeményezést. Az utolsó negyedórában nekik volt két óriási lehetőségük a győzelem megszerzésére, de előbb Sipos ritkán látható bravúrja, majd Pleván lövése után a bal kapufa segített a lila-fehéreken.

Bausz találata és az azt megelőző Tamási-alakítás sokáig emlékezetes marad erről az összecsapásról, melyet ha nehezen is, de megérdemelten nyert meg Végh Tibor legénysége.

Jók: Szmiljanic, Bausz, Lazic, Horváth T., Bozsoki, ill. Csobánki, Horváth L., Esterházy, Tüske.

Végh Tibor: – Az első negyvenöt perc után több góllal is vezethettünk volna. A ziccerek kimaradtak, s ez majdnem megbosszulta magát.

Lucsánszky Tamás: – Az első félidőt az öltözőben töltöttük, a másodikban viszont győzelmi esélyt szalasztottunk el.

FTC B–Győri ETO FC B 0-0
Budapest, Albert-stadion, 300 néző. Vezette: Kiss N. (Kepe, Kulman)

Gól nélküli döntetlent játszott Budapesten a Győri ETO FC II-es csapata. A mieink két-két győzelem és vereség mellett először ikszeltek a szezonban, méghozzá az FTC II-es csapata ellen. A két együttes kűzdelmes mérkőzést játszott, ahol az ETO közelebb állt a győzelemhez, hiszen a meccslabdát Ceolin hagyta ki. A csapatból sérülés miatt hiányzott Kis Szabolcs a középpályáról, Milos Markovic viszont először lépett pályára a csapatban bajnoki mérkőzésen.

FTC: Ranilovic – Vass M., Vattai, Grúz, Tóth A. – Fülöp N., Morales – Peszmeg (Bölcsföldi, 76.), Varga B. (Nyilasi B., a szünetben), Birtalan J. – Gárdos (Papp M., 83.). Edző: Lipcsei Péter

ETO B: Nacsa – Takács, Paget, Bieder, Nagy Á. – Nyitrai, Németh L. (Horváth G. 62.), Strestik (Markovic 73.p) – Ceolin, Serfőző B. (Varga T. 46.p) Molnár T. Edző: Klement István és Galambos Zoltán

Lipcsei Péter: – Igazságos döntetlen született, előttünk és az ellenfél előtt is adódtak helyzetek, de nem tudtunk élni a lehetőségekkel.

Klement István: - Közelebb álltunk a győzelemhez, hiszen nagyobb helyzeteink voltak, mint az FTC-nek, de kétségtelen, hogy nekik is voltak lehetőségeik.
Forrás: eto.hu

Előzmények

Három pontot remélnek csapataink: Az SVSE otthon, az ETO B és a Gyirmót idegenben küzd a három pontért.

FTC B–Győri ETO FC B
(szombat, 15 ó)
A győriek tervezett kezdőcsapata: Nacsa – Nagy Á., Paget, Zámbó, Czeitler – Molnár T., Kis Sz., Nyitrai, Horváth G. – Németh L., Varga T.

SVSE-GYSEV-Goldschmidt–Budaörs (szombat, 16 ó)
Végh Tibor: - Újfent nehéz mérkőzés előtt állunk. Igaz, a Budaörs sem kezdte jól a szezont, ám ők egy masszív csapat. Az ETO elleni mérkőzés első félidei, biztató játékot szeretnénk folytatni most, ám jobb színvonalon. A csapatunknak pszichikailag jól jönne a pontszerzés. S nem is lehet más célunk, mint a győzelem.

A klub hivatalos oldalán arról is tájékoztatnak, hogy Rasztovits Dávid szerződése a héten közös megegyezéssel megszűnt.

Paks B–Gyirmót (vasárnap, 16 ó)
A Gyirmót tervezett kezdőcsapata: Deli – Bognár, Kozmér, Makrai, Varga L. – Tóth B., Pirka, Homonyik, Cseri – Csopaki, Laki.

• 1. Tudós-1 2011. szeptember 19. 11:27
    „A jelentős nagyságú sikerdíj fejében játszó Ajka és BKV-Előre hozta az elvárásokat. Sőt ehhez még a győri illetőségű játékvezetői páros is hozzátett.
    De!
    Nincs még vége!”

Továbbra is élen az Öttevény

A megyei I. osztályban hazai pályán nyert az Öttevény és a Lébény, de győzött a Győrszemere is. Tovább olvasom