NB II - Először nyert a Sopron

A Gyirmót hazai pályán kapott ki a Szolnoktól.
Gyirmót FC Győr–Szolnoki MÁV 0–2 (0–0)
Gyirmót, 800 néző. V.: Szőts.

Gyirmót: Somogyi – Hajba (Andorka, 77.), Balog Z., Lázár, Présinger – Papp K., Paku (Madarász, a szünetben) – Kákonyi (Beliczky, a szünetben), Magasföldi, Cseri – Oross. Edző: Sisa Tibor.

Szolnok: Pokorni – Vári, Mile, Antal, Fritz – Zsolnai – Rokszin (Bohner, 88.), Kenderes, Zvara, Lengyel B. – Urbin (Hamar Á., 73.). Edző: Kis Károly.

Gsz.: Urbin (53.), Vári (56.).

53. p: Balog Z. bizonytalanságát kihasználva Urbin került helyzetbe a jobbösszekötő helyénél, majd 8 méterről jobbal a kimozduló Somogyi lábai között a kapu bal oldalába helyezett. 0–1.

56. p: Rokszin tört kapura a jobb oldalról, amikor Présinger kibillentette egyensúlyából, amely után a játékvezető meglepetésre büntetőt ítélt, s amelyből Vári a jobbra mozduló Somogyi mellett a kapu bal oldalába helyezett. 0–2.

91. p: Cseri jobb oldali beadása után Zsolnai lökte fel Orosst, amiért a játékvezető büntetőt ítélt, melyből a sértett jobbal a jobb alsó sarok felé lőtt, de Pokorni bravúrral hárított.

Az első játékrész végéig mezőnyfölényben játszott a gyirmóti gárda, de a jól záró vendégvédelem mellett ritkán került helyzetbe. Szünet után a mérkőzés fordulópontjaként néhány perces hazai rövidzárlat vendégelőnyt eredményezett. Ezt követően a Gyirmót sorra alakította ki helyzeteit, de még büntetőt is hibázott.

Jók: Lázár, Cseri, Hajba, Magasföldi, ill. Pokorni, Mile, Zsolnai, Rokszin, Urbin.

Sisa Tibor: – Végig mezőnyfölényben játszottunk, de sajnos ez ma nem sokat ért. Az idő múlásával és az eredmény ismeretében hiába váltottunk szerkezetet, ez sem segített.

Kis Károly: – Nagyszerű csapat otthonában értékes három pontot szereztünk.
Lapincs Attila

SVSE-GYSEV–Szeged 2011 3–2 (2–0)
Sopron, 1000 néző. V.: Kovács J. Z.

SVSE: Halasi – Pados, Baranyai, Bobál, Nagy Z. (Maráczi, 17.), – Horváth A. – Deme, Pintér A. – Eszlátyi, Erdélyi (Horváth P., 70.), Kovács Á. (Pető B., 77.). Szakmai igazgató: Supka Attila.

Szeged: Molnár F. – Kéri, Markovic (Germán, 31.), Farkas M., Mészáros – Szabó P., Máté P., Oláh G., Zelenyánszki – Oláh L. (Belecan, 89.), Manga (Kovács B., 62.p.). Edző: Nyilas Elek.

Gsz.: Eszlátyi (11., 20., 90.), ill. Germán (54.), Zelenyánszki (77.).

Kiállítva: Molnár F. (90.).

11. p: Kovács Á. pontos beadására többen is érkeztek, közülük Eszlátyi volt a leggyorsabb, aki közelről a hálóba pofozta a labdát. 1–0.

20. p: Eszlátyi a jobbszélen „állva hagyta" ellenfelét, majd 8 m-ről okosan a szegedi kapus lába között a kapuba lőtt. 2–0.

54. p: Germán a Mészáros által beívelt szabadrúgásból könnyedén fejelt 5 méterről a kapu közepébe. 2–1.

77. p: Oláh beadását Zelenyánszki közelről értékesítette. 2–2.

90. p: A labdát már birtokló szegedi hálóőr a kaputól 10 m-re felöklelte az őt kísérő Demét. Kiállítás és tizenegyes. A büntetőt az ezen a mérkőzésen extrateljesítményt nyújtó Eszlátyi értékesítette. 3–2.

Két egyenrangú együttes csatájában végül egy ritkán látható kapus-sportszerűtlenség és egy emlékezetes csatárteljesítmény döntötte el a három pont sorsát.

Jók: Eszlátyi (a mezőny legjobbja), Horváth A., Bobál D., Halasi, ill. Zelenyánszki, Germán, Kéri T., Szabó P.

Supka Attila: – Álmosan kezdtünk, aztán bel
elkesedtünk. Az első félidő bizonyította, hogy jól feltérképeztük ellenfelünket. Bár a meccs vége számunkra szerencsésen alakult, azt mondhatom, hogy az összkép alapján megérdemelten nyertük meg az összecsapást. Ez a siker reményeim szerint nagy lökést ad a további jó szerepléshez.

Nyilas Elek: – Az elején és a meccs során is több, góllal kecsegtető helyzetünk volt, sajnos nem tudtunk élni ezekkel a lehetőségekkel. Az első játékrész egyértelműen a Soproné volt, mi azonban a második negyvenöt percben „visszajöttünk" a mérkőzésbe, s akár nyerhettünk volna.